Искам да живея в Испания с най-добрата ми привтелка
Здравейте! От доста време се чудех дали да пиша тук или не, но накрая осъзнах, че няма какво да губя, тъй че сега ще ви разкажа за какво става на въпрос. * Първо да кажа, че съм момиче на 15 години*

Родителите на най-добрата ми приятелка живеят в Испания от близо 2 години. Тя, брат й и баба й останаха да си живеят в София, като всяка вечер се чуваше с техните. Това лято тя отиде при тях за един месец и те са й предложили да се премести да живее там, но тя е отказала. Веднага като разбрах, че е отказала, я питах защо го е направила. Казах й, че това е голяма възможност за нея и че после може да си продължи образованието там. А с нея от малки мечтаем да живеем там. Тя ми обясни, че в България са всичките й приятели, както и аз и, че не може просто да се откаже от живота си тук. Разбрах я. После техните са я питали дали иска да отиде в Испания за зимната ваканция и тя е казала, че ще дойде само, ако и аз дойда. Те се съгласили. Нашите също се съгласиха. Вчера тя ми каза, че баща й е предложил другата година да отидем двете да учим там. Идеята ми звучеше уникална, винаги съм мечтала да живея в чужбина с нея и най-накрая можех да го направя! Е, да, ама не. Говорих с нашите и те не се съгласиха. Тате ми каза, че ислал да ме гледа как раста и така нататък...

Въпросът ми е, как да ги убедя, че това е наистина добра възможност за мен? Че наистина го искам? И, че няма да съжаляват?

Коментари

1.   Няма начин. Никой няма да прати детето си на майна си райна с "най-добрата си приятелка".
Мисля, че идеализираш испания. Ако приятелката ти е била там явно не е очарована и за това не иска да отиде, но ти .... а бе няма да разбереш какво ти казвам сега. Ще ме разбереш /евентуално/ когато имаш дъщеря, отгледаш я до 15 години и тя заяви, че иска да живее с чужди хора в чужда страна.

2.   Ти имаш собствени родители, които трябва да са ти много по-ценни от приятелката. Не е нужно да живееш в чуждо семейство, пренебрегвайки своето. Един ден, когато родителите ти са стари и болни, забавата в Испания с приятелката ти няма да ги ти върне!