Той е моето щастие, но и най-голямата ми тъга
Здравейте. Пише Ви едно момиче, тийнейджърка. На 17 години. От доста време се каня да споделя с вас моята история и най-вече да разбера мнението Ви. Както споменах по-горе аз съм на 17 години. От почти година си имам сериозен приятел. Той е първият ми. За всичко! Бих казала и първия ми приятел, защото съм имала само една връзка и то беше детска любов за три дена във седми клас. Много съм влюбена. Плача и се смея.. но от последно време плача много повече. Разстроена съм, разочарована и бих казала депресирана, но не мога да обясня как се чувствам. Който го е изпитал би ме разбрал най-добре. Моят приятел е по-голям от мен - 22 годишен е, работи за по 12 дена, в които го няма при мен, тоест изпращат го командировки. Идва си за макс 4 дена. По празници е тук. Много съм влюбена, пак го пиша. За рождения му ден се постарах да му направя ръчно направен подарък, който стана много оригинален.. той се разплака. Забравих да спомена, че той е нямал чак такава сериозна връзка също и аз му бях първата даже. Ходя в тях всеки път като си дойде, неразделни сме. Всеки път когато тръгне плача. От много време насам плача за всичко, което той прави. Когато се ядоса нещо става много раздразнителен и ми крещи много все едно аз съм виновна.. от това се разплаквам също, защото съм много влюбена в този човек. Той също ми показва много любов и много ме обича! Също е плакал за мен. Но мисля, че моето вече е извън граници. От месеци насам при всяко негово идване не е имало ден, в който да не се разплача заради държанието му. Ще ви разкажа някои случки, за да кажете в него ли е грешката или в мен. Попадам много често на снимки на голи момичета на телефона му. Попаднах и на папка на някакво момиче с името и на лаптопа му с албум с нейни голи снимки. Беше писал на една наша обща прителка, която спря да излиза с нас незнайно защо че иска да я види а тя нече не ни има за хора. При условие, че го питах дали тя му пише той ме излъга и аз сама му видях чата в телефона после. Знаех, че ме лъже. Когато той ме нарани и аз се разплача, защото не издържам вече той започва да се изнервя и вместо да ме утеши поне малко започва да ми се кара още повече и аз от любов към него му се извинявам, за да се сдобрим. Разплаква ме и когато е далеч от мен - на работа, по телефона. Както тази вечер. Каза ми нещо, което ме заболя и ми е един вид слаба тема а той го знае и при неговите думи ми тръгнаха сълзите и затворих телефона без да казвам нищо.. чакам да звънне.. но не. Звъня аз разбира се.. дава заето. Викам му благодаря, че ме разплака отново. Надявах се да ми звънне и да ми каже хей момиче извинявай.. не бях прав не исках да те нараня.. А той ми се обажда и крещи не виждаш ли че говоря с нашите.. разбра че плача докато говорим изпсува развика се и затвори.. Сам той ми каза че не е свикнал да има човек до него и мисли повече за себе си. Аз съм такъв човек, че ме интересуват най-малките неща.. оставям си храната за него.. давам му всичко.. старая се разбирате ли! А той ако не направи нещо такова да ми го върне един вид и казва забравих. Много ме кара да плача.. не знам така ли е защото съм адски влбена и приемам всичко навътре.. Един ден ходихме с майка му и него с колата до центъра да си купя тетрадки за училище. И той започна да мрънка, че не можем да намерим мястото защото бяхме в друг град тогава. Стигнахме но беше затворено и едни хора ни обясниха къде има наблизо друга книжарница. Той започна да мрънка отново и се развика защото съм го карала да слезе с нас а не е искал.. и аз му казах че искам да се прибираме.. Уби ми се желанието разбирате ли.. Плаках по пътя отново но само той разбра. И на другия ден идва при мен тъжен.. викам какво има.. Майка му казала че ако е била на мое място отдавна да ме е "била пръта" Не знам какво да правя хора.. как да разговарям с него по тази тема.. какво да му кажа.. винаги се сдобряваме каквото и да стане.. ама ВИНАГИ!! Но в моменти когато съм наранена съм достигала до там да си мисля че искам да го оставя.. после съжалявам за думите си.. но много ми е тъжно!! Адски много!! :)

Коментари

1.   Милата.. аз съм в подобна ситуация, само че и двамата сме на 17. Крие много неща от мен, лъже ме и на всичкото от горе ми крещи и ме убижда. Плача и го знае но въпреки това нищо не прави.
Аз си мисля, че причината за това е, че крие нещо което ще доведе до края на връзката ни. От 3 години сме заедно. Следи го какво прави, защото аз го изпуснах и ми натресе куп проблеми или накратко няколко момичета искаха да ме бият заради него. Излизал е с тях и ме лъже в очите, че не е. Думите са излишни. Стегни го.

2.   Много си малка още за да търпиш такова отношение. Разбирам, че за теб той е първата любов и си мислиш, че ще продължи вечно и няма да можеш без него. Доста по голяма съм от теб и ти казвам, че ще срещаш други. Той и той е малък живее му се, не му стига една и ти го дразниш, защото се чувства притиснат и ограничен. В момента съм с човек, който в началото правеше какво ли не и аз търпях, говорих ли говорих да поумнее и т. н има подобрение малко от малко, Но аз съм на 27 и вече искам семейство деца, нямам много време за губене. Докато ти си малка, животът е пред теб, остави го и излизай с други. Само един съвет, ако можеш да се контролираш да не си показваш любовта и чувствата ще си много по добре. Не се раздавай много за мъжете, остави те да го правят за теб. Не им показвай, че не можеш без тях, винаги отстоявай себе си и ще си щастлива. Успех!

3.   Човек, извинявай, че ще го кажа така, но съм директна. Голяма ревла си. Първото, което смятам е, че той до един момент е имал чувства към теб, но след това е силно охладнял. Никой мъж не обича постоянно да му се мрънка и да му се реве. Особено като виждаш, че това направо си го кара да се подиграва с теб. Историята със снимките и момичето, което е спряло да излиза с вас - това си е ясен показател, че търси да те смени. Според мен нито той е читав, но и ти не постъпваш добре като само ревеш и му казваш колко го обичаш. Така му ставаш твърде елементарна, скучна и досадна дори. Никой мъж не обича такива. Стегни се, имай повече увереност в себе си, спри да ревеш и ясно му покажи, че не си му играчка.

4.   Щом не се чувстваш щастлива повече отколкото тъжна защо още си с него? Голи снимки и такива глупости, това е есин вид изневярва. Мисля, че заслужаваш повече и ще намериш ако се откъснеш от него и го оставиш. Може пък тогава да му дойде акъла и да съжали за държанието си към теб.

5.   Каквото и да решиш, запомни едно - не карай следващото момче да плаща за грешките на този олигофрен. В момента е масово да се променят хората и да се държат по същия начин заради разни глупаци и на свой ред да започнат да нараняват/въртят половинките си. Запази се такава каквато си и потърси своя човек, ама точния. Той със сигурност е някъде там. :)

Успех!