Училището в германия
Здравейте преди 1 година дойдох в германия аз съм от Hockenheim уча в Realschule 7 клас съм. Оценките ми са ниски имам 4 5 3 да зле са знам. Но искам другата год да си ги подобря. Искам да ви попитам как седят нещата тук с оценките. Защото мнаго искам да отида в гимназия а ми казаха че най ниската ми оценка тр да е 2. Малко съм паникьосана защото ако не си подобря успеха след 10 клат трябва да приключа образованието си и да почна да работя а това не го искам. Ноистина кажете дали е вярно ими дайте съвет!! :"(

Коментари

1.   Трябва наистина добри оценки, но това не е проблем. Знам че е трудно, но седни и учи и всичко ще си дойде. Недей се паникьосва чак, просто наблегни над езика, това е много важно и е в голям плюс, когато говориш действително добре. Но каза следващата година, започни от тази, колкото можеш - толкова. Айде и сподели с нас как върви след време.

2.   Трябва доста да се стегнеш момиченце! Не знам как ще стане при положение, че на майчиния си език не можеш да пишеш правилно.

3.   Вярно е, такава е системата. С такива оценки нямаш шанс за гимназия.
Ноо питай родителите ти къде са те завели по никое време (7ми клас) и те как виждат решение на проблема.

4.   За тези, които не знаят в германия оценките са обърнати. Тоест нашето 6 при тях е двойка.

6.   Никакъв шанс.

7.   Грешен раздел според мен

8.   Сядай да учиш докато е време. Ако немският ти е труден, запиши се на курс. Кажи на родителите си да намерят вариант да ти помогнат.

9.   Нашето 6 в Германската образователна система е 1, а не 2.

И да - ще трябва да поучиш доста. В гимназия надали ще можеш да влезеш, тъй като ти си вече 7-ми клас, но можеш да направиш Abitur в някое Sekundarschule. Да, средна оценка над 2, 3 ти е необходима. Може да имаш тройки, но само по спорт и/или музика и изкуство да речем, тъй като това са единствените три предмета, които не се умножават по коефициент. Трудно е да изкараш единица по немски, имайки предвид, че си само от година там и го учиш още, но можеш да наблегнеш на математиката, английския и на другите предмети.

Успех!

10.   Вярно е да, за гимназия трябва успех. Ако имаш големи трудности, обърни се към Vertrauenslehrer/in да ти помогнат по някакаъв начин. Ако не стане не се отчайвай, информирай се за Abi auf dem zweiten Bildungsweg. Това е нещо като вечерна гимназия за работещи.

11.   Мило момиче на високата оценка в германия е 1 а най- ниската е 6 наопаки са от Българските тъй като в българия ниска оценка е винаги 2ка освен това 2ката в германия пак е висока оценка 3ката е средно- нито много високо нито много ниско 4ката обаче си клони към ниско завърших Berufschule с 2 и мога да ти кажа, че срещнах малко трудности с езика но пък се справям На 26 съм в момента а съм завършил преди 3 години когато имах аусбилдунг когато и учех и работех сега само работя

12.   Номер 4 лека поправка - нашето 6 е всъщност 1ца 2ката е нашето 5 аз завърших с 2