Към хората, които са изневерили и след това е последвал развод: как ви се разви живота след това?
Здравейте,
Преди три години се разведох със съпруга си, като формалната причина беше изневяра от моя страна. Грешката ми беше, че не се разведох по рано, а търпях заради децата. Той беше ужасен вечно недоволен, обиждаше ме, оказваше ми и психически тормоз. Не ме е удрял, но истериите му бяха достатъчни. Любовникът ми сам ме пожела и аз в тази ситуация се подадох и започнахме връзка. Той ми даваше всичко, от което имах нужда - любов, нежност, подкрепа. Имаше обаче една подробност - той беше женен. Не исках нищо от него, а още по малко да му развалям семейството.
Моят съпруг разбра за изневярата ми. Нямаше смисъл аз да отричам. Противно на мойте очаквания всичко мина без скандали. Той просто си събра багажа и ми каза аз съм дотук оправяй се. Сбогува се с двете ни деца и замина. После по адвокат изпрати едно споразумение да подпиша. Нямаше нищо съществено за делба, апартамента е мой преди брака и т.н. Последно го видях на първото заседание по бракоразводно дело и оттогава до сега нито се обади, нито потърси децата, нито мен, нито плаща издръжка. И така вече три години. Няма да крия трудно ми е. Боря се. Децата питат за него, но това е положението. С любовникът си продължихме да се виждаме, но аз тикога не го притесних с нищо, нито съм му искала, нито съм се оплаквала, нито съм правила опити да го разведа със съпругата му. Просто исках само него. Никога него заведох и в къщи, нито го запознах с децата си.
Преди година и половина неговата съпруга разбра за нас и последва страшен развод. Това го съсипа. Аз бях не по -малко разстроена. Той се принуди и дари дела си от семейното жилище на децата. Нагърби се и с издръжка от 700 лв. за двете деца и допълнително купува. Той излезе на квартира. След развода си обаче той много се промени в отношението си към мен. В началото беше много изнервен и аз го разбирах. Непрекъснато го успокоявах. После започна да става агресивен и без повод ме удари. Това дори бившия не го беше правил. Аз разбирам, че много обича дъщерите си, за жена му не знам, че се чувства отдалечен от тях и изолиран, но решението му да бъде с мен беше и негово. Много плаках след случая. Той ми се извини, но вече нищо не е същото. Аз простих шамара, но няма вече тази тръпка, това усещане за необходимост от другия. Виждам, че ме ползва само като секс играчка, за да задоволява нуждите си. Преди ме питаше и разпитваше за това или онова. Миналата седмица го помолих да си дадем почивка за известно време. Той избухна и последва грандиозен скандал. Обиди, обвинения и заплахи по мой адрес не можех да го позная. Разплаках се и му казах повече да не ме търси. Блокирах го отвсякъде и просто много ми дойде.
Задавам си въпроса: къде сбъркахме? Виждам, че много семейни имат извънбрачни връзки и не желаят да се развеждат, но допускат ли такъв сценарий, ако ги разкрият? Как е възможно, любовникът ми, който беше толкова мил, нежен, грижовен, внимателен с мен да се промени толкова, че да ме удря и заплашва? Та, аз не съм го провокирала с нищо. Защо тока?

Коментари

51-56 от 56

53.   51,я стига...кучка не вирне ли опашка,кучетата не я закачат.

56.   51 Вие псетата закачате абсолютно всичко. ;) Не ни залъгвай все едно говориш на слепи и глухи. Нали си се знаем. ;)

57.   Децата като те питат, кажи им истината.
А тя каква е , че си изгонил баща им затова го няма.
Че си го заменила с друг мъж.
Заслужила си в ситуацията, в която си попаднала.
Любовника бил нежен и мил, грижовен само да те използа за секс.
Бил е такъв само за да те използва безплатно.
А ти си загубила, всичко и сега ревеш!
Без половинка до себе си.

58.   56,"вие псетата"??????За себе си ли говориш?То гузния бяга негонен.Не,не се знаем-аз си подбирам много внимателно хората с които контактувам.Умолявам модераторите да ми пуснат коментара-всеки има право на отговор.А това,което написах всъщност е изказване на една уникална жена-баба Ванга.Но да,няма да скрия,че на 100% съм съгласна с думите и....

59.   Номер 49, за каква тежест на душата на съпруга говориш? Ти изобщо четеш ли или говориш на автоматик? Става въпрос за човек, който нито плаща издръжка за собствените си деца (чест прави на авторката, че не го принуждава по съдебен път, защото принципно може да го направи), нито се интересува от тях. Toва според мен говори достатъчно за какъв боклук и мухльо иде реч. Добре че се е отървала жената.

Авторке, жените които попадат на мъже насилници, най-често носят модела в себе си и го повтарят. Може да е травма от детството, може да е нещо в отношението между собствените ти родители - вината не е твоя, всеки може да попадне в подобна ситуация. Важното е да осъзнаеш модела на мислене и поведение, които те вкарва в беля и в ролята на лесна жертва и да го прекратиш! Oще по-важно - да се погрижиш да не го предаваш на децата си. Има много литература по въпроса, сигурна съм, че като се задълбочиш в темата, ще почне да ти просветва, къде си сбъркала и какви са ти били грешките. Оттук нататък е твоя отговорност повече да не ги допускаш.

Добре си направила, че си прекратила отношенията с любовника. Не го мисли, не го обвинявай, не обвинявай и себе си - някои мъже просто са слабохарактерни и не са в състояние да носят отговорност за действията си. Просто са си такива - няма какво да направиш по въпроса: поласкал си е егото да те съблазни, било му добре да те чука с години и да води двойнствен живот и да се разнообразява от семейните битовизми, но виж, когато жена му разбрала и най-после се е изправил пред камъните, който САМ е нахвърлил в собствената си градинка, изведнъж вместо да си поеме отговорността е тръгнал да търси, кой му е виновен. E, ти не си нито парцал, че да те тъпче, нито изкупителна жертва - правилно си се дистанцирала.
Оттук нататък имай повече достойнство и уважение към себе си, за да те уважават и другите, поставяй своя интерес ПРЕДИ този на мъжете (защото явно не го правиш - от писаното ти се разбира, че се си внимавала да не натовариш с нещо любовника, да не го занимаваш с проблеми, съпруга си също безропотно си търпяла твърде дълго, издръжка не търсиш итн, изобщо добричка жена без претенции, сакън някой с нещо да не обезпокои, на която всеки може да се качи на главата... ). Не прави повече компромиси със себе си и не позволявай да се стига до подобни ситуации.

60.   Още едно доказателство, че изневярата не решава проблеми, тя просто повече ги задълбочава.

51-56 от 56