Да продължа ...?
Здравейте!
Преди време попаднах на сайта, чета историите и сега искам да споделя моята. Надявам се да получа някой съвет, или поне да кажа на някой за какво става въпрос, защото имам чувството че ще експлоадирам.
Накратко: Аз съм момче, преди около 3 години се запознах едно момиче, започнахме връзка и т. н.
След време нещата не потръгнаха, скъсахме, но си останахме приятели. Раздялата стана по гадния начин, от нейна страна, без обяснения. След време отново започнахме да поддържаме връзка, но вече като приятели. Проблемът е че аз продължих, а и все още изпитвам силни чувства към нея.

През времето когато бяхме заедно разбрах че тя взема наркотици. Приех това, още повече че тя искаше да спре, а аз като човек никога не употребявал такива се постарах да и помогна. Още повече че тя си имаше и проблеми със... Както и да е не се получи.

Напоследък при нея нещата още повече не вървят, става въпрос във всичко – работа, образование, отношения с хора и т. н. Още повече, започва да се среща с хора които я дърпат още надолу. Това разбира се е мое виждане на нещата, а може би и нейно тъй като много пъти е казвала че повечето и приятели я дърпат надолу.
Естествено това ме подлудява! Все пак да обичаш някой и да виждаш как той затъва и най гадното нещо. Последните няколко дни проведохме няколко разговора, в които и казах че тя бавно, но сигурно върви към дъното. И естествено аз излязох виновен – депресирам я, натоварвала се като общува с мен и още хиляди простотии.

В общи линии така стоят нещата! Това ме разяжда отвътре и не знам какво да правя. Вече не знам има ли смисъл да продължавам, или просто да сложа край на всичко. За мен тя значи много, но вече не издържам! А и вече взех да си внушавам че аз имам вина за положението, както нейното, так и това межде нас! А може би наистина е така! Моля за някой и друг съвет.
P. S. Написах го възможно най кратко, иначе ще ми отнеме дни в писане!

Коментари

1.   Мисля, че си опитал да й помогнеш. Не смятам, че си виновен за каквото и да е, съдейки от написаното от теб. Ако тя сама не проумее нещата, едва ли някой може да й помогне. Ако чувствата ви бяха взаимни, тогава можеше да се опиташ да й повлияеш. Но в случая май няма да стане. Опитай се да й поговориш /макар, че вече си го правил/, но ако не приема съветите ти продължи по твоя си път и не се терзай, просто няма смисъл. Намери своята половинка, която наистина заслужаваш.

2.   Намери момичето, което ще отговаря на разбираният и интересите ти. С наркомани да имаш работа е почти винаги безнадеждно. Къде са близките й в тази ситуация? Явно й трябва сериозно лечение, но съчетано с воля и решителност да скъса с това. Иначе знаеш къде и как ще свърши. Незнам дали си струва да посветиш живота си на наркоманка, защото до колкото знам нито бивши алкохолици, нито бивши наркомани има. Винаги и да е чиста известно време има риск да започне отново.

3.   не я притискай кажи и че си с нея каквото и да става ако ще продължиш спечели и довирието и си и казвай не ми харесва това и това но трябва време бих ти казал да не се занимаваш но любовта не ти оставя избор

успех

17*