Има ли смисъл да си пиша с него
Здравейте,
Пише момиче на 21, студетка съм.
От няколко месеца си пиша с едно момче, той е в Испания и не сме се виждали до сега. Покрай Нова година се беше прибрал в България и усетих как леко се отдръпна, спря да ми пише толкова и все едно това ме накара да проява още по-голям интерес. В момента продължава да ми пише, дори си пращаме стикери, гифчета, говорихме си мило. Не знам какво стана, от няколко дена вече не сме така, личи си че ме харесва, пише ми постоянно, но така и не предприема нещо по въпроса, тоест да ми признае или да подхване това как ще се видим, когато се прибере. Дори това не сме го говорили.. Много съм тъжна, не знам какво бих могла да направя в случая. Няма как аз да му призная. Това е негова работа да направи тази стъпка, но така и не ми изглежда да има намерение да го прави. Чудя се дали да го блокирам и да забравя за него, ще ми е много трудно, но аз все повече се привързвам към човек, с който май няма да се получи. Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   ''Няма как аз да му призная. Това е негова работа да направи тази стъпка'''
С тези стереотипи ще си умреш САМА . Или ще направиш нещо или нищо няма да стане , като те мързи толкова да поемеш инициатива си е твой проблем. Очевидно човека се бои от отказ или е просто срамежлив .

2.   Като се е прибрал в България го е хванало шубето и не ти е писал не се надявай на нещо повече от този чат дори и да се видите вероятно ще стой като пън и нищо няма да направи. Сигурно няма опит и е неуверен аз имах подобна история но в крайна сметка нищо не се получи само си хабих нервите, ние поне излизахме но просто си говорехме като приятели а в чата постоянно едни целувки едни стикери обаче на живо се спираше и с времето спрях да го търся.

3.   Негова стъпка ли? Не е. Отношенията са двустранни. Не си заслужаваш, а дали той си заслужава - не знам.

4.   Не си струва да се занимаваш с такова момче.

5.   Пиши си с него, когато имаш време, но прави и стотици други неща ;) че времето тече и не бива да се губи.

И съвет към всички, оставете блокирането за случаите когато някой ви плаши или ви пречи стабилно. В останалите случаи са детски простотии.

6.   Хаха, като се е прибрал и е налазил старите си дружки, затова се е "отдръпнал".
Иначе така му е много хубао някоя да му обръща специално внимание, та да има поне на какво да фантазира докато... знаеш.

7.   От авторката
Благодаря на всички за коментарите. Мисля, че аз съм му показала достатъчно кръсноречиво, че го харесвам.
" Разстоянието от мен до теб е толкова дълго... Дори и хиляди километри да извървя, все не ще ми достига една - единствена крачка - крачката, която трябва да направиш ТИ! "
Недялко Йорданов

8.   Авторке, вие все така си мислите и почти никога не сте прави. Идеите ти за ролите са честно казано смотани и нищо няма да ти стане, като виждаш, че му е трудно да помогнеш и като се привързваш или искаш нещо да стане да направиш нещо по въпроса, а не само да чакаш и да мрънкаш, че било негова работа. От срамежливите момчета излизат най-любвеобилните мъже, само се иска да не ти е фрагментиран акъла на кутийки, а да ти е важно какво искаш да се случи и какво можеш да направиш по въпроса. Другото са момичешки лиготии от пристрастени към внимание и жестове пикли, с които и без друго би излязла много неотдадена връзка, пълна с обвинения и етикети за роли и проблеми, защото някой може да направи нещо, което трябва да се случи, ама не го прави, за да го направи другия - стойте настрани, че манталитета ви е грозен, моля.
S. A. D.