Една объркана и виновна жена.
Здравейте! Аз съм жена на 29 години. Имам сериозна връзка от 5 години. На скоро че се запознах съвсем случайно с един мъж понеже имаме много общи познати и приятели. Заради това се засичаме почти всеки ден, ставаме всеки път по близки и по близки, чисто приятелски отношения. Проблема ми е че не мога да спра да мисля за него, привлича ме, желая го... чувствам се много объркана защото аз имам страхотна връзка и обичам партниора си, никога нищо не ми е липсвало, а си мисля за друг мъж. Притеснявам се да не направя някоя грешка, аз не съм от изневеряващите, винаги съм била вярна в една връзка, последното нещо което искам е да нараня човека до мен. Какво да правя? Въпреки че въпросният мъж не го виждам пак продължавам да си мисля за него...

Коментари

1.   Ами това е човешката природа! Не сме я измислили ние... но пък сме принудени да ѝ сърбаме попарата :)
Никой не може да ти даде съвет... трябва да направиш избор ТИ и да разрешиш ситуацията сама. Но каквото и да предприемеш, ще натрупаш безценен житейски опит, и ще започнеш по-малко да осъждаш себе си и другите, понеже, сама виждаш - уж не си такава, а пък се оказва, че си точно такава! :)
За това и на децата им викат "невинни, непорочни душици" - защото те още не са се забърквали в подобни ситуации, а не защото няма да се забъркат след време :)
А пък няма да ти обяснявам колко е яко да се печеш и нанизваш едновременно на два шиша...

2.   Ей, това сте жените. Как може да кажеш, че нищо не ти липсва, а да говориш за друг? Няма логика, щом мислиш за друг, значи или нещо ти липсва, или нещо не е наред в теб.
Как мечтая да го кажа това за момиче с което се обичаме "Нищо не ми липсва с нея"
Ето тогава ще се почувствам истински щастлив.
Много филми гледате, сигурен съм, че ти е писнала рутината. Кажи му на човека, че искаш да отидете някъде на ново място, нещо интересно да направите и не прави глупости щом "Не ти липсва нищо"

3.   Дай си сметка, че това е само физическо увлечение, което подхранваш с мислите си, затова съзнателно ги насочвай в друга посока и малко по малко ще го преодолееш. Трябва време.

4.   Честно ще ти кажа, казваш, че обичаш партньора си до теб, но явно не е така, не се самозалъгвай, навик е, уважаваш го като човек, Но не го обичаш както преди.
Заглеждал съм се по много момичета, има хубави жени около мен, но обичам ли истински НИКОГА няма да си мисля за друга.

5.   Постави се на мястото на мъжа си. Горкия нищо не подозира. Ще го предадеш ли?

6.   Като за начало кажи на мъжа си. Така ще ти олекне и ще ти мине. Като се криеш става по-зле.

7.   Аууу, голяма грешка в избора на думи, авторке!
Като каза, че се чувстваш виновна... ще видиш ей снежинка как всички със "специални" нужди ще се възползват да те надянат с душевните си отпадъци.
По темата: ако беше мъж, щяха да те посъветват да плющиш ако и да отричаш до дупка.
Тъй като си жена... действай като такава ;)

8.   Спри да си мислиш и избягвай да го виждаш.

9.   Имаш нужда от внимание, флирт и ухажване. При дългите връзки тези неща отдавна са приключили и е нормално да ти липсват.
Умната!

10.   Просто увлечение.

От една страна... можеш да подходиш егоистично и да ядеш, пиеш, живееш, да пътуваш, да спиш с всеки срещнат и да изплъниш живота си със силни вълнения.

От друга страна... да останеш вярна на мъжа до себе си и да му дадеш още и още любов. За да стане тя безгранична. Да опиташ нови неща с него и да ти стане пак интересен, а не да гледаш на ляво на дясно. Да започнеш да улягаш и да се чувстваш комфортно и спокойно през цялото време. Да не бързаш, да си в хармония с всичко около теб и да започнеш да живееш във вечността.

Избора е твой. Избора винаги е твой... винаги има начало и край, но след края... има ново начало, но и това начало си има край и след това... отново и отново. Така, че... няма страшно.

Смело и живей, защото се живее само веднъж.

11.   Омъжи се за него и ще спреш ;)