Тежка ревност,натрапливости,ниско самочувствие
Здравейте приятели. Както всички объркани хора като мен, аз също не знам от къде да започна моята история. Предполагам, че ще трябва да бъда малко по-подробен, за да мога да бъда максимално разбран.
Мъж на 23 години съм, живея в чужбина, успешно завършил и работещ човек.
Слагам историята ми в радел “Любов и изневяра”, защото проблема ми се фокусира главно върху приятелката ми.
Ще започна малко по от далече.
Преди да замина в чужбина имах връзка с друга жена, която връзка за жалост започна да става много бързо токсична. Както и да е. Заминах за чужбина и с жената “Х” имахме връзка от разстояние. Аз се прибирах обратно в България, тя идваше няколко пъти при мен в чужбина на гости, но като цяло времето прекарано заедно бе изключително малко и аз непрекъснато разбирах неща за нея от общи познати които неща не ми допадаха изобщо!
Токсичността във връзката ни започна да става все по-силна и по-силна, година и половина теразние и за мен и за нея и накрая не издържах и сложих края.
Не след дълго започнах да си пиша със сегашната ми приятелка, тя беше до този момент една позната която живееше в България, а аз в чужбина.
Нещата между нас се развиха изключително бързо и решихме да пробваме връзка (въпреки разстоянието).
Малко след като започнахме нашата връзка, аз трябваше да се прибирам за 10-тина дена в България и имах възможността да я поопозная малко по-добре.
Прекараните 10 дена с нея ми показаха, че тя е прекрасен човек, много всеотдайна и любвеобвилна.
След това се прибрах обратно в чужбина и разстоянието застана отново между нас, но това не беше никакъв проблем и за двама ни. С всеки изминал ден тя ме впечетляваше все повече и повече (най-вече душевно, а не визуално) и аз се привързвах все повече и повече към нея.
5 месеца по-късно и намерих сезонна работа при мен(за около 2 месеца), за да може да прекараме малко повече време заедно и няколко дена преди тя да си тръгне решихме тя да остаме при мен за постоянно. Така и стана до ден днешен (вече 2 години и половина живееме заедно).
През това време, всекидневно връзката ни ставаше все по-стабилна, по-сигурна.. абе с две думи всичко “по” в хубавата насока.
Показа ми, че аз съм единствения човек за нея, обичаме се много, хармонията между нас цареше постоянно.
И така докато ме дойде момента в който психиката ми се “разболя”.
Преди година стана нещо с мен и в последствие се оказа че това “нещо” се нарича Обсесивно-компулсивно разстройство (ОКР) и това ОКР доведе с него и депресията.
Ходех на психотерапия, нещата се поуспокоиха, но реших да приключа сеансите за жалост не ма време и ОКР се върна с пълна сила, за съжаление този път напълно концентрирано върху приятелката ми.
Започнах да си фантазирам неща спрямо нея, ревността започна да чука на вратата, но тук искам да подчертая, че ревността ми се базира главно върху миналото й, а не върху настоящето т. е. ревнувам от миналото й, отделно разбрах (след доста опити от нейна страна да прикрие истината, но аз разбрах всичко), че нейните сексуални партньори са сравнително повече от моите и това нарани
мъжкото ми достойнство или ако искате и его го наречете.
От там се роди и някакъв комплекс, базиран на сексуално ниво.
В момента натрапливите мисли (обсесии) не ми дават мира, чувствам се постоянно изнервен, за жалост се караме с приятелката ми.
Тя постоянно ме убеждава, че вече знам всичко относно миналото й, но не мога да й повярвам, защото както вече споменах, тя правеше постоянно опити да го прикрие.
Но за нея мога да кажа, че тя е чудесен и скромен човек, който заради желанието й да бъде обичана и комплексите й (заради теглото й) е позволявала на някакви си ла*нарчета да се възползват от нея сексуално под една или друга форма.
Била е супер наивна, сляпа, глупава и предоверчива.

Въпроса е там, че не бих си позволил да се разделиме, но от друга страна скапаните мисли не ме оставят на мира и всичко рефлектира върху нашите взаимотношения.
Започвам да не издържам вече.
В момента започнах отново терапия при същата психоложка, тъй като тя вече е запозната с проблема ми.

Искам просто някакво мнение относно това как ви звучи на вас ситуацията в която се намирам(е)??
Кой е крив и кой е прав? Абе.. с две думи някакво мнение!

Моля без хейт!

Поздрави!!

Коментари

1.   Няма прав и няма крив, всичко е в главата ти. Приятелката ти е същият човек, който е била и преди ти да разбереш за миналото ѝ. Реално не се е появил настоящ фактор, който да е променил нещо между вас или нещо в нея конкретно. Разбрал си нещо, което отдавна се е случило, то е било факт и когато сте се запознали. Вероятно не ти е споделила веднага, защото се е срамувала и не е искала да ти направи лошо впечатление. Тя е с теб от две години, живеете заедно, ти не се съмняваш, че в момента ти изневерява. Какво повече искаш? Не рови в миналото. Продължавай с терапията.

2.   Нито си болен нито нищо. Нито ревността не е болест. Хората не се променят току-така и щом смяташ че има нещо съмнително, или просто факта, че се опитва да скрие миналото си от теб си е съмнително.. значи имаш пълното право да се съмняваш в нея.

3.   Равноста е болестно състояние ревнува когато мислиш че притежаваш човека а не е така да се впускам в подробности е излишно. Света ми е да продължиш с лечението успех ти желая

4.   Опитай да държиш мозъка си зает с други неща-книги,кръстославици и судоку,планове и маршрути за пътувания,учи нови думи от езика който се говори там
Така се надявам да прогониш мислите за миналото, което всеки има но което няма значение щом не пречи на настоящето.

6.   Здравей, все едно прочетох за себе си. Имаме сходна съдба откъм мислите. На мен ми отне 1г и 6месеца, за да спра тези мисли. Как ли - чрез позитивно мислене. Първо я винях, че е била с други преди мен, после я защитавах - не е знаела какви са. В последствие си направих обобщение на връзката ни, която е повече от прекрасна и това надделя - хубавите моменти с нея са по- важни от миналото, защото стойност има СЕГА. Остани си с нея и мисли позитивно. Успех!

7.   Осъзнал си, че не е правилно, работи още върху това. Тя звучи на прекрасно момиче.

8.   Продължавай да посещаваш редовно психотерапевта си, а ако е възможно по-добре е двата с приятелката си да я посещавате заедно.

9.   Позитивното мислене и психоложката временно ще замажат нещата, така или иначе такива връзки завършват с раздяла. Съвременните мъже често даже се женят за момичета, които не са девствени, Господ не е спрял да предупреждава мъжете, когато се обвързват в брачна връзка, кое е добро за тях, така че следвайки Неговите инструкции да имат здрави семейства и да избегнат проклятието от непослушанието си.

Хайде да почнеме да си говориме истината и да внимаваме повечко в началото на връзките за да не стига до такива драми.

10.   От автора до номер 6
Ще може ли да размениме някакъв контакт определено ми грабна вниманието??

П. П. Благодаря на всички до момента за отговорите!

11.   На мен ми е чудно какво е отключило ОКР-то. Нещо се е случило преди година или повече и е било причина за ОКР-то. Помисли, може да помогне.