Направих аборт
Здравейте, аз съм жена на 28години, с мъжът ми сме заедно от 4години, негова мечта беше да живее в Америка, аз спечелих зелена карта по време на връзката ни и съответно се оженихме и заминахме заедно. През цялата ни връзка сме имали “търкания”, но сме имали разбирасе и много красиви моменти! Естествено аз винаги имах съмнения в брака ни, защото той се ожени за мен заради документите на първо място, тоест и двамата май не бяхме готови за този брак, но след като заминахме следващите две години се борехме заедно с емигрантския живот, търсене на работа, квартири, кола, сменяхме и щата, всичко беше толкова интензивно и изтощително, поледните месеци и двамата като чели бяхме в депресия, но най вече аз, много ме тресеше и носталгията, напълнях много килограми, не исках да излизам, все бях недоволна и тъжна и мрънкаща и все не бях щастлива, с него все така ту се обичахме и ту се карахме най-вече заради неговата нерешителност той все нещо недоволстваше от мен и ставаше много агресивен като се скараме за нещо дремно, правил ме е на две стотинки за това, че искам да си взема маска за лице например (било излишно харчене на пари и нямало никакъв смисъл) там си деляхме наема и сметките и сме си помагали, не е било само на него, но тук идва вече и най-тежката част! Той много искаше дете! Аз също искам дете, но като повдигнахме темата му казах, че сега не се чувствам добре и изобщо незнам на къде сме и дали ще свикна там. Е да ама не, малко по късно двете черти бяха факт, отидохме на лекар, той потвърди бремеността, аз се паникьосах исках да обсъдя всички вариянти с него, той се обиди, натисна ме и веднага каза на всички, че съм бременна решихме да го задържим, аз исках да се прибера до България и да се видя с близките си, защото депресията, носталгията и всичко ме бяха смазали, той първо не се съгласи, после ме пусна, но каза, че няма пари и той да се прибере с мен. Аз се прибрах сама, още повече откачих, все така не се чувствах готова и сигурна в нищо и бях все по изплашена, той трябваше да се качи да кара тир, за да издържа мен и детето, щях реално доста често да съм сама там, щях да съм и напълно финансово зависима и неднам имах хиляди опасения, с него пак се скарахме един два пъти и въпреки, че знаех колко много иска това дете аз накрая му се обадих и му казах, че съм решила да направя аборт, обясних му че не се чувдтвам добре и че не съм сигурна дали ше успея да мина през тази бременност! Той каза че не му е приятно но че вкрайна сметка щом така съм решила всичко щяло да е наред, говорех му как юак ще имаме, питах още един милион пъти дали е ок с решението ми, дали ми се сърди той ме успокои, аз го направих, след което живота ми се превърна в кошмар! Той откачи, аз ревах много (да направиш аборт, да вземеш такова тежко решение не е лесно) той също рева, след това се раздели с мен, пак ревахме, след това обаче той сподели че съм заминала за бг и съм махнала детето (без неговото знание изобщо) на приятелите му и се озлоби срещу мен, започна да ми изпраща видеа и снимки на него и племенника му, започна да ме обижда, да ми крещи. Спряхме комуникация, после се прибра в бг, мина през нас, хвърли ми нещата, каза че всичко е било грешка между нас и че съм ужасен човек, каза че вече не ме вижда по същия начин и не му липсвам, пак ме обвини за аборта, събра и всичките приятели там и им каза как аз най-безсърдечно съм му махнала детето без неговото съгласие, след което се прибра в америка, след като дойде времето и аз да се прибера в нашия апартамент там, той ми каза че нямам работа там при него и не заминах, каза че ме мрази и пак изля куп обвинения отгоре ми! Сега навярно аз ще си остана в България от цялата работа и без него и с две думи живптът ми е съсипан! Знам, че сама съм си го направила като съм взела това решение, знам че съм го наранила и че изобщо не му е лесно и на него, но наистина се чувствах ужасно психически и физически и някак си вярвах, че той е до мен! Да ама не... мъжът ми не може да преживее, че съм го махнала, за него вече съм убийца и най-злата жена на света! Моля ви, дайте ми съвет как да подходя към него и според вас всичко ли е загубено? Той трябваше да ме последва и да се прибере с мен или аз трябваше да остана просто там и да се преборя, незнам, не трябваше да се делим! Много съм объркана!

Коментари

1.   Може би не сте един за друг , само нерви . В България е по - добре , в Америка щом също бройте стотинки . Тук и майчинството е дълго.

2.   Хубава работа. Големи хора, а пък правят глупости. На 28 години вече не си дете, голям човек си. На тази възраст да махнеш дете, защото не си бил сигурен или не се чувстваш добре е неразумно. Предполагам знаеш какви са опасностите - не ти пожелавам да ти се случва нищо от това. Дано когато си готова, да можеш да забременееш. Сега трябва да изчакаш поне година преди нова бременност. Тялото трябва да се възстановява. Според мен е трябвало да вземеш предвид и неговото желание, макар че той малко се е извъртял в последния момент и не е точно като да е без негово разрешение. Но твърде бързо и необмислено си махнала детето според мен. Сякаш за да му покажеш нещо, но с цената на какво... В идеална възраст си за да станеш майка, но уви, си го махнала. Но пък кой знае, може така да е по-добре, защото това дете иска сигурен дом, сигурни приходи, баща който не отсъства, нормална майка, а не жена която не е наясно още със себе си. Поработи над живота си и дано някой ден имаш детенце. Радостта е неописуема, повярвай!

3.   Всичко според мен е изгубено. Ще те боли и ще ти мине след време. Ще сложиш ново начало и дано и по - добро! Тежко е, но ще го преживеете и двамата. Да, ти си била в идеалната възраст за дете, но явно този човек не си го чувствала истински, като твоя човек.

4.   Доброто от всичко е, че още си млада и животът ти съвсем не е погубен. И аз смятам, че аборта е убийство, но в тази ситуация напълно оправдавам авторката. Щом е такъв грубиян, той и дете няма да възпита правилно. По добре ли щеше да бъде, детето да гледа скандалите на родителите си? Не разбирам за какво жали авторката, след като е разбрала, че с този човек животът й щеше да се превърне в ад?

5.   Мъжете не осъзнават, но на жените се падат по - трудните отговорности.
А, мъжът ти да кара тирове не е най - удачната работа, защото по този начин се разпадат семействата.
С пари не се живее, а с хора и обич!
Може да сте бедни, но да отглеждате детето си в обич и разбирателство, отколкото да имате финанси, но да сте нещастни и самотни.
Напълно те подкрепям за решението, преди да пристъпите за дете, трябва да сте наясно какво искате, както и готови ли сте наистина за тази стъпка.
Не се обвинявай, ще срещнеш стойностен мъж.

6.   За Бога, каква е тая мода за "незнам" дори и при хора близо до 30 години, "не знам" се пише отделно, "не" се пише отделно от всеки глагол!!!

И какъв е смисълът да се чудиш какво можело и какво не можело да стане след като вече е станало!? След дъжд- качулка!

7.   Станалото-станало, няма как да го върнеш. Рано или късно щяхте да се разделите, за него ти си била само средство да отиде в Америка. Колкото по-бързо се вземеш в ръце и започнеш нов живот тук, толкова по-добре за теб. Намери си нови приятели, излизаѝ, води активен живот- затвориш ли се в миналото и мъката си, си свършена като личност. Ще имаш и други връзки и деца. След зимата винаги идва пролет!

8.   Навярно не ти се иска да го чуваш, но аз смятам, че наистина не си постъпила правилно. И отстрани наистина изглежда, че си се прибрала само за да можеш да махнеш бебето. Всъщност не одобрявам и решението ти за това, макар че си е изцяло твое. Одобрявам аборта по стотици причини, ама някак не мога да разбера твоите? Можа да се омъжиш, можа да смениш континента на който живееш, но реши, че не можеш да преминеш през бременността? Извинявай, ама звучи като страшна глезотия. И аз щях ужасно да ти се обидя - за самия аборт, за недоверието, за бягството. И аз бих прекратила отношения.

9.   Как така няма да се върнеш там, нали ти си спечелилата зелена карта и можеш да му направиш адски мизерии, ако вземеш, че се прибереш и се разведете, човекът може да духа супата. Така, че му кажи на пича или те взима обратно в апартамента или информираш властите и той е чао с легалното оставане.

10.   Не прочетох цялата история, но мисля че не си забременяла случайно. Майка ми не е искала деца и баща ми е дупчил презервативите, за да бъде "инцидент". Според мен това е направил и приятеля ти.

11.   Той да не те е забременил нарочно?

Според мен си се отървала от много токсична личност и връзка и изобщо не ти и трябва да се събираш с този (знам, че сега няма да ме послушаш, но след време може би ще го осъзнаеш).

Фокусирай се върху изграждането на нов живот, било тук или в Америка, както на теб ще ти е най-добре.

12.   Ти си побъркана... как може да махнеш детето без негово разрешение??? Въобще как може да махнеш това невинно същество? Хубаво, ще те е зарязал.. ще си открие някоя по умна от теб, която да го дари с дете.

13.   До всички, които обвиняват авторката, че била лигла, задето е преценила, че не може да изкара бременността:
Някой от вас в депресия бил ли е? Някой от вас знае ли какво е да се чувстваш постоянно изцеден, психически и физически, като употребен парцал? Да ти коства неимоверно усилие просто да станеш от леглото сутрин? (Аз съм имала такъв период, докато ходех на училище, и всяка сутрин се чудех дали да кажа на майка ми, че буквално не мога повече... единствената причина да намирах сили да стана беше, че щеше да се побърка от притеснение.)
Айде сега си представете отгоре на това една бременност и бебе...
По това, което е описала авторката, ми звучи сякаш е депресирана (не съм лекар, но понеже съм преминавала през това, моите усещания бяха подобни). Ако е така, то със сигурност сега не е моментът да има дете и е взела правилното решение според мен.

14.   Отдавна бившата ми жена ме попита дали имам против да отиде на банкет за Нова година. Сестра й, майка й и баща ми работеха в същия завод и не отидоха. Казах й, че нямам нищо против (както и той за аборта) - изобщо не беше така. И оттам започва началото на края.

Аборт се прави от ученичка на 15 или 16, от любовник с който нямаш никакво намерение да докараш нещата докрай. А и за щастие на законния не си толкова нахална да ти гледа чуждото дете. Има и още малко случаи в които може да се прояви някакво разбиране за убийството. Разкажи им на тези които те подкрепят как става точно убиването и дали отново ще те подкрепят? !

На 28 е нормално да имаш две деца като по-голямото е на около осем години. Както по-горе беше казано - "глезотии"!
А детето от мъжа ти ли е било, инак наистина е разбираемо? Тези оправдания с депресията съм ги слушал. И поне при мен разбрах, че наистина са оправдания.
Моли се да ти се даде шанс за дете отново!

15.   "с 2 думи животът ми е съсипан" Значи ти можеш ей така да правиш аборт без да му кажеш и какво искаш от него? Да те пусне при него и да ти каже Здравей красавице много те обичам? Това ли. Е жени не става така. Разберете че много малко хора след аборт остават заедно. Аз съм жена и нямам против абортите, но не мисля, че е добре тези хора после да остават заедно.

16.   Супер, мен ме плюете задето не съм целунала мъж на среща, а авторката я оправдавате след аборт. Браво, особено ценни коментари. Искам да ти кажа, че си се държала като лигла. Това не е играчка да я изхвърлиш. Според мене не обичаш мъжа ти, иначе щеше да си на седмото небе, като видиш двете чертички. За депресията, много лошо, но детето щеше да те изкара от нея и да даде смисъл на живота ти. Хората се чудят как да забременеят и не успяват, години се мъчат с инвитро, а ти правиш аборти. Сигурна съм, че сега ще си хванеш първия срещнат в България и отново ще забременееш. Приличаш ми на човек с ниски амбиции и ниски критерии за мъж. След като си имала съмнения, защо си се омъжила. Просто си от хората, които като не могат да постигнат повече, се задоволяват с малкото. Не е имало кой друг да ти предложи. Сега пак се хвани за първия срещнат. Иначе, ако бях на мястото на мъжа ти, и аз директно ще те отрежа, ако направиш аборт зад гърба ми. Ако те обича, е нормално да иска дете. Ти си тази, която не го обича и може би си мечтаеш за някой красавец, който да е господ в леглото, а може би и заможен, но не ти връзват такива.

17.   Хора, не съдете авторката преди да си дадете сметка в какво положение е била. На другия край на света (това не е Европа, че да хванеш нискобюджетен полет и след 3 часа да си в България), без приятели, без роднини, без подкрепа, почти изцяло зависима финансово от мъжа си, но оставена сама с дни, омъжена за човек, който не я обича, а е с нея само от интерес (заради зелената карта), побъркана от самота и носталгия и на всичкото отгоре бременна. Е, как да не е в паника и да не иска да ражда в такъв момент?! Да не говорим, че някои хора не са чели внимателно. Съпругът и Е БИЛ ИНФОРМИРАН, че тя ще прави аборт и формално дори се е съгласил, а после я е изкарал убийца! Е, това ако не е отвратително, не знам кое е! А за това пък да споделяш нещо толкова лично с цялата си рода и всичките приятели няма и да го коментирам! Това го прави само едно малцинство! Така, че просто няма как да осъдя тази жена при това положение.
Съветът ми е изобщо да не се връща при този използвач, ами да поиска развод, пък да го видим после големия тарикат като го депортират обратно! А след това, мила авторке, опитай се да забравиш за целия този кошмар и да подредиш живота си, дали в България, дали в САЩ, (предполагам, че ще избереш България) ти си решаваш. Млада си, имаш време да срещнеш правилния човек, да имаш деца и да си щастлива.

18.   За съжаление цялото нещо е следствие на хронично нереработещи взаимоотношения. Като не сте били готови за дете, що не ползвахте противозачатачни? Не сте на 18, а 28... Станалото, станало. Това явно е била последната капка, гледай напред. Той явно отказва да види собствената си вина в случката, и му изнася да ти прехвърли всичко. За съжаление типично човешко поведение...

19.   От това, което описваш този човек никога не те е обичал, просто си му била удобна. Освен това си говорила с него преди аборта и си го уведомила, какво възнамеряваш да направиш, а след това е изкривил нещата и пред всички е излъгал, че не е знаел.
Освен това още в началото е игнорирал начинът, по който се чувстваш, съобщил е на всички без твое съгласие и изобщо те е притискал да родиш.

Сега виждаш истинското му лице - с дете нямаше да има връщане назад и не стига, че щеше да си тотално зависима от него и в допълнение да си гледаш сама, докато той пътува с тира. Естествено, че няма да искаш дете в момент, когато сте нестабилни като двойка, карате се, а и не сте се още установили стабилно, нито се чувствате на място в чуждата държава. Никоя жена не иска да ражда в несигурност. Oтделно, че е стиснат - заминали сте като семейство, а те е карал да си делите наема и разходите и ти е държал сметка, за елементарни неща - в едно семейство наема не се дели, в едно семейство всичко е общо и всеки от двамата поставя другия пред себе си - твоят не е бил читав мъж. Oтървала си се. Най-вероятно е искал да те забремени, защото е виждал, че нещата не вървят и е искал да е сигурен, че си му в кърпа вързана и зависима. Заграбил е и всичко, което сте изкарали и постигнали там заедно - а в крайна сметка сте успели да заминете единствено благодарение на теб.

Няма оправдание за целия психически тормоз, на който те е подложил след аборта - поведението му не е мъжко, а слабохарактерно.
Постъпила си правилно, че си се вслушала във вътрешния си глас и не си останала при него. Да, сега не е лесно - постарал се е да те изкара черна и да настрои всички общи познати срещу теб. Но си млада, свободна и да се надяваме помъдряла след случилото се - всичко още е пред теб, спасила си се - празнувай и продължавай смело напред и не прави повече компромиси със себе си.

20.   Номер 12 - не, не мисля, че ще си намери по-умна от авторката:) Само глупава жена би родила от подобен слабохарактерен боклук и психически насилник и би му се вързала на ъкъла. С авторката е уцелил 6-тица от тотото, но поради собствените си недостатъци я е отблъснал и изгубил. Сам си е виновен. Природата си знае работата - някой мъже не заслужават да се размножават.

21.   Подкрепям те с две ръце, бъди жива и здрава още си млада в разцвета на силите си, този кретен е недорасъл и неготов за сериозна връзка .. гледай си живота и бъди здрава!

22.   Вие сте много жестоки да съдите, след като не сте в чуждите обувки. И без това вече е станало, какъв е смисълът да й триете сол на главата? То бебето е и на бащата, но тялото си е нейно, жената винаги поема по-голямата част от бремето с детето, ако не се чувства готова, по-добре ли щеше да роди едно нещастно дете с една нещастна майка. Ами тя, ако тя не помисли за себе си няма кой друг.

23.   Махнала си се от много токсичен и контролиращ човек, звучи ми като някакъв скандалджия. Аз няма да те обвиня, самата избягах от подобен индивид, но имахме дете и започнах сама на чисто, но той направо ме съсипа, заведе ме на съд и изгуби, де, но нервите... не ти трябва да минаваш през това. Пожелавам ти всичко най-добро в живота.

ПС. Имам усещането, че в този сайт хората не влизат да помогнат, а да си излеят насъбралата злоба. Не ви ли е срам така да критикувате, все едно сте безгрешни?

24.   Този е пълен келеш и ако останеш с него ще съжаляваш цял живот! Бягай с 200 от него.

25.   Ти си взела решението и точка! Какво ти пука какво говорят хората и какво си мислят за теб?
Намери адвокат подай документи и се разведи и продължи напред. Може да учиш нещо и да опиташ някъде в Европа да се преместиш.

26.   Авторката е тоталната малоумница според мен и сега ще си сърба попарата. Станала на 30 г и още не знае къде се намира, много са като нея за жалост.