Кога човек търси своя бивш партньор?
Наскоро (преди около месец-два) ме потърси един бивш, с когото имахме тежка връзка и раздяла. Общо взето искаше "да ме види какво правя". Та, кога според вас един човек търси бившото си гадже?

Коментари

1.   Никога. Ако имате дете - сякаш по-добре е, но при други обстоятелства не. Просто си припомни защо сте се разделили.

2.   Може би когато сегашната му връзка не върви, или просто си му липсвала. Може и да провери дали би искала да си с него пак, или чисто и просто любопитство.

3.   "Кога човек търси своя бивш партньор? " - Ако е умен, бивши не търси...

4.   Обикновено го търси, когато осъзнае колко много се е минал, като се е разделил с него, и когато мечтите му да си намери още по-добри партньори са били грубо и неколкократно попарвани от действителността...

5.   Зависи от човек,но едва ли защото е влюбен и изпитва чувства.
Бивш мога да потърся,само и единствено за да му докажа ,че съм направила в живота си много повече отколкото той.
Да го подразня също,но не и да искам да възобновявам контакт и връзка.

6.   Игнорирай го!
Щом сте се разделили значи определно е имало защо!
Лично според мен хората, които се връщат към бившите си (мъже или жени) просто не са успяли да намерят 'нещо по-добро' (както обичат да се изразяват те), и в същото време обезателно искат да си имат някой у дома, дори и да не го харесват чак толкова и да него обичат действително.

7.   Кога ли не. Има много причини. Връзките не са рационални, те са един хаос от чувства и сблъсък на характери. Възможно е твоят бивш изневиделица да е решил, че не може да живее без теб и затова да те е потърсил. Друга опция е да иска нещо конкретно от теб, но още да не ти го е казал директно. Може да му е интересно, какво се случва с теб... може да иска да злорадства. Разбира се, възможно е и просто да се интересува от теб, да се чувства леко неспокоен и да иска да се убеди, че ти си добре и нещата при теб вървят в правилната посока. Последното е малко вероятно, но на мен ми се е случвало. Когато се разделих с най-голямата ми любов, периодично се проверявахме. Разговорите ни и чатовете ни се състояха точно в това да разберем как е другия. Не мога да го обясня, не искахме да се събираме, но и двамата бяхме по-спокойни, когато знаехме, че другият е добре.
Бившите понякога се търсят, но рядко това е добро решение. Ако ти нямаш желание да общуваш с този човек, по-добре не задълбочавай разговорите ви и не си задавай въпроси, чиито отговори не те интересуват особено.

8.   Най-вероятно просто те проверява. Може само секс да иска или просто си спомня някакви хубави неща за вас двамата...

Да знаеш, че нищо хубаво няма да последва от това връщане назад в миналото!

М. 32г.

9.   Благодаря на всички за мненията! Пуснах темата от чисто любопитство, да видя и други гледни точки, не мисля да се връщам при него, нито имаме дете.

13.   Когато остане на сухо.