Да излзиаш с женкар
Трябва ми съвет...
От половин година си пиша с едно момче, няколко пъти сме излизали в обща компания и веднъж двамата. Познаваме се от близо 4 години, като никога не сме общували кой знае колко. Не дълго след като се запознахме ми каза, че ме харесва и в продължение на месец ми предлагаше да излезем двамата, но му отказвах. (още от тогава имаше слава на бройкаджия)
Всичко започна отначало като се наложи да работим заедно по една благотворителна кауза. Той отново започна да ми пише и първите дни всичко беше нормално, докато не реши отново да ми прави комплименти и да ме кани да излезем. Не го виждах като нещо повече от приятел и му го казах не веднъж. Накрая се уговорихме да излезем с други хора, което се повтори няколко пъти. Въпреки че бяхме не малка компания вниманието му беше насочено изцяло към мен. Настоявах да изясним, че не мисля, че между нас ще се получи и че не гледам на него по такъв начин, което той отказваше да чуе. Приятели, на които бях споделила ме убеждаваха, да внимавам и ми казваха, че само си играе с момичетата. Знаех, че са прави, но понякога ми се искаше да не бяха. Веднъж прекарахме цяла вечер в разговори по телефона като през цялото време ми повтаряше, че търси сериозна връзка и е убеден, че аз съм момичето. Отново отказах. На следващия ден го видях с негов приятел и няколко момичета. Не знаех дали той ме е видял, седеше на пейка и внезапно придърпа едно от момичетата да седне в скута му. Разбира се, гледката не ми беше приятна и си тръгнах. Вечерта ми писа и тъй като валеше предложи да ме вземе с колата и да ме откара до вкъщи. Бях му бясна, но въпреки всичко се съгласих. Качих се в колата и известно време не казах нищо. След това разбрах, че не кара към вкъщи. Обясни ми, че ще спре за малко докато изясним защо му се сърдя. Отби колата и започнахме да говорим, разказах му, какво съм видяла и че не възнамерявам да се превръщам в поредното момиче, което ще му сяда в скута, така че просто да ме откара вкъщи. Извини ми се многократно, каза че е било закачка и прочие... В крайна сметка му “простих” Той ме прегърна и седяхме така няколко минути, след което аз се отдръпнах и точно в този момент той ме целуна. Отвърнах, докато не си припомних това, което бях видяла... Отдръпнах се, разкрещях се, че никога не чува това, което му говоря и казах да ме закара вкъщи. Не казах нищо през целия път, нито пък го погледах. Спря пред входа, започна да се извинява, а аз просто слязох от колата и се прибрах. Не отговарях на съобщенията му и може да се каже, че го избягвах известно време, но в крайна сметка ми мина. Започнахме отново да си пишем и беше наистина внимателен, мил, за момент свалките и евтините флиртчета изчезнаха и наистина беше момче, с което да ти е приятно да общуваш. Това беше първият път, в който го виждам в такава светлина... и честно казано може да се каже, че се появиха симпатии от моя страна. Но за всички други той все още женкар, мислещ само за бройката. Писал е на толкова много момичета (някои от които познавам лично), че Като се поздравяваме всички ме гледат с онзи “Моля те, не се занимавай с него” поглед. Последната седмица Почти не си говорим. Казах му, че не знам какво изпитвам, което не е пълна лъжа. Никога не съм се интересувала от това, което казват хората, но сега... Ако му дам шанс мога да се превърна в поредното завоевание на женкар, на което не се гледа добре. Не искам да се превърна в играчка, но не искам и да го нараня, в случай, че някаква част от всичко, което ми е казвал е истина... Какво да правя?

Коментари

1.   Аз също ще ти кажа да не се занимаваш. Явно е, че го харесваш и даже ревнуваш, което те кара да си изсмукваш оправдания от пръстите - защитаваш го, в него имало нещо и т. н. Да, може да има. Сигурно е готин, може даже и добър човек да е, с чувство за хумор и т. н. Това изобщо не значи, че има сериозни намерения към тебе. Като кажеш "женкар" в много случаи става въпрос за симпатични и възпитани мъже, които ще ти наговорят куп сладки приказки, а не за някакъв селски бек, който ще започне да те обарва при първа среща. Така че държанието му на кавалер, в никакъв случай не бива да се приема като доказателство. Човекът е играч, знае как да подходи и кое се харесва на жените. Тия глупости за сериозната връзка съм ги слушала 100 пъти. Аз също се хващах, когато бях малка, познай какво стана накрая...
Трябва да си потрошиш главата няколко пъти, за да се научиш. В същото време ми е кофти как такива мъже се възползват от глупостта на жените, за да си трупат бройки. Лично аз не бих му направила това удоволствие.

2.   Вероятно ще си поредното завоевание, и то от сладките, защото си трудно. Но разбира се, винаги ще има част от теб, която ще се чуди дали не е било друго. А вече май хлътваш. Принципно бих те посъветвала да не си трошиш главата, но пък знам как би ме гнетила тази несигурност. Така че, ако все пак решиш да пробваш, направи го с идеята че вероятно ще е за единия секс и ако се окаже така, повече не гледай назад и веднага прекъсни контакт.

3.   Бягай далеч от този! Човекът не е наясно със себе си, какво търси и какво точно иска, и да, ти ще си поредната му играчка.

4.   Здравей! Аз съм момче на 20. Искам да ти задам един въпрос! Защо момичетата харесвате натегачи? Казваш му не искам да съм с теб, обясняваш му защо не искаш и той още ти сваля звезди и ти лиже подметката? До този момент от моят живот никога не съм досаждал и натягал на момиче. Това за мен е крайно отблъскващо и говори за никакво възпитание и даване на лично пространство! До сега никога не съм бил малко кученце на момиче! Говоря си, усмихвам се ако ме хареса и иска нещо повече окей, но никога не досаждам! Защо обаче момичетата харесват такива? Да защото ви обръщат постоянно внимание, говорят ви всякакви красоти и тем подобни, но на края излизат само лъжци!
Относно него, да същия натегач. Баща ми и той е бил играч е изневерявал е в 20 годишен брак. Те си остават такива. Имаше една мисъл която е мноооого вярна “Интелигентният мъж НЕ Е сексуално активен”. Е не е толкова зле колкото звучи де :D

5.   Как какво да правиш? ! Не се занимавай, щом всички ти казват, че е такъв, значи не става за връзка! И търсенето и обясненията, че иска връзка е само за да се докопа до теб, не му вярвай, иначе ще страдаш!!!!

6.   Здравей мила, и аз в сходна ситуация. Знам го това момче от много дълго време, но не мога да кажа, че го познавам добре, дори изобщо, Започнахме да общуваме и много ми допадна, но както винага славата му го изпревари. Разбрах, че си пада малко курвар и пуши трева. Та и аз сега съм в някакво колебание, дали изобщо си заслужава да му отделям време и внимание. Не мога да ти дам съвет, за което съжалявам.

7.   Не си губи времето с този мазник. Те всички курвари, коцкари, както щеш ги наречи, са все такива симпатяги, общителни, все любезни и всяка им е единствената любов, пък другите са само така, не на сериозно. След като те изчу-а и ти ще си от другите, поредната бройка, а той ще гони следващата. Пък ако това те устройва, продължаваѝ с него, вече си захапала въдицата, като те гледам, скоро и ще му пуснеш.