Работяга или Красавец?
Спорихме с едни приятелки на темата кой от двата типа мъже биха избрали ако трябва да избират само един:
Работяга - работи, изкарва достатъчно пари, вкъщи чисти, поддържа лична хигиена, но има обикновен външен вид и обикновено тяло, не казвам дебел или кльощав, просто обикновен.
Красавец - красив, строен, ходи редовно на фитнес, но е мърляв, не мие чинии, мрази да чисти, не изкарва много пари, защото външния вид за него е по-важен.
Кой бихте избрали?

Коментари

1.   Жена съм и не бих искала да имам нищо общо с жени, които биха избрали втория тип. Нито с такива, които биха поставили въпроса по подобен начин. Красота или пари? По-повърхностно няма как и да звучи. Истинският мъж за мен със сигурност не е мъжка кукла тип фитнес-маниак, но определено не бих го разглеждала и като машина за пари или домашен робот. ;)

2.   Първият.

3.   Охо, това ще е интересна тема. Абонирам се :D

4.   Да, работягата да ви е сигурно, а като работи при красавеца. Много голям процент от жените реално са така.
Имам приятел фитнес инструктор във втория по големина град в България, е не спря да си ляга с богати лелки, докато мъжете им са нанякъде по задачи. Подаръци му правят постоянно, някой и пари си му дават директно хахаха.

5.   Хмм,аз съм от типа Красавец например,но не ми пречи да готвя,да чистя и да мия чинии,даже съм забелязал,че грозните мъже ,които според теб са работяги са много по-мърляви и обичат да живеят в кочини.Така че въпроса ти може и да е грозен и мърляв или красив и чистофайник,която комбинация отговаря повече.
М21

6.   Да кажем, че печелят еднакво количество пари. Бих взела този, който е работлив, защото той ще има по-добри гени за децата ни, ще ми помага и това трудолюбие в бъдеще ще му донесе и по-високи приходи.

7.   Бих избрала нормален човек, мойто може да балансира, а не някаква крайност.

И все пак, вторият тип със сигурност не би ми допаднал, но външният вид е важен за мен и ако не ме привлича няма да стане работата. Не е нужно да ходи на фитнес и да се конти, но трябва да е стегнат и поддържан.

8.   Работяга !

9.   Що за глупости са това? Всеки човек си има някакви особености!
Не разбирам хората, които не се включват по всякакъв начин в семейния живот и домакинството. Схемата "аз ще нося парите, обаче ти ще чистиш и ще готвиш", както и "аз ще правя всичко, а ти само ще мааш гащи по моловете и ще имаш претенции" ми се струват еднакво неприемливи. А и не винаги се получават - понякога единия е болен, съвсем естествено е за няколко дена другият да поеме всичко, че и грижата за него дори.
Когато всеки гледа да допринесе с каквото може и с каквото се сети, вместо да гледа как да се изниже и да прецака другия, тогава става много приятно.
Хич не обичам да чистя и да подреждам, прахосмукачки да пускам и т.н., не защото съм келеш, а защото са ме насилвали като малък да го правя. Някаква фобия ми е. И въпреки това го правя, да речем в 30-35% от случаите. Доста често готвя. И там сме 40:60 някъде (просто нямам толкова време). Пазаруваме заедно в един от дните събота или неделя за цялата седмица, плюс по малко всеки индивидуално през ден-два вечер след работа. Децата караме и водим кой както успее, кооперираме се със съседи и т.н. И да, нося 3 пъти повече пари вкъщи, а понякога и повече.
Красавец? Хех, не блъскам цял ден по залите, но правя редовно разходки, съботно-неделно ритаме с комшиите. Явно не съм толкова зле, щом още минават някои волни или неволни флиртчета...
За работяга - както дойде. Понякога е много напечено. Понякога, командировки по 2-3 седмици. Отказах се още преди години да експлоатирам хора и сега си работя сам или с колеги-съмишленици.
Друг път обаче, хващаме се и заминаваме на ски по средата на седмицата.
Та поне аз така разбирам живота. Трудно ми е да го възприема по друг начин.

10.   Мъж без пари за какво ви е? Да се бъхтите вие докато той помпа мускули?

11.   В очите на влюбения няма обикновен човек, както вие го определихте и нека не се лъжем ще изберете този с многото пари.

12.   "Спорихме с едни приятелки на темата кой от двата типа мъже биха избрали ако трябва да избират само един"

С тия елементарни разсъждения ще се нахендрите на някой квартален коцкар ;)

Иначе казано намерете си мъже, които да ви търпят капризите пък после мислете за избори :)

13.   <11> Нали ;)

Направо си представям как мъжете стоят в редичка - работяга, красавец,работяга, красавец, работяга, красавец и тръпнат в очакване кой ще има "честта" и "привилегията" да им ходи по г*за ;))

14.   В повечето случаи се омъжваме за работягата, а изневеряваме с красавеца. После губим и двамата.

15.   Е вие пък с това или..
Естествено, че красив и трудолюбив!

16.   Красавец до красавеца, мила моя майно льо, работяга до работягата.

17.   Да не избирате кучета Бе. За това се развеждат всички, заради тая скапана меркантилност от женска страна.
Жените не могат и не трябва да избират НИЩО!!!
Само вижте н6, колко е меркантилна... Чета и се смея, честно!
Лек ден

18.   Обръщам се към 4 и 14. Защо си мислите, че работягата няма да ви надуши и ще остане по-назад? Той обаче няма да изневерява, а ще ви бие шута на улицата и после лесно ще си намери любовница, защото мъжа с пари лесно си намира секс.
4 много ме разсмя, трябваше да завиждам ли? Твоя фитнес инструктор си лягал с лелки, забележи ЛЕЛКИ, за тия жени на 40-50 години ли трябваше да завидя??? Ахахаха. Работягата през това време си хваща свежа 20-годишна любовница. Да не мислиш, че не усеща какво прави жена му и остава по-назад?
Който има пари може да си позволи млади мацки доживот, а вие си умувайте през това време кой типаж ви допада.

19.   Не знам какво се заядохте с (4). На такива по морето им викат жигола, а не фитнес инструктори.
"Професия" за която трябва да си пълно перде за да ти става от всяка дърта загоряла дебелана. Иначе отстрани звучи добре ;))

20.   Просто си ловите един работяга за сериозна връзка и до като той бачка по цял ден ходите при красавеца, даже не при един и същ красавец защото бързо омръзват.

21.   Разни феминистки се оплакват като мъжете гледат на жените като на обекти, обаче жените не гледат на мъжете по-различно. Така си го написала все едно ще си избираш пералня или кафе машина. "Хм дали да не взема тази дето има и вградена сушилня? Ама пфф.. много е голяма... я по-добре другата... Ама пък тази има сушилня, уф!"

Не работи така в реалния живот. Имате ДНК, надушвате се (буквално). Толкоз.

Аз съм се опитвал да бъда с жена, която знам, че е хубава, но мен лично не ме привлича. Не се получиха нещата.

22.   Мда, то за всяка жена има по един работяга и по един красавец, от които да си избере. Или пък да вземе първия и да си ползва втория. Точно така.

23.   Аз съм 4 номер, Никой не е казал нищо за надушване, темата е жените какво предпочитат, аз съм мъж и казах какви са наблюденията ми. Естествено, че не е за завиждане моят приятел, просто казах как постъпват някои жени.
Дори и да си хване любовница пак не е същото, бъхти се, а жена му харчи неговите пари, за да си ляга с младоци, той поне като си хване любовница си харчи неговите пари и не прави никой на глупак.
Не знам знае ли, не знае ли, не вярвам да знае, ти би ли търпял да знаеш, че жена ти, дава парите, които си изкарал по мъже?
Е какво ще си позволи... проститутки. А най-ми е смешно когато чуя 50-60 годишни мъже с пари да говорят, че жена на 35-40 е стара и не става за нищо. Е те за какво стават, освен да и дадат някой лев?
Той си е перде, отделно целогодишно си инжектира стероиди (тестостерон), та от тях му става при вида на каквато и да е жена. В интерес на истината, никак не са грозни тези, с които си ляга, все пак подбира, на възраст са, но са поддържани.

24.   Толкова повърхностна тема, толкова повърхностни хора. Плашето е.

25.   Много грозна дума - работяга. Много ужасно - секс с красавец. Джак Никълсън не е работяга, не е и красавец, но ми е дърт.. пък и не ми отговаря във фейса.

26.   Има и парадокси. Аз съм работяга, красавец, пък баджо е мързелив грозняга. А иди ги разбери жените!

27.   Ако го избирах да рекламира новата ми модна линия - ще избера красавеца и хич няма да ми пука какво има в главата и дали е с две леви ръце, важното е да фотогеничен. Ако избирам съпруг или дори само приятел, кухата глава би ме отблъснала колкото и красива да е. Всъщност, работягите - особено онези, чиято работа е свързана с физически труд, често имат много по-стегнати и хармонични тела от фитнес-манияците, които се докарват до уродливост. Поне на мен ми харесват повече естествено развитата мускулатура и чаровното излъчване, което не винаги се дължи на идеално правилни черти. Някои от най-големите секс-символи в киното имат удивително неправилна, според стандартите, физика (Никълъс Кейдж, Белмондо, Робърт де Ниро, Джак Никълсън), а жените припадат по тях. Защо? Защото притежават харизма. Но да се върна на дилемата: работяга или красавец? При всички положения работяга. Красотата е преходна, докато качества като упоритост, последователност, комбинативност и трудолюбие са стабилна основа за сериозни отношения. Бих танцувала до сутринта с някой мамин убавец, но на следващия ден ще го забравя и ще си спомня за момчето, което си е тръгнало преди полунощ, защото на следващия ден е на работа. Няма нищо по-антисекси у един мъж от мързела.

28.   Ако търси лично щастие ще избере този, който я привлича - красив или грозен.

Ако е меркантилна - естествено работягата.

29.   Ако бях жена, щях да отговоря мързелив грозник, ама сега няма как.
Начи, питаш кого ще изберат, ама не даваш име и фамилия снимка.
Пиша тука защото има около 30 отговора от 30 различни жени и съм длъжен да ви налея акъл. Тия теми са безсмислени. Или си говорете за конкретни хора или по-добре не.
:D oсвен туй не казваш за какво ги избирате тия мъже? Дали за две седмици приключения или за цял живот да си дъртеете заедно на гладно и студено/ на богато и самотно, или да ви сменя дограма... хм.

30.   Темата намирисва отдалече и най-вероятно авторката (ако е жена изобщо) пита за себе си, а не за мъжете. Авторке, ти самата дали си работлива и изкарваща добри пари жена с обикновен външен вид, или си красива и мърлява мързелана, интересуваща се само от външния си вид преди снимкките пред огледалото в банята? Кажи също и приятелките ти към кой от двата типа жени спадат.