Крайно асоциален съм, има ли измъкване от дупката?
Явно има нещо много сбъркано в мен защото съм на 27 и нямам приятели, няма с кого да изляза, нямам фейсбук защото няма кого да добавя и с кого да си пиша, нямам номера на никого в телефона си. Стоя вкъщи като затворник, понякога излизам, но да обикаляш града сам като куковица е отчайващо и депресиращо. Аз съм си виновен за положението в което се намирам, срамежлив и безинтересен съм, за какво им е на хората да са в моята компания? Как да изляза от тази дупка? По-точно ако чете някой който е бил в моето положение, как излезе от дупката, защото не мисля, че другите биха ме разбрали.

Коментари

1.   И аз нямам приятелки, няма ли хора от работата. Съседи които се събират някъде. Някой роднина, братовчед. Не мисли за мнението на другите, говори това, което мислиш.

2.   Не се притеснявай, аз вече станах на 41 и още съм така... Времето все някога минава и всичко си има край.

3.   Не знам от кой град си, но следващото лято (аз съм от Варна, на 35 съм) се възползвай от безплатните концерти и филми на открито, организирани от Общината! Имам и хоби-снимам концертите и всички церемонии на големите празници-сам ходя и ми харесва, а също съм като теб, но не се оплаквам! А на 22 септември присъствах на възстановката във Варна, снимах я цял ден, докато траеше-едно е да я видиш на снимки и видео, т. е. да не си присъствал, а съвсем друго си е да я преживееш-където и да отида, съм сред хора, вземам си автобуса за към нас, изпълнен с радост, че съм бил там, където хора на твоите години едва ли биха отишли-на тях им дай само бързи коли, кръчми и после им гледай сеира! Аз уважавам труда на хората, дошли да изнесат концерта специално за нас-много обичам народните и старите градски песни, цигулките и пианото-всеки има талант, а чрез музиката той го изразява! Публиката често пъти е предимно от пенсионери, понякога трудно се намира място, повечето са жени, като отида там, се чувствам като в свои води-с нетърпение чакам да дойде следващото лято, когато отново ще има концерти на сцена "Раковина"-това е мястото, където се провеждат концертите! На мен не ми трябва компания и не ми трябва такава, никога не съм и имал! Когато реша, отивам, без да ме интересува дали на някой му се ходи на концерт или не! А и ти не си първия, нито последния, който все се оплаква, че е сам-решение на въпроса има, стига сам да знаеш какво трябва да направиш за себе си! Просто последвай моя пример и няма да сбъркаш! А работиш ли нещо? Сигурно и в работата нямаш приказка с никого, затова се оплакваш, че си сам! Аз иначе трудно се доверявам на чужди хора! Интригите и предателството не ги харесвам, а от повечето теми тук разбрах едно-хората са лицемерни-довериш се уж на приятел-споделяш му нещо секретно за себе си, а на другия ден всички във фирмата, университета, компанията или каквото е там, започват да плетат интриги! Първо трябва да опознаеш човека, не да му се доверяваш сляпо! Ето защо някои хора не искат да се доверяват на всеки срещнат! И имат право! После защо хората са асоциални-защото им е писнало от лицемерието, завладяло обществото ни! Не всички са лицемерни, но повечето са такива! И предпочитат да си бъдат само със семейството, без да рискуват приятелство с чужди хора!

4.   Работа? Хобита? Интереси някакви поне?

Въпросът е дали искаш да се промениш. Ако ти е ок така, то не е проблем да си продължиш. Въпросът е да осъзнаеш дали наистина искаш да се промениш или е момента прищявка.

5.   Тия социални дупки са идеална среда за развите на творческите способности, стига човек да не го мързи и да се захване сериозно с нещо интересно. Освен това, така ще придобиеш някакви специфични способности, които евентуално биха заинтригували околните. За да си интересен и да те искат за компания, трябва да им даваш нещо - красота, настроение, забавление, секс, материална подкрепа, услуги, ментална подкрепа и т. н. Малко е вероятно някой да се заинтересува от теб само защото си човек, все с нещо ще го заинтригуваш, за да се случи това.

6.   Е то по-просто нещо от това да събереш виртуални приятели има ли? Пишеш на разни из ФБ, подмазваш им се и те одобряват.

7.   Аз съм в твоето положение и ходя дори на психолог, но оправия няма. Прекалено затворена съм и не допускам никой до себе си. Не работиш ли? Не учиш ли? Мое би трябва да развиеш някакви интереси и по тази линия да пробваш да се сближиш с хората.

8.   Използвай самотата да направиш някое откритие или добро дело. Това, което имаш е най-доброто за теб в момента - нищо, че не изглежда така. Извличай ползи от положението, анализирай.

9.   Аз съм на 20 почти и аз съм така същата история

10.   Искам да попитам хората с подобен проблем какво ви спира да завържете приятелство? Вижте действително има много лицемерни хора, но понякога на човек му трябва просто ей така да се види с някой да се полъжат малко и всеки по пътя си. Опитвам се да разбера какво би довело до такава асоциалност? Гледам съм по другите държави има social dynamic мероприятия точно за такива хора където така наречените лектори ви изкарват навън и ви карат да заговаряте непознати да не говорим че присъства стотици хора с който просто имате нещо общо, тук няма ли някакви такива курсове или нещо подобно. Познавам не малко хора с подобен проблем, но винаги се опитвам до последно докато ги отпусна и те ме приемат и на този етап разбирам, че точно тези хора са най-прекрасните същества на земята. Наистина трябва вие като личност да не се криете в черупките си а да покажете на света колко приятна компания сте.