Да си останем приятели
Никога не съм кавала тези думи при радяла, защото са клише. Пък и какъв е смисълът да ги казвам, ако не направя опит да ги изпълня? Един бивш ги каза, но след това пълно игнориране. Даже отказва да ми върне неща, които имам у тях. Все имало врене и когато той решал. Предлага ми да се видим, а после се отмята и отлага за друг път.
Какво ви е мнението а тези думи? Какво ви е мнението а хора, които задържат вещите ви след радяла и отлагат тяхното връщане? Досега само с едно гадже съм останала приятелка, понеже го харесвах като човек, а и той направи опит да се приятели.

Коментари

1.   Няма такъв филм ... След тия думи, всичко приключва.

2.   Аз наивно вярвах че може да съществува,дори се опитвах.Но така пък карах настоящите ми гаджета да се вбесяват и мислят че ги лъжа и още имам чувства към бившия.За това пълен игнор и блок отвсякъде и живота продължава.
Вече тези думи ми звучат като най-баналното извинение за раздяла и всички знаем до какво водят

3.   Мое то мнение, Че си играе със вас.

4.   Нямам мнение за тези думи. Не ги приемам твърде сериозно. Нямам много бивши, сигурно това ме изключва като критерии, но съм запазила добри отношения с малкото. Не бих казала, че сме добри приятели. Честитим си празници, не говорим лошо за другия и си помагаме, но нито се виждаме, нито се чуваме често. Приемам, че това са нормалните отношения между бивши. Определено не си търся вещите. Няма да се разсърдя, ако някой откаже да върне нещо мое. Нека си ги запази, не оставям съкровища наляво и надясно, а съвсем обикновени и напълно заменими вещи (блуза, гребен, парфюм). Мисля, че е редно да връщаме чуждите вещи, аз бих ги върнала, но не търся своите като наследство. Ще попитам веднъж, ще си уговорим среща и ако човека се отметне, нека е така. Какво ще прави един мъж с женски дрънкулки? Защо да си губя времето и да се ядосвам за материални придобивки? Не си струва. В най-лошия случай, нещата ми ще се окажат в коша... няма какво толкова да сторя по този въпрос, няма и да си изплача очите. Все пак, разделила съм се с човешко същество, към което съм таяла топли чувства, това е доста по-сериозно от загубата на няколко парцала.

5.   След тези думи, единственото, което може да бъдете е да се приятели за секс.

6.   Искай си вещите, ве!

7.   Моментът със задържането на вещите е много грозен. Да ти ги изпрати по куриер като е толкова голяма драма да идеш да си ги вземеш.
Иначе аз никога не съм успявала да остана в приятелски отношения след раздяла. Думите ги казват, предполагам, за успокоение - на другия и на себе си. Да преглътнат по-лесно раздялата един вид.

8.   Имаше една стара българска песен "Добри познати" по текст на голямата българска поетеса Блага Димитрова, изпята от Искра радева и Михаил Белчев:

Искаш със теб да останем добри познати.
Как да разбирам това?
Длани, които до болка се стапяха сляти -
да се здрависват едва?
Погледи, дето до дъно се пиеха жадни –
леко да се поздравят?
Устни, които се пареха безпощадни –
дружески да си мълвят?
Не, ний не можем да бъдем добри познати.
Няма среда в любовта.
Бяхме най-близки... Затова отсега нататък
ще сме най-чужди в света.

1959 г.

Само че вие, младите, понеже не познавате историята си, сте обречени да я повтаряте отново и отново. Осъдени сте да си задавате едни и същи въпроси - пак и пак, макар че много хора преди вас са си ги задали и са им отговорили...

9.   Намирам поведението му за некоректно. Няма право да задържа чужди вещи без значение дали ще си останете приятели или не. Бъди настоятелна.

10.   "5. След тези думи, единственото, което може да бъдете е да се приятели за секс."

Споделям! Приятелство мъж - жена, няма. И след раздяла няма как да стане. А и раздялата обикновено следва след: изневяра, много обидни думи,... Да си представим, че жена се махнала защото е имало физически тормоз. И да си останат приятели да я пошляпва, този път приятелски?! Някакво нормално общуване - това е максимумът и само при някои.

11.   От авторката

Става въпрос за блузи ,дънки, учебници, нощница, малко козметика, книги и дискове с музика. Нищо незаменимо, но аз досега съм връщала вещи винаги. За какво ми е примерно блузата на някой, защо да я хвърлям? Не е въпросът в това да звънна на вратата и да правя сцени. Много пъти е кавал, че ще ми върне нещата, и всичко приключва. Аз също съм кавала, че лично аз няма да го търся повече , след като ми върне нещата. Съгласява се и до там. Напук ли го прави или просто не иска да се раздели окончателно с мен?

12.   Може и да те разиграва и да не иска окончателно да се разделите! Винаги има надежда, казвам го от собствен опит!
Пиши по натам какво се случва!
Успех!