До колко е важно физическото привличане?
Наскоро си хванех едно гадже. Супер умно, интелигентно и амбициозно момиче. В нечии други очи тя е привлекателна, обаче в моите...
Страннно е. Много я харесвам като човек, имаме много допирни точки, имаме винаги за какво да си говорим. Като цяло всичко стана спонтанно. Заедно сме вече почти 2 месеца. Наскоро се стигна почти до секс, но поради други причини не се състоя действието. Но там дойде момента в който аз усетих, че тя не ме привлича по такъв начин по който някой други непознати например. Просто дрехите, прическата, структура на тяло, лице и форми не е моят тип. Други си умират за това, но явно не и аз. Слаба, 165 висока, черна чуплива коса, кафяви очи и страшно много ме обича. Привлече ме интелекта в нея и това, че се разбираме много добре. Общо взето всичко е 6, но това с привличането не знам как ще го бъде. Искам да съм с нея, а ако и кажа да смени визията или да направи някакви проблеми със себе си не зная как ще го приеме. А никак не искам да изпускам момиче като нея. Нещата като цяло вървят много добре. Разбира ме се превъзходно. Имаме и силна емоционална и духовна връзка, работим на едни и същи чистоти, виждам живота си с нея в бъдеще ако трябва да съм честен, защото винаги съм търсил точно това. Умно, скормно и земно момиче. Никога не съм се влияел от външният вид и ето, че Бог ми я прати.
Разбирате ли... момче на 25 съм и малко или много секса и физическото привличане в една връзка са важни. Лошото е, че мисля, че вече тя започва да усеща тези неща и да има съмнения в това дали я обичам и дали искам да бъда с нея. А, аз много искам и си я обичам, глезя и всичко, но... НО.
Не зная как да подходя. Дали това е просто някаква илюзия в ума ми, толкова ли въщност е важно това и как да НЕ позволя на очите да мамят сърцето ми. Защото има едници останали бройки момичета като нея и не искам да я губя по никакъв повод.

Искам да попитам дали е имало хора, които са били в подобна ситуция като моята или изпитват тези смесени чувства за съвет. Също така тези с дългогодишни връзки при които минава време и физическото привличане вече не е това, което е било в началото на връзката.

- Марти66

Коментари

1.   Веднага ти отговарям на въпроса от заглавието . Не повече от 3 месеца-толкова е важно

2.   Марти, донякъде ми се е случвало същото. Обикновено, когато съм силно привлечена емоционално към даден мъж, започвам да се притеснявам за физическата част. Нещата при мен са свързани, ако харесвам характера искам интимност, ако човекът не ми допада, няма шанс да се възбудя. Така работи съзнанието ми. Все пак, в нова връзка, когато усещам силна емоционална привързаност ми е трудно да се отпусна първите пъти. Причината е, че вътрешно искам всичко да е идеално, но аз не вярвам, че има пълно щастие и може всеки един аспект да е съвършен. Сякаш сама си издигам преграда в ума и не си позволявам да усетя всичко такова, каквото е всъщност. Отнема ми малко време след първите преживявания, за да спра да мисля и да се доверя на чувствата си. Надявам се, че при теб е същото, защото това е съвсем незначителен проблем, който се решава с правилна настройка на мисленето. Голям проблем ми е, че сама си преча, но се преживява. Приятелят ми не е моят тип, като външност говоря. Той е хубав, много момичета искат точно такъв човек. Аз просто не харесвам светли очи и светла коса. Е, децата ни, ако имаме такива, ще се страшно красиви. Идеята ми е, че той не е моят тип, но ние наистина си паснахме като две парчета от един пъзел. Отне ми малко време да свикна с връзката ни, а после още малко, за да се отпусна в интимните ни отношения. Истината е, че когато ме докосва, самият допир ми е безкрайно приятен, защото той го прави с любов. Не харесвам сини очи, но неговите с времето ми станаха любими. След няколко интимни преживявания, започнах да усещам много силно физическо привличане. Преди това беше повече емоционално. Двете неща се свързаха, видях бъдеще в нашите отношения и мога да кажа, че никога не съм се чувствала така във връзка, макар и да бях крайно притеснителна в началото.

3.   Никак не за пренебрегване причината!!!

5.   Ти не я обичаш, а искаш да я моделираш да е по твой вкус и подобие
Единственото достойно нещо, което можеш да направиш е да й кажеш истината и да се разкараш от нея. Ако е жена на място и държи на себе си-сама ще те изрита. Нали не си въобразяваш, че си Бог и можеш да решаваш кой как да изглежда? !? Бас държа, че и ти не си еталон за мъжка красота, но имаш комплексарски капризи!

6.   да чувствал съм се точно като теб за целта трябва да си хванеш някое по пълно момиче бях с една мацка която съм сигурен че няма мъж който да не я хареса Обаче на мен просто не ми харесваше по сексуален начин след време опитах с едно момиче което тежеше 72 кг и видях от какво точно имам нужда
Няма смисъл да седиш с това момиче защото не може цял живот да си с някой който не те привлича ще мине година-две 3 5 и 6 е видиш че съм бил прав трябва да намериш още от сега човек който те привлича освен емоционално и духовно и физически защото това нещо с годините ще усетиш как ще куца и винаги ще те дърпа назад Ако сексът в една връзка не е хубав То и самата връзка отива на зле моят съвет е режи и дерзай

7.   Жена съм и физическото привиличане за мен е много важно. Няма как да правя секс с някого, когото не намирам за привлекателен, колкото и добър човек да е. А да съм във връзка с такъв човек, са сила да си лягам с него, просто не мога да си го представя, сигурно е много тегаво. Не само за мен, а и за другия. Няма как да е гот да усеща, че партньорът му не го желае, не го възбужда и прави тея неща с него по задължение. Тъй че, според мен, няма ли го това, отвъд приятелство няма как да станат нещата.

8.   Бе ти луд ли си бе? !
Това има някакво значение само в първите няколко месеца...
Ако прави добър секс и се отнася внимателно, любвеобилно и с уважение към теб, скоро тези глупости няма и да си помисляш вече...

9.   Аз съм бил със всякакъв тип жени и накрая стигнах до заключението, че най-вече трябва да се разбираме добре. Бил съм и с много красиви, и с такива, които не са красиви въобще, но след време тези черти избледняват и външният вид не ти прави особено впечатление. Остава само доверието и малките неща. Така че, външният вид е измамен, но за да се разбере това, трябва да минеш сам за себе си през него.

10.   Не я лъжи. Тая връзка няма бъдеще. Нека си намери момче, което я харесва, иначе може да й създадеш ужасни комплекси.

11.   Може и тя да не чувства сигурност в теб и да не те желае. Нещо имаш, което тя не го приема и търси дефекта в себе си.

12.   Ако мислиш да си лягаш с интелекта и духовността и - става, ако искаш хубав секс -не. А сериозна връзка без качествен и всеотдаен секс няма. Не ти ли допада ВСИЧКО в някого, не е твоят човек. В момента, в който друга ти грабне окото и вниманието, ще изневериш. Просто няма смисъл да се залъгваш, а и ще срещнеш още много жени в живота си.

13.   Не бих искала да съм на мястото на момичето, но съм била. Даже са ми го казвали, цитирам „ ти си много красиво момиче, но просто не си мой тип„ моля те само не и го причинявай, просто и кажи че няма да се получи между вас, не и казвай как я харесваш като човек, но не и като жена. Просто се постави на нейно място за секунда, но едва ли ще го разбереш. Умен си и не искаш да изпускаш златната рибка, но я пусни защото тя заслужава да бъде обичана и ЖЕЛАНА както всяка жена засшужава това.

14.   Пишеш,че не се влияеш от външния вид, а искаш тя да се промени.В какво да се изрази тази промяна ?Проблемът си е в теб,но по-лесно за теб е да търсиш вината в другите.Отговори си на въпроса кога е била последната връзка за теб и я попитай -кога за нея.По периода ще се ориентираш за много неща.На мене ми се струва,че си отвикнал да бъдеш с жена и търсиш под вола теле!

15.   Номер 5 - Пендел хамав, прочете ли темата въобще? Той каза че тя го привлича с ИНТЕЛЕКТА СИ, а не ФИЗИЧЕСКИ, това можеш ли да го проумееш? Ти си от тези жалки феминистчета сигурно.

16.   Хубав секс без връзка има, връзка без хубав секс-не.
Хубав секс без привличане също няма.
Прави си изводите.
-скорпион.