Коя да избера?
Здравейте анонимни приятели. В изключителна дилема в моя живот. От 3 месеца имам връзка с едно момиче, което е супер добро момиче, което много би страдало занапред ако намери някой неподходящ човек, би била доста наранявана, общо взето я взех под крилото си да я закрилям, защото защото за 23 годишно момиче е изключително неопитна в сферата на връзките. От другата страна стои пълна нейна противоположност на нея. С другото момиче се познаваме от година и половина и близо година се заигравахме, даваше ми надежди, ще след като се върне в България ще бъдем заедно, но в един момент започнах да се чудя дали тя е искрена, защото не можех да повярвам, че съществува такова момиче, което изглежда по абсолютно зашеметяващ начин и в същото време е супер мила, добра и съобразителна, поставяйки хората около себе си пред самата нея. Наистина имам изключителна страст към нея и тя ме предразполага да и споделям абсолютно всичко, имам и абсолютно доверие, тя е най-близката ми от всички момичета които познавам. Тя ми сподели, че винаги съм бил част от мислите и. В момента тя вече е в България и отново възобновихме контакта си, който бяхме прекъснали за 5 месеца, поради факта, че аз бях несигурен, какво изпитвам, а и тя беше отдадена на университета. В момента си пишем от време на време, има я тръпката определено не е изчезнала, искам я в моя живот. Но не искам да наранявам приятелката ми в момента, не искам никой да страда. Знам, че сегашните ми отношения не вървят няма искра, няма го това животинско желание. Просто наистина моля за съвет, как да постъпя?

Коментари

1.   Ще ти го кажа директно. Човек или усеща искрата от самото начало, или това никога не се случва. Няма опция по средата. Влюбването, искрите, пеперудите, тръпката се появяват бързо, усещат се. Понякога съвсем слабо и ти дават усещането, че ще се задълбочи, а друг път те помитат от първия поздрав. Можеш да го наречеш химия или пък пасване на енергийно ниво, можеш да му дадеш всякакво откачено име, но трябва да си наясно, че ако го има между теб и жена, то не подлежи на въпроси и не се създава с времето.
Можеш да бъдеш щастлив с жена, с която нямаш това усещане. Ще я обикнеш, обичта е различна от влюбването, тя е далеч по-уравновесена, повече прилича на топлина и грижа, отколкото на дива страст и наркотик за сърцето. Има хора, които не могат да живеят без тръпка, а има такива, на които не им понася и търсят по-балансирани отношения с противоположния пол. Аз мисля, че главата ти е завъртяна от жената, която е била в чужбина. Ако наистина е така, ти дълго ще я мислиш и ще ти остане неизживяна любов. Имам и усещането, че си във връзка с 23-годишната от съжаление. То това никаква връзка не е, ако си я приел като дете, което да "осиновиш", за да му подобриш живота. Тя ти е симпатична, харесва ти, че е с чисто сърце, но чувствата ти не са силни, ако се базират само на тези два факта. Съветвам те само да не изневеряваш. Ако са ти слаби ангелите и не можеш да предложиш на приятелката си това, което тя самата ти дава, по-добре да я оставиш, отколкото да я мамиш. Оттам насетне сам решаваш как да постъпиш, няма да те уча как да си живееш живота, но се надявам, ако не друго, поне да бъдеш честен пред себе си и пред тези, които държат на теб.

3.   Послушай сърцето си