Не мога да забравя изневярата
Бяхме заедно от 5 месеца тогава. Беше нова връзката ни. И двамата бяхме на 26 години. Аз наистина я обичах и бях влюбен в нея. Бяхме се събрали на купон с приятели, бяхме доста голяма група. Беше станало доста късно вече и някои решиха да тръгнат. Купонът беше на макс и аз бях сред тези, които искат да останат. Налагаше се тя да се прибере, защото майка и беше и звъннала. Целунахме се и я изпратих с колата на един приятел. Още на следващата сутрин един друг приятел, който беше с нас и беше тръгнал по-рано с останалите ми каза, че ги е видял да влизат в апартамента на другия ми приятел. Тя пък беше ми писала, че се е прибрала и за да няма скандали с майка и уж веднага си легна. Попитах я директно дали е вярно това което съм чул. За мое огромно съжаление не можа да отрече. Точно когато се чувствах най-щастлив ми се случи най-неочакваното. Разделихме се. Само аз си знам какво ми беше. Просто един ужасен период от живота ми. В първите дни другия боклук не го пипнах. Но накрая не издържах и една вечер го пребих. Дали заради това или не, малко след тази случка замина за чужбина и до ден днешен си е там. Всичко това се случи през лятото на 2016 година. Точно една година бяхме разделени. Опитах се да бъда с други момичета за да я забравя. Но докато правех секс с тях сякаш виждах нейното лице, сякаш чувах нейният глас. Миналото лято едни наши приятели имаха сватба. И двамата бяхме поканени по ирония на съдбата. Масите ни бяха така, че бяхме точно един срещу друг и цяла вечер се гледахме. Същата вечер доста пийнах и вследствие на това изведнъж отидох при нея и я заговорих. Все едно това е чакала. Разменихме си там няколко приказки и каза, че можем да отидем у тях, била е сама същата вечер. Съгласих се и отидохме. Правихме изключително як секс. Ама направо много луд секс. Доста ми хареса това, отдавна не ми се получаваше така. Тя искаше да бъдем заедно отново, но аз категорично и отказах. Обясних и, че вече нямам никакво доверие и съответно няма как да има сериозно връзка между нас. Тя предложи да не спираме да се виждаме обаче. Почти всеки ден бяхме заедно и правехме секс. Бях доволен отново от този факт и това продължи няколко месеца. В последствие обаче не знам как се случиха нещата и ние отново станахме гаджета. Напълно честно ви казвам, наистина не знам как, но отново започнахме връзка. Нищо обаче не е както преди за мен. Нямам и никакво доверие. Не мога да забравя за изневярата и това страшно много ми тежи. Като я попитах защо го е направила, тя ми каза, че е от глупост. От глупост или курвалък за мен е все тая. Странното е, че все още сме заедно. Обяснява ми се в любов, хубави мили думи, изключително мило отношение от нейна страна, а бе всичко както трябва да бъде. Аз наистина оставам с впечатлението, че е влюбена в мен и прави всичко възможно да забравим за онзи случай. Но аз съм с нея само заради секса. Признавам си го просто. Имам добра работа, нормален и спокоен живот, всичко ми е точно, и освен това правя качествен секс всеки ден. И затова се преструвам, че изпитвам същите чувства като нея. Няма ги тези топли чувства обаче в мен. Просто не виждам общо бъдеще, въпреки че нямам конкретни опасения, че ми изневерява пак. Даже я пробвах. Писах и от фалшив профил, който според мен беше доста добре направен, тя видя съобщението на мига, но не даде отговор. Но дори и да е така, тази нейна грешка много ми тежи. Опитах се наистина да забравя за това, да гледам позитивно на нещата, но просто идва един момент и се сещам за онази нощ и всичко, което ми причини. По необясним начин обаче не мога да сложа край на нещата. Дори след година раздяла ето, че отново съм с нея. А пък гнева вътре в мен есе още витае. Опитах се дори да и изневеря за да и отмъстя или вътрешно да се успокоя ли не знам, но буквално в последния момент се отказах да отида на среща с другото момиче и я зарязах. Реших, че това няма да оправи нещата. Но си казвам, че ако нещо просто ей така случайно ми "падне" този път няма да откажа, така както направих като бяхме още в началото на връзката ни. Държах много на нея тогава и бях отказал на една моя бивша колежка. От това разбирам, че съм се променил. Не знам как да се измъкна от тази ситуация. Искам да разбера дали има хора, които са простили изневяра и след това са имали отново щастлива връзка? Как мислите, че трябва да действам аз? Някой да е бил в подобна ситуация или да е имал преки наблюдения? Въобще какви съвети бихте ми дали?

Коментари

1.   Първо виждайки твоите съмнения, според мен се е сетила за профила, просто както и да го направиш, си личи. Да и простиш е правилно, но не и да забравиш. Търси твоето момиче, изневеряващата не е това именно момиче. В действителност има доста свестни или поне достатъчно за да не си с тая точно. Аз не мога да повярвам просто, като е била с теб и един ден решава, че ще отиде в апартамента на този твой приятел. Те жените като нея иначе, никога не са "такива жени", но нещо ги накарало, обстоятелства, алкохол, глупост. Глупостта е нелечима, колкото и да си позитивен, да си с нея е видима грешка. Или поне не спирай да търсиш правилната жена, пък междувременно с нея да го правиш, колко да е аморално.

2.   Никога не е съвсем същото. Отнема адски много време да забравиш, най-често дори не се случва. Можеш да простиш, да я оправдаеш пред себе си и да се събереш с нея, но все ще си пазиш камъчето на съмнението. Връзка без доверие не е връзка. Таиш и гняв към нея, искаш да ѝ отмъстиш, объркан си. Мисля, че още държиш на нея, бил си влюбен и щастлив, а си останал наранен. Нито чувствата ти ще се изпарят за ден, нито доверието ти ще се възвърне такова, каквото е било. Тя сигурно съжалява и иска да поправи стореното, но никой не притежава гумичка, с която да трие слабите си моменти. И ти няма да станеш по-добър, ако ѝ изневериш сега.
Съжалявам, не вярвам, че ще се получи здрава връзка между вас. Поставил си се в гадна ситуация, искаш я, но не ѝ вярваш. Няма смисъл да сте заедно.

3.   Хем вълка сит, хем агнето цяло? Авторе няма такъв филм, всичко има своята цена и ти ще платиш своята заради глупостта си
И не губи времето на свестните момичета със себе си, ти си по-пропаднал от тази с която се занимаваш

4.   Много е просто. Не я обичаш. Ти сам го знаеш. Но не е само заради изневярата, не се заблуждавай. Тя само е оправданието, което търсиш в себе си. Върни се назад мислено, в точката преди да ти изневери. Представи си същата ситуация сега, но до теб да не е тя, а друга жена- някоя жена, която не познаваш. В никакъв случай не слагай на това място жена, която познаваш. Така- до теб е жена ''Х''. Помисли, ама честно пред себе си- каква гаранция можеш да й дадеш, че няма да харесаш друга, нямате деца, ангажименти. Възможно ли е? Да. Тогава защо да не й се случи и на нея. Да не би да е желязна лейди и да ти е обещана завинаги?
Ако се влюби сериозно-тежко е, по-добре раздяла, но заради единия секс за една нощ. Уверявам те- ако я обичаше тази една нощ нямаше да значи нищо. Успех по-нататък! Бъди честен и не губи времето на момичето.

5.   Не знам изобщо как може да я гледаш след подобно нещо, ако съм на твое място директно се махам от нея. Не стига, че ти е изневерила, не стига, че си и простил, а сега и си я чукат без проблеми. Чиста работа.
Да не мислиш, че тя по цяла нощ мисли за постъпката си. Не, щом го е направила е била напълно наясно, че може да се стигне до раздяла, което значи, че не и пука. Абсолютно курвенски истории, които най-много ги мразя. Разкарай я, не си потъпквай така достойнството. Ти вече си го потъпкал, но спри да задълбаваш. Не били всички жени такива, не всички изневерявали и не знам си какво.
Жените ще ти кажа, че по същество са точно едни и същи. Няма любов брат, виждам всеки ден за какво става въпрос. Няма любов има секс, интереси, а след това деца и т. н. Любовта е химера в днешно време.
Щом се появи някой по-готин и веднага на жените нещо им става.

6.   И на мен ми се случи, не бяхме от 5 месеца, а близо 20 години. И не бях на 26, а по-скоро с 20 повече и не е било за една нощ, а по-скоро година.
И сме с деца, повече от най-често едно-две. Когато разбрах я изгоних на момента, не спах няколко нощи. Осъзнах, че след години "проби" пак ще се съберем, само че тя ще е изредила поне половината квартал за да доказва колко "вървежна" четиридесет годишна "пичка" е.

Като анализирам поведението на жена ми в последните години има много моменти с неморално поведение. Този е разбрал, че има шансове, тя се е влюбила и за награда го е възнаграждавала със секс. А как става за една вечер при условие, че влюбена в теб???
Аз съм привърженик, че за изневярата няма оправдание (една година), но ако приемем, че и аз имам вина. Да, виновен съм, че съм дал необезпечено доверие. Казват (както и ти) без доверие няма връзка. Доверие на жена никога (задължително ще дойде моментът да те прави на глупак)!!! Проверявай и тогава давай доверие. Това го разбирам доста късно, в това имаш късмет, че го разбираш доста по-млад. Тя вече не ти ли обяснява, че ти си изцяло виновен за изневярата? При мен е така (вярно е имах й доверие) и много съжалява (че съм я хванал), ама много много съжалява (че не може да ходи като "изтървана" без да дава обяснения).
Моето предложение е изчакай без да насилваш нещата, може пък вярно да съжалява. Макар че повечето жени смятат, че за тях са се наредили на опашка кой да я гледа, а не е за секса само (при твоята мераклии за последното вероятно са повече).

Отчитам за голяма грешка, че си я пратил с кола на "приятел" и вече баджанак (много добре си му обяснил после, браво). Виж как си се сетил какво е имало като е отишла в апартамента. Да знаеш занапред, че жена качи ли се в кола на друг мъж, е много вероятно да има продължение в апартамент (или кола).

На тази й нямаш доверие и ако останеш с нея може това да е единствената изневяра. Но това е, само ако има контрол - на самосъзнанието не става. А някоя друга, да те лъже както си иска и да имаш безброй баджанаци.