Изненадваща раздяла?!
Здравейте, интересно ми е да прочета мнения по този казус. Половинката Ви след дълга връзка изненадващо ви поиска раздяла, защото вече не ви обича както преди, не изпитва предишните чувства, тръпка и т. н., Вие как бихте реагирали или сте реагирали, удряте на драма? приемате спокойно? разговаряте дълга-широка? .. може и да има други варианти, само посочих три от тях. Страдате ли дълго по нея/него? Таите ли надежда, че отново бихте се събрали?

Бих се радвал на мнения, съвети.. понеже аз самия минавам през един такъв период и съм много объркан, шокиран и не знам още колко чувства препускат в мен.

Коментари

1.   Приеми думите и за истина, постарай се да не се засягаш и продължавай напред. Ние как бихме постъпили няма значение, защото сме различни хора, тоест не се равнявай по другите.

2.   А каква е причината да не те обича вече? Може нещо да и липсва. Говорете си хора

3.   Досега винаги съм усещала, ако чувствата на партньора ми изстиват. Реалист съм в това отношение, не си нося розовите очила дълго. Психически съм подготвена, че някой може да ме остави изневиделица и се стремя да приемам подобни решения максимално спокойно. Естествено, когато остана сама минавам депресивната фаза, в която си задавам въпроси или плача на балади, но какво да се прави. Не се отдавам на мрачни настроения за дълго, страдам, колкото страдам и после продължавам напред. Не съм от камък, боли ме. По време на спор или друго, реагирам спокойно, моите емоции ме завладяват след кулминацията. Това сигурно е най-хубавото и най-лошото ми качество едновременно. Другите все ми се чудят на спокойствието, а близките ми знаят, че просто имам добро самообладание и после си изживявам нещата. Имала съм драматични раздяли, но рядко си изпускам нервите. Осъзнах, че ако реагирам остро, никога няма да разбера причините и ще си остана с куп въпроси. Ако човек не ме обича, частично се радвам, че ме е оставил. Не искам да задържам хора, които не ме ценят. Искам да съм заобиколена от любов, от щастие, от хубави чувства. Не искам човек, на когото държа да страда, че е с мен.

Винаги ми е мъчно, но се опитвам да съм зряла. Таяла съм надежда, че ще се събера с някого. Факт е. Реших, че ако ни е писано, ще се случи, но ако не ни е писано, няма начин. Затова избягвам дълбоките размишления върху евентуално повторно събиране.
Разбирам, че ти е тежко, но не мисля, че има какво да сториш. Просто повярвай, че раздялата е била правилното решение и не ти е нужно да бъдеш с човек, който не те обича вече. Не е истинска загуба, повече прилича на освобождаване.

4.   Aз лично приемам че човека срещу мен няма вече чувства щом е решил да къса с мен затова му пожелавам всичко най и продължавам напред.

5.   Ами защо да удължаваш агонията. Аз лично изпитвам уважение към хора, които са директни-нищо повече в живота си не мразя от подмолни неща. Да вметна-под директен не разбирам простак или простачка, на които не им пука за чувствата на оня отсреща. Разбирам го като тактичен, но твърд отказ. Мога и да греша-не споря, аз винаги съм предпочитала да съм наясно със себе си.

6.   Разговарям докато не разбера конкретната причина, какво точно чувства тя, защо така внезапно. После си правя анализ сам какво съм сбъркал и какво да променя за вбъдеще. Така ми е по-леко да продължа напред.
Гледам да не отлагам разговора и то конкретно за причината а не за да променя решението ѝ, защото ако не знам какво, защо се е объркало, започват едни догатки, погрешни мисли, фантазии за причините, които ми влияят лошо и всичко тръгва надолу, емоции, работа, следваща връзка... Погрешната, измислена информация, води до погрешни уроци и не е полезна.

7.   Ако пилот на самолет ти каже, “ незнам изобщо как да се справя с тези копчета на пулта “ как ти звучи това?
Научи си чувствата. Твоя отговорност е.
Тя ти е казала че не те обича. За какво събиране говориш?
Тя е откровена с теб а ти искаш да се самоизлъжеш, че е възможно да се съберете? ....
не си хаби времето

8.   Ако не продължиш напред никога няма да ти мине болката и огорчението. Дай си някакво време в което да страдаш и да премисляш ситуацията, но не зацикляй там. Излез в природата, замини далеч за няколко дни, смени обстановката и после се върни нов човек. За теб желанието и за раздяла може да е изненадващо, но за нея не е. Това е обмислен ход и след като не ти е дала някакво обяснение за решението си, няма какво да го мислиш и да се изяснявате. Просто приеми мъжки нейната типично женска постъпка и продължи напред. Повярвай ми, не ти трябва да знаеш истинската причина за раздялата.