Обсебваща параноичка съм.
Здравейте хора . Аз съм момиче на 21 години . Ще го карам накратко имала съм една много сериозна връзка досега 3 години и няколко по кратки от по 6-7 месеца . В момента имам приятел от три месеца и проблема ми е , че съм обсебена от бившата му. Винаги това ми е било проблем . Разбирам коя е последната бивша на настоящето ми гадже и не спирам да я следя . До най-много 3 дни вече знам имена на родители , роднини , точен адрес , каква кола кара, регистрация ... всичко . И се старая да съм като тях да правя всичко като тях и в същото време им правя гадно . Не знам луда ли съм , не съм пораснала ли още , но не смятам , че състоянието ми е нормално . Със сегашния ми приятел сме в перфектни отношения . Той грам не говори за бившата си , но аз не спирам да я следя в социалните мрежи и да знам всичко до най-малкия детайл . Нямам обяснение за това мое състояние ...

Коментари

1.   Спри! С това ще изгубиш всяко момче!

2.   Може би имаш по-ниска самооценка и издигаш на пиедестал бившата, защото се мислиш за по-зле от нея.Разбирам ,че се интересуваш какъв е бил предния човек, и аз съм се чудила, но никога не съм ровила из нета или вманиачавала. И аз бях потисната по едно време, но пък и той не спираше да говори за нея, и ме караше да се чувствам зле. Казах му и се спря. И аз като теб си мислих всякакви неща, но поне разбрах ,че е тъпо. Ако е искал да е с нея, е щял да бъде. Ако още я обича, ти нищо не можеш да направиш по въпроса, колкото и да я следиш и проучваш. Така вредиш на себе си, на твоята психика, и то заради някаква , на която хич не и дреме за това момче вече. Опитай се да преодолееш тази мания , защото не е здравословна.

3.   Най-добре Се съсредоточи и използвай тази енергия за да правиш приятеля ти щастлив и върху връзката ви като цяло вместо да се занимаваш с излишни глупости . Това да се опитваш да си като нея е огромна грешка той ако е искал нещо като нея тя нямаше да му е бивша в момента .. той е избрал теб заради самата теб а не за да запълваш мястото на бившата му така че бъди себе си тази жена е в миналото му с причина

4.   Има разлики между обсебваща личност и заинтересована, която поддържа лесна комуникация с човека насреща.
Същото и за параноята - интересът към човека когото обичаш с доза мнителност - не е параноя.
И аз съм така с бившите на мъжете, към които съм проявила интерес. Искам да знам какви са бившите им, визуално и като личности - важно ми е да си приличаме (без лошите черти), инак започвам да се съмнявам, че не съм негов тип или, че няма тип, а харесвам мъже с постоянни и изградени предпочитания, които знаят какво искат.
Ако не прекаляваш, не изпадаш в някакви мании - нормално е всичко, без правенето на гадно, това не го разбрах, признавам.

5.   Осъзнат проблем - половината път за решаването му е изминат.

От скука се вманиачаваш. Запълни си времето, че имаш много свободно. Работи нещо, учи, чети, прави упражнения, планирай бизнес или деца. Планирай някой празник с приятеля ти. Спортувай всяка сутрин. Научи се да свириш на флейта или барабани.
Готова си!

6.   Имаш ниско самочувствие. Опитваш се да разбереш какви са бившите му, за да разбереш какви е харесвал и да се опитваш да бъдеш като тях. Трябва да изградиш идентичност, да се научиш да се харесваш такава, каквато си, защото в крайна сметка той е с теб заради теб. Развивай се професионално, трупай социални умения. Това ще ти помогне да изградиш увереност. Имаш сериозен проблем, да. Хубавото е, че и ти си даваш сметка за това т. е. първата стъпка за решаването му е на лице. В по-късен етап това обсебване ще отрови връзката ви. Промени се, докато е време, животът е пред теб.
Мъж 21г.

7.   Хубаво е, че го осъзнаваш...
Някои цял живот така си карат - без да го осъзнават, и като ги застрелят или удушат мъжете им, после ги пишат по дир. бг и мъжете излизат виновни за всичко...

8.   Много добре те разбирам, защото горе долу и аз съм като теб. Това ми остана от предишни връзки, в които доста слушах за бивши, дори бивах сравнявана с тях. Това се отрази много зле на самочувствието ми, защото аз се сравнявах визуаално с тях и си мислех, че не съм толкова красива. Ами с една дума болен мозък. Тази травма ми остана и до сега. Сегашният ми приятел допусна една единствена грешка като беше коментирал подигравателно една нейна снимка в началото на наща връзка и това много ме нарани. Тогава започнах да я следя в социалните мрежи, да гледам снимките и общо взето само се измъчвах, карахме се за това, защото той никога не е говорил за нея, аз правех всичко и влияех зле на връзката си. Просто един ден реших, че трябва да се променя и да спра да живея в миналото и да се фокусирам върху настоящето. Опитай се да направиш същото и се освободи от това, ще видиш как тогава ще си по щастлива и спокойна. Успех!