Импотентност.
Здравейте аз съм момиче на 20, наскоро с приятеля ми случайно се заговорихме за тестове - дали можем да си имаме деца. Искам да попитам тъй като ми стана любопитно, някой знае ли как се наричат тези тестове и при какъв лекар се правят? И има ли начин такъв тест да се закупи от аптека или да се направи изобщо в домашни условия, понеже ми стана интересно и реших да пробвам?

Коментари

1.   Какво общо има импотентността в случая? Няма ли да разбереш и сама, че си импотентна, защо ти е тест?
Знаеш ли изобщо какво е импотентност? Или имаш предвид плодовитост?

2.   Това ми напомни на един виц. Мутра отива при лекар и казва:
-Докторе, искам да ме кастрираш.
-Ама моля ви се, как така ще ви кастрирам, вие сте млад човек.
-Абе, какво ще миобясняваш, всички се кастрират, аз няма да се кастрирам. Да не извадя бухалката сега. Айде почвай.
-ами, добре.

Кастрирал го човека. Мутрата излиза, а неговия приятел отвън го пита:
-Какво стана бе, ваксинираха ли те?
-Леле, я съм сбъркал думата.

Това по повод на импотентността.

3.   Да нямаш предвид тест за овулация?

4.   Няма никаква връзка между заглавието на темата и самия въпрос...
Сега за тестовете--за теб ще е добре тест за овулация, за да видиш дали де факто имаш такава, направен в дните, в които се очертава да си в овулация. Теста, мисля че се взема от аптека. Приятеля ти може да пусне една сперматограма, за да види дали ще може да оплоди яйцеклетката. Теста май се прави в специализирана клиника.

6.   Това се нарича стерилност. Импотентност е да не можеш да правиш секс.

7.   Е как може да си на 20 и да не знаеш значението на думата импотентен? Подробна информация от Wikipedia
Импотентност - Импотентността, известна още под наименованията еректилна дисфункция (ЕД), пещеристо разстройство, мъжка полова немощ, е полово разстройство, което се характеризира с неспособността да се получава и задържа ерекция.

8.   Боже, деца ще правят, а идея нямат кое, къде, как и изобщо кое как се нарича. Такива тестове се правят при гинеколог или уролог, само в специализирани клиники, и не се продават в аптеките. Образовайте се първо, а после мислете, за деца - това е моя съвет, още сте много зелени :)
Изобщо от краката, за главата ти е темата.
Имаш ли повод, да се съмняваш, за стерилност? Пробвали ли сте, да си направите дете, че ще си пускате изследвания?
То не става от днес, за утре и без проблеми. А ти първо научи думите, образовай се. Къде мислиш, че се правят тия тестове в цветарския магазин, мола или къде? Като си болна отивай в болницата, а не в закусвалнята, ако те интересуваше щеше да разбереш, кое, как и къде :)
Май ви е скучно, че се чудите какво да правите. Пф.

9.   На 20г. не се знаят елементарни неща по биология, но секса е топ темата... Какви деца на 20г.? !

Егати и побърканото обществото!

Ме

10.   Относно злобните ви коментари, да явно не съм прегледала добре значението на дума, но затова питам! Не мисля, че е срамно да се пита! По добре ако не знаеш да попиташ за да се научиш нали така? Не ми се е налагало да мисля за такива неща и не съм се интересувала. И другото, аз не съм тръгнала да правя деца, точно затова и очевидно не съм навътре с темата и реших просто да попитам от любопитство! А и дори и да бях тръгнала, не мисля че е лошо да говоря с приятеля си за това, смятам, че е хубаво, тъй като значи че мислим за нашето бъдеще! И другото явно има много залупени хора, които мислят че на 20 си дете и едвали не, не можеш да бъдеш семеен! В кой век живеем? Нека този който се изказа с това да попита майка си или баба си кога са родили, много ми е чудно.. :) не ми е водеща темата за секса а това с децата има разлика? Едно е да говорим за семейство друго за една прищявка като секса! Моля правете разлика! Не намирам лошо в това ако си с правилния човек да говориш на тази тема и да се интересуваш за своето здраве! Но типично за българина е, когато стане нещо тпгава да отидеш на преглед преди това няма смисъл.. И не искам да се заяждам, но съм сигурна че повечето, които са писали коментарите са комплексари и едвали разбират от всичко, че на мен да ми правят забележка!

11.   Толкова си глупава, че по-добре не се излагай да коментираш дори анонимно. Не се правят тестове, а изследвания. Явно си толкова куха, защото в училище само тестове си правила - подчертайте вярното от 3 възможни.

12.   Искам да ти кажа номер 11, че аз говоря за тест както теста за бременност например, като тест, който измерва примерно до колко броя сперматозоиди има мъжът и смея да твърдя, че има такъв и не се казва изследване като отидеш в аптеката!
Иначе овации за сайта, радвам се, че коментари с обидни думи "не" се "добавят"!