Непривлекателните хора имат ли реална преценка за себе си?
Привет на всички!

Аз съм жена на 28 г. със сериозен приятел и нямам интерес към други мъже. Държа да подчертая, че не съм някаква шармантна красавица, така че не желая темата да се възприема като подигравка и възмущение спрямо по-неугледната част от обществото. Все пак изглеждам добре и гледам да работя максимално с това, което ми е дадено от природата. Ясни са ми и добрите, и лошите ми черти, не страдам от самозаблуда.

От известно време, благодарение на различни случки, започвам да си мисля, че голяма част от отявлено грозните хора, нямат идея как работи животът. Преди няколко месеца си чаках на светофара и някакъв тип се приближава към мен с: "Много си красива, може ли да се запознаем? ". Други пък ни поканиха с моя приятелка да седнем на тяхната пейка, а миналата седмица в метрото някакво момче, с което забелязах, че се возя често, започна да ми се усмихва и понечи да се запознаваме и т. н. Съжалявам да го кажа, но истината е, че всички изглеждаха крайно неприятни. Отново припомням, че изобщо не се имам за нещо невероятно, нито пък съм някаква надута пуйка, но тия работи си имат граници. От един момент нататък започнах да се ядосвам и да ми става обидно. Мисля, че всеки трябва да си знае мястото. Не бих си позволила да нахалствам на човек извън моята лига. Ако той направи първата крачка - ок, но си знам гьола. Отделно такива запознанства на улицата и прочее са крайно противни.
Няма да си кривя душата и ще призная, че щеше да ми е далеч по-приятно, ако въпросните ентусиасти, бяха по-симпатични и приветливи. Наистина щях да съм поласкана и отказът ми щеше да е много по-мил, вместо да изсъскам злобно "не! ", както правя обикновено, но нищо повече. Просто не желая да ме занимават по никакъв повод.

Не мога да очаквам всички да мислят като мен, но поне някакъв реализъм да има. По-горе казах, че не страдам от самозаблуди, но напоследък започвам да се чудя дали не съм по-грозна, отколкото смятам. Мои приятелки също се оплакват от напористи колеги или случайни хора по заведения. На приятели-мъже пак същата история - все разни нахални орки. От това, което чувам, там май е по-страшно.

Мислите ли, че те просто няма какво да губят и действат направо? Сигурно се е случвало на всеки, как се чувствахте след това? Обидени, възмутени? Запитахе ли се за собствените си качества? Питам и двата пола.

Моля, тъпотии от рода на: "Ама ако някой от тея утре се появи с лъскав черен джип и голяма пачка да те води в мол-а, друга песен ще запееш. " да си ги пазите за себе си.

Благодря ви!

Коментари

51-58 от 58

58.   56, смешни са ти, защото не си се сблъсквал с проблематиката. Точно тези така се лепват, че отърването е тягостно, ако не искаш да ги нараниш. И персистират до дупка. Случвало ми се е да ми пада на колене един такъв, пред приятеля ми. Уплаших се, мислих, че приятелят ми ще го набие, за щастие той само го погледна с недоразумение и възкликна точно това - "този накъде си мисли, че е тръгнал.. ". И аз не разбирам, никога не бих си позволила да ходя да свалям някой актьор, просто защото виждам, че е на друго ниво. Ако е грозен, но с чувство за хумор, поведние.. чудесно! но някакъв лумпен, то си прилича на психична диагноза. Един подобен ме сваляше, канеше ме на кино, да гледаме анимационен филм, аз му говорих за опера и тн егоцентрични сюжети. Ами - ок, вижда ме, че съм различна от него, да ме остави на мира. Нека да съм нарцис, той да е супер човечен човек, който има хоби да си събира плюшени играчки. Не сме един за друг. Точка.

59.   9, на 28 майка ти е гледала 2 деца, а ти вече си ходил на училище, защото най-вероятно е била инцидентно забременяла с първото си дете - нейните родители тотално са я били изпуснали..
А също и подозирам, че тя и партньорът, от който е заченала, и идея са си нямали какво е презерватив, или със сигурност не са имали достъп до презерватив.

60.   >56.< 30 e жена на 22 омъжена (по любов разбира се) за чужденец. Едва ли подобни жени са темелите до които трябва да се дипитва законодателството, приемайки промени в НПК ;))

Жалкото е, че подобни законови мерки са в сила в други водещи се високо развити общества, които в момента са се упътили (съвсем закономерно) към собственото си унищожение ;))

61.   Абе 50 ти що не си пиеш хапчетата? ! Навсякъде едно и същото пишеш и съм те чела за афрозодиака хиляди много пъти. Всеки път едно и също. Кое е афрото на зодиака?? Сега и на зодии ли почнахте да ни обиждате? Ако искаш да знаеш не съм нито черна, нито циганка а съм потомствена българка и съм най-хубавата зодия дева! Виж се какви са ти изискванията към жените и слез ти на земята. Ние сме си много добре нависоко и те е яд за това!!! Ще си останеш вечния ерген Гошко хубавеца и за това пишеш тук защото знаеш че вече си стар, и никоя жена не те погелжда на улицата и минава на отсрещния тротоар като я доближиш. Ама ние и тук не те поглеждаме затова се скрий някъде и стига си повтарял колко си нисък навсякъде!!! 1!! С мъже като вас не се събираме защото можем да ви надушим отдалече и затова си избираме само най-добрите мъже!!! Няма нужда да ми отговоаряп, знам че ще искаш да се оправдаваш с 200 реда както в другата темата за българките, но колкото и да се хабиш никой тук няма да си промени мнението за тебе!!!!

62.   От 28, 56 до 58. Явно не мога да се изразявам ясно, не съм обяснил добре концепцията си.
Първо - доколкото разбирам от темата, става дума за запознанства в заведение, на улицата, на купон. Случаите, които ми описваш, явно са с хора, с които си имала някакъв контакт преди това. Да дойда в дискотеката и да те заговоря, не е натрапване и нарушаване на личното пространство. Да те чакам пред вас или пред офиса ти е.
"отърването е тягостно, ако не искаш да ги нараниш" - ето тук сме на различно мнение. Защо пък да не ги нараниш? Техните емоции са си тяхна отговорност. Не им дължиш нито вежливост, нито обяснение. Ако пък това те кара да се чувстваш виновна, вече си е твой проблем, с който ти трябва да се справиш. Честно казано, отхвърлянето наранява при всички положения, но всеки трябва да се справи с неприятното чувство. Кофти ли ми е, като ме режат? Разбира се, аз съм човешко същество, със своите комплекси, страхове. Но си е моя работа да се справя с болезненото чувство, не да обвинявам една жена, че няма интерес и да очаквам от нея да ме щади. Заговаряш жена, носиш си рисковете от последствията (неприятното чувство на отхвърляне). Или избираш да не го правиш.
Да погледнем през друг ъгъл твоите ситуации, с коленичещия и колекционера на плюшени играчки. И твоята отговорност там. Както си го описала, допускам, че от вежливост си им дала някакъв контакт, били сте "приятели" или нещо такова. "Не сме един за друг. Точка. " - напълно съм съгласен. И твоята роля е да го заявиш. Можеш да кажеш в прав текст на човека, че не те интересува. Да не му дадеш телефона си, да му игнорираш съобщенията, да го блокираш. Ако пък започне да те преследва и заплашва, можеш и е нормално да поискаш ограничителна заповед и помощ. Коленичещия - ами приятелят ти много хубаво го е казал. Той се излага, не е твой проблем. А този с куклите - отказваш му. Дали ще е наранен? Няма как да знаеш със сигурност и не е твой проблем.
За известни актьори или певци, които са "много над нивото ти". Аз не мисля, че са. Да, добри са в това, което правят - актьорство, музика, привличане на внимание. Но всеки си има своя роля в света. Всички правим едно и също в тоалетната, всички свършваме на два метра под земята, всеки си има своите страхове и комплекси. Пример - Мерилин Монро и Елвис Пресли, две от иконите на 20-ти век. Ами те са страдали от наркотична зависимост и тежка депресия. И са свършили със самоубийство. При цялото ми уважение към приноса им за киното и музиката, не мисля, че са нещо повече от теб и мен и не бих заменил живота си с техния. Като угаснат прожекторите, те са хора като нас.
Веднъж се забивах на купон с една мадама. Стигна се само до размяна на контакти и малко чат, но си беше доста приятно. След това приятели взеха да ме базикат "ей, ти пък, тръгна да сваляш... ". Оказа се, че била известна актриса от българските сериали. Ама аз от къде да знам, като сериали не гледам. Приятно момиче, още като попаднем в тази компания, се занасяме и изобщо не ми дреме, че е известна. Не се чувствам по-долу от нея. Като гледам и на нея не ѝ пука.
Накрая искам да споделя две книги, които много ми помогнаха да разбера тези концепции. Ако ти представлява интерес подобна литература, виж ги. Едната е "Границите" (Boundaries) на Хенри Клауд и Джон Таузенд, другате "When I Say No I Feel Guilty" на Мануел Смит.
Успех с отърването от навлеци!

63.   От номер 50/53 до номер 61. Извинявай, че ти отговорям късно, но едва сега видях какво си написала. Два пъти четох мнението ти. За какъв зодиак пишеш? Думата е "афроДИЗИАК", а не "зодиак". Няма нищо общо със зодиите. И това "афро" в думата съвсем не значи, че се касае за чернокожи хора. Вероятно това си имала предвид с изказването, че не си черна или циганка?

А доколко една или друга зодия е най-хубава, няма как да се каже, тъй като всеки човек е отделна вселена от мисли и чувства и като такъв не може да бъде окачватвяван заради месеца си на раждане. Има стойностни хора от всички зодии, както и обратното.

Ти защо реши, че с думите ми за афродизиака съм "обиждал" теб или %D

64.   (Поради незнайна причина голяма част от мнение 63 липсва, затова пускам отново цялото)

От номер 50/53 до номер 61. Извинявай, че ти отговорям късно, но едва сега видях какво си написала. Два пъти четох мнението ти. За какъв зодиак пишеш? Думата е "афроДИЗИАК", а не "зодиак". Няма нищо общо със зодиите. И това "афро" в думата съвсем не значи, че се касае за чернокожи хора. Вероятно това си имала предвид с изказването, че не си черна или циганка?

А доколко една или друга зодия е най-хубава, няма как да се каже, тъй като всеки човек е отделна вселена от мисли и чувства и като такъв не може да бъде окачествяван заради месеца си на раждане. Има стойностни хора от всички зодии, както и обратното.

Ти защо реши, че с думите ми за афродизиака съм "обиждал" теб или друга жена? Напротив, отдадох дължимото на тези жени, които стойностните мъже считат за също стойностни и желани. Точните ми слова за авродизиака бяха (цитат от мнение номер 50):
"Никога не подценявай истинския афродизиак на качествения мъж - общуване с грамотна, със зряло мислеща жена, която не се води по мнението на стадото, а има собствено такова и умее да го изразява по правилен начин! "

Не зная защо тръгваш така остро с рогата напред. Бъди малко по-спокойна и непредубедена към хората. Дали ще си остана вечен ерген или не, това времето ще покаже. Факт е, че определено имам достатъчно личен опит, за да мога да разпознавам с каква жена не бих се събрал, съответно съм отворен само към общуване със стойностни жени, с които споделяме общи гледни точки и ценностна система. Всички останали са само загуба на време. Аз също не съм подходящ за редица жени, търсещи съвкупност от други неща у мъжа, които аз може би не мога да им предоставя, така че всичко е 6 - всеки се занимава с тези, с които желае. Толкова е просто.
Иначе се посмях добре при твърдението ти как жените ме заобикаляли на улицата.

Дали "най-добрите мъже" си избирате (тези от жените, самонадеяни като теб), можеш да си потвърдиш по броя самотни майки с деца. Като изключим 1% вдовици, остават грубо 99% жени, които или прибързано са си избрали некачествен мъж (оставяйки слепи за явните сигнали за това още в началото - самонадеяни, натегачи, зяпачи подир чужди жен, псуващи, некавалери и т. н. ) и си носят последствията от това, или самите те като жени не са чак толкова стока. И в двата случая това не говори добре за тази част от жените, останали сами майки.

65.   Че защо трябва да съм супер красавец, за да те заговоря. Ти добре ли си, аз ако бях Джони Депп или Брад Питт нямаше изобщо да заговарям никой, те щяха да ме заговарят. Аз съм си авъридж, но съм нахакан и не ми е проблем да заговоря, получавал съм доста телефони от момичета навсякъде, просто защото отивам и намирам повод. Дори тия дни взех телефона на едно момиче на гише, което работеше, но винаги ходя два пъти - ако видя най-малка симпатия първия път, отивам втори след няколко дена и ако ме помни и взимам телефона, но рядко им пиша или звъня, правя го повече за свой кеф.

51-58 от 58