От къде е това отвращение ?
Здравейте, момиче на 20 години съм и проблема ми е, че до сега съм изпитвала само и единствено отвращение от мъжете. Ще се опитам да Ви разкажа накратко историята си и опита ми, тъй като аз намирам много причини, поради които у мен се появяват такива неприятни емоции след всяка среща. Общо взето, като бях в тийнейджърските си години 14-15, като всеки млад човек и на мен ми бяха интересни “ различните “ хора - гейовете, лесбийките, хора занимаващи се с нелегални или пък нетипични неща, онлайн платформите за запознанства и най-различни такива неща. Е, тогава отделях 90% от времето си за да разглеждм профили на разни момчета/мъже из гей сайтове, като естествено там се нагледах главно на порнография и то във висока степен, обичах да създавам нови запознанства и в сайтове за хетеро запознанства и доста често ми се случваше да си пиша с много хора едновременно. Интересувах се от психология, живота ми беше интересен и гледах на всеки един нов човек, като на един материал за анализ и дълбоки разговори за живота, мечтите, любовта. Въпреки, че често отричах, тайничко се надявах и случайно да срещна любовта на живота си и да изживея една бурна тийнейджърска любов. Излизах и по доста срещи, както с хомосексуалисти, така и с нормални момчета. Тук е момента да вметна, че не съм излизала на повече от 14-15 живи срещи с хора от интернет пространството, което може би е много и за което съжалявам, но тогава ми е било интересно и за жалост, не мога да върна времето назад. С някои от хомосексуалистите създадох приятелства, които пазя и до ден днешен, но не така стои въпроса с хетеро момчетата. Излизала съм може би само с 2-3 момчета на живи срещи, но съм си писала с доста. С някои се задържахме в чата с месеци, преди да се изпокараме и блокираме, а с други “ връзката “ ни не можеше да оцелее и няколко часа. Общувала съм, както с адски интелигентни хора, от които можеш да вземеш и научиш много, така и с изключително празни и дразнещи индивид, които не знам защо тогава се опитвах да разбера! Имах една среща обаче, която се оказа пагубна за психиката ми! Запознанството ми с въпросния мъж, отново беше в сайт, писахме си около седмица и определено виждах добро отношение от въпросния човек към мен! Тогава бях на около 15-16 години, а той на 26. Видяхме се след седмица и малко чатове и още на първата среща сякаш ми допадна. Говорихме адски много за живота, за семейството, за всичко! Теми, които тогава ме интересуваха и на които се бях посветила. За една седмица с въпросното момче се видяхме около 3 пъти, като с всяка среща аз оставах все по отвратена от него, без видима причина. Тогава ми правеше впечатление, че не е облечен особено добре, на една от срещите ни дойде меко казано, като клошар, след като аз 3 часа го бях чакала на студа, само и само за да го видя след работа, а той не бе проявил и минимални усилия за да се преведе в приличен вид. Тогава за мен тези неща не бях от голямо значение. Залагах на истинските чувства, вътрешната красота в един човек и тем подобни неща, но нямаше как да пренабрегна и външността на някой поне до толкова, че когато погшедна този човек, да виждам някакво усилие да изглежда добре. На третата ми и последна среща с това момче се прибрах адски изтощена, отново без конкретна причина. Той беше мил, забавен, показваше ми че ме харесва и пренабрегваше всички останали заради мен, но след тази среща раьбрах, че нещо не е наред с мен. Искренно му казах, че не желая повече нито да си пишем, нито да се виждаме, тъй като имам неразрешени проблеми в самата мен, объркана съм и тези срещи и чатове не ми се отразяват добре. Тогава той избухна и започна да се самосъжалява. В онзи момент за първи път се отвратих толкова от някой, който показва такова видно самосъжаление. Дълги години след тази среща постоянно бях под напрежение да не го засека, всяка кола ми изглеждаше като неговата и не исках да чувам за момчета, срещи и такива неща. Не знам защо този човек ме отврати толкова много, както казах, не беше някой грубиянин и идиот, но определено бе далеч и от образа на спретнатия, интелигентен млад мъж. Все още живееше с мама и тати, търсеше съжеление и удобрение постоянно, а аз за тогавшните си години изглеждах доста по зряла и земна, отколкото той. Принципно съм с доста ниско самочувствие, майар че четейки историята ми, може и да ме помислите за някоя аругантна и тъпа кифла, която не знае какво иска. Ще се съглася, че наистина не знам какво искам и как се чувствам понякога. Минаха години от тази случка, запознавах се с още доста хора ( извън интернет пространството ), но нищо интересно. В един момент ниското ми самочувствие започна да избива в посока: Не ме интересува, аз заслужавам нещо по-добро, от това което съм получила до тук. Случиха се много неща, аз се промених в много аспекти, но смея да твърдя, че въпреки хилядите ми болни комплекси и объркано мислене ( на моменти ) все още имам способността да се себеанализирам и добре знам кои са негативите и позитивите ми, кое трябва да променя и кое да развивам. Порастнах, както вече споменах сега съм на 20 и в живота ми настъпи един различен етап, но не в аспект запознанства. На скоро ми се случи да се запозная с един мъж, няма да казвам как, но се случи на улицата. Тогава той доста ми хареса, започнахме да си пишем, да си говорим и след една седмица се видяхме отново. Е, познайте какво се случи? ! Същата история, както преди години. Отново останах отвратена от въпросния мъж и от самата себе си, че съм допуснала да излизам с такъв човек. Не ме разбирайте погрешно, тези мъже не са някакви тотални утайки, но съзнанието ми ги приема по някакъв друг начин и ме кара да оставам с ужасно негативни чувства, както към тях, така и към себе си. Не знам дали е, защото с времето благодарение на моето мислене, влиянието на социалните мрежи тем подобни неща, аз изградих един образ за това, как трябва да изглежда перфектния мъж. Богат, много богат, с хубава луксозна кола, с изключителна професия, красиво стегнато и мускулесно тяло, а жената до него да бъде... Барби. Ьнам, че благодарение на тези образи в главата ми аз съм комплексирана, защото нито изглеждам така, нито смятам че има как да бъда харесана от такъв мъж. Избива ми агресия, защото отново се появява и мисълта “ Защо правиш конпромис с критериите си за мъж, само защото някой ти се е усмихнал или ти е обърнал малко внимание “ и в край на сметка, през последните 5 години, всичките ми срещи с мъже ( които са били не повече от 5-6 срещи ) свършваха или с пълна подигравка към мен, времето и чувствата ми или с отвращение към мъжа срещу мен! Нямам обяснение от къде идва това отвращение, но определено чувството е ужасно. Това е чувство, което се удря и ранява само мен самата, защото аз оставам погнусена и от самата мен, че едва ли не отново съм допуснала да излезна с някой си, който за пореден път не е бил това, което искам да бъде. В началото всички ми се струват симпатични и мили, но след първата среща единственото, което чувствам е това, за което говорих до тук. Не знам защо се получава така, но знам че това са чувства и емоции, които бушуват в мен понякога с години и не успявам да ги овладея. След всяка среща съм отвратена, погнусена, ядосана на себе си, просто ужасена без особени причини за това. Вече си мисля, че може да съм лесбийка или нещо такова... Дайте ми съвет, каква е причината винаги да получавам такива емоции? ! До сега никой не ме е привличал фиьически или поне не и след първата среща, както казах в началото винаги си казвам “ Оу, какъв красив мъж “ и в следващия момент вече не представлява никакъв интерес за мен, че и по лошо... Лесбийка ли съм - не знам, но на 200% съм убедена, че съм асексуална, защото на фона на всичко това, дума за секс, целувки и такива неща изобщо няма как да става. Та аз се гнуса от една прегръдка и всякакъв такъв допир, а какво остава за секс и целувки. Адски объркана съм, историята ми стана ужасно хаотична и не мога да си намеря място. Не знам какъв е проблема и къде? ! Ще кажете да премахна тези образи на перфектния мъж и перфектната жена от главата си, но не е толкова лесно, защото за мен тези неща са като някаква цел. Целта, аз да изглеждам така след време и да има такъв човек до мен. Знам, че не бива, но не успявам да наложа контрол над тези мисли, за това търся помощ тук...

Коментари

1.   Не си длъжна да си с всеки, с който си излязла на среща, даже и с който ти е харесал като първо впечатление. Дори ми се вижда по-нормално да подбираш повече, отколкото да се мяташ на всеки срещнат. Според мен проблема е, че си пренавита, че просто трябва да се случи. Успокой се, ще пораснеш, ще започнеш да усещаш с времето истинските неща в живота и да избягаш от детските представи за перфектното. Перфектното си е илюзия, но истинското щастие е напълно възможно. Като се влюбиш истински просто ще си го усетиш, че човека е за теб. Живей си спокойно, излизай, общувай с много хора и не си поставяй за цел предварително ''това ще е човека'', просто бъди приятелски настроена. Филмираш се заради прекалените анализи, които правиш на себе си и на другите, просто се отпусни и не се впрягай толкова :)

2.   Ти си супер объркано същество, отивай на психолог, а дотогава не занимавай хората със себе си

3.   Да - смятам, че имаш някакъв проблем. Казвам го от гледна точка на човек, който е имал ОКР(гугъл ако се интересуваш). и долу-горе знам за психически проблеми.

Немалка част от тази промяна в твоята психика е точно това, което си избрала да правиш през детството си - а именно да се интересуваш от гейове, лесбийки.
Сега и аз ще си призная, като мъж и аз съм гледал порно и от двата пола... и това не ми повлия добре, ама хич. Както на мен, така и на теб. Затова сега се чудиш дали да не си лесбо.

За това момче, което е било клошар - там ти е простено заради външният му вид, наистина много хора ще се отвратят според мен. Сега, за имиджа ти за перфектен мъж - богат, красив със скъпа кола = има ги и още как, но представи си, че повече търсят именно 10/10 момичета, които да се раздават на макс. Не знам дали ти самата търсиш това, не се подразбра от написаното, но ако е така... ти сама знаеш какво искат те, и какво им предлагаш ти! Не е невъзможно да срещнеш такъв човек, но отказът от секс веднага ще го подтикне да търси друга.

Аз като мъж, със сигурност влизам в твоите лоши критерии - беден, средна хубост, ако не и по-малко, нисък(1. 65см), жълти зъби(защото като малък не осъзнавах това), сланинки, които искам да стегна с фитнес. Блях - нали? И аз съжалявам много за себе си, че съм такъв, защото и аз като теб желая стегнато и хубаво момиче, въпреки това, което предлагам(което не е нищо).

4.   Страдаш от синдрома на "принцесата", което означава, че се смяташ за специална и заслужаваща само най-доброто. Освен това мисля, че си пострадала от общуването си с извратеняци на тази крехка възраст. Съвета ми се състои в това да се заемеш да изучаваш сериозно християнската добродетел на смирението или да започнеш да събираш котки за компания, защото с подобен характер и светоглед ще е много трудно да стане нещо положително в романтично отношение.

6.   Престани да се срещаш с момчета просто. Нищо лошо не са ти направили за да ги нараняваш с отвращението си. Да, "нараняваш" е точната дума, защото всяка негативна емоция изпратена към човек, който с нищо не я е заслужил ранява жестоко. Никой с нищо не ти е длъжен. Осъзнай се час по-скоро защото истинския живот е голям майтап и каквото сееш сега, такова ще жънеш след време в огромни количества.

8.   Тука помощ няма какво да търсиш, особено за емоционалния ти свят, защото е пълно с разни отрепки, които просто биха искали да те стъпчат напълно.
И най-вероятно се припознават в мъжете, за които ни споменаваш.

Вдигни си твоето ниво. Започни да спортуваш, да се храниш здравословно. Промени си средата - запиши някоя специалност в университет. Чети книги, интересувай се от различни неща.
Амбицирай се да подобриш себе си възможно повече и ще видиш как ще започнат да ти обръщат внимание по-готини мъже, най-общо казано.

Друго нещо - 20 плюс годишните, които се занимават с момичета в тинейджърска възраст винаги имат някакво сериозно изоставяне на емоционално ниво, а често и в житейско. И тъй като връстничките им бързо-бързо ги усещат колко са зле, затова се насочват към по-малки момичета, които са по-лесни за впечатляване и манипулация. (същия филм е при 40 годишните, които се занимават с момичета на 20-20 и няколко. А да не говорим и за тези нагоре.. )
Това съм го писала поне няколко пъти. А сигурно минимум още 50 човека тука също са си правили труд да го обясняват, даже супер подробно.

9.   Нищо не каза за баща си. Имала ли си въобще такъв? Изглежда те е отгледала и възпитала само жена.

10.   ”Богат, много богат, с хубава луксозна кола, с изключителна професия, красиво стегнато и мускулесно тяло, а жената до него да бъде... Барби”

Допуснала да станеш жертва на времето, в което живееш, допуснала си, да приемеш стереотипите, които се налагат, а времената, в които живеем, всичко, което се налага масово - е вредно.

””Защо правиш конпромис с критериите си за мъж, само защото някой ти се е усмихнал или ти е обърнал малко внимание””

Сама се питаш, не видях да си отговаряш.
Има два варианта. Единият вариант е да си много мила и да виждаш хубавото у хората, поне в самото начало, защото подхождаш с позитивна нагласа, и надежда.
Другият вариант е да си много отчаяна за внимание, не казвам любов, защото тя е друго нещо (макар че, нуждата от любов е ключова и тя е подтикът на всеки за всяко негово действие). Внимание и емоции, които подсъзнателно - не ти пука от кого ще получиш, но ги търсиш, и който ги предложи - взимаш.
Мисля си, че е и от двете по малко.

”. Вече си мисля, че може да съм лесбийка или нещо такова...”

Няма хомосексуални същества, по мое мнение сме пансексуални, някои биха казали бисексуални, но има доста повече интерпретации на полове в днешно време, така че пансексуални приляга повече.

”До сега никой не ме е привличал фиьически или поне не и след първата среща, както казах в началото винаги си казвам “ Оу, какъв красив мъж “ и в следващия момент вече не представлява никакъв интерес за мен, че и по лошо...”

Може да не е асексуалност, защото тя предполага никакъв интерес към секс, а не знам дали има такъв жив човек, защото всяко физическо тяло е енергия, сексуалната енергия не е нищо друго освен нашата собствена енергия, която се трансформира в сексуална. Творците, например или йогите, умеят да трансформират енергията си към себе си/към творбите си, към духовното си израстване. Въпрос на насочване е, не е случайно, че колкото по-първичен е един човек, толкова по-сексуален е, просто, защото не прави нищо градивно в живота си, освен да яде, пие, да се забавлява и излишъкът от енергия се трансформира в сексуална, защото няма към какво друго.

” Та аз се гнуса от една прегръдка и всякакъв такъв допир, а какво остава за секс и целувки. ”

Много прилича на демисексуалност (нямаш желание за секс или интимност с човек към когото нямаш чувства). Това е окей, за мен.

”Дайте ми съвет, каква е причината винаги да получавам такива емоции? !”

Не прави това...

””Защо правиш конпромис с критериите си за мъж, само защото някой ти се е усмихнал или ти е обърнал малко внимание””

и не търси това...

”Богат, много богат, с хубава луксозна кола, с изключителна професия, красиво стегнато и мускулесно тяло, а жената до него да бъде... Барби”

и няма да си...

”...аз оставам погнусена и от самата мен...”

Относно неща от типа на ”мисля си, че...” - някои неща не се мислят, те се знаят и усещат, и прекаленото четене на терминология, и преанализирането, водят до самовменяване на неща. Преанализираш, зациклила си в негативното и затова се въртиш в кръг, а нещата са прости. Оставям настрана тийн годините ти, всички, почти всички сме куфяли, по-скоро, проблемите ти се дължат на неща от детството. Липса на любов? Клише е, но това е основата. Взискателна и нервна майка е причината за проблемите на момичетата, най-често със собствената им визия и с мъжете. Какъв е баща ти?

Когато започнеш да градиш себе си като личност (все още не показваш идентичност), която да харесваш, тогава ще се сдобиеш с реални, а не виртуални образи на това кой е перфетният човек за теб, коя е перфектната визия за теб (надявам се, че ще се спреш на различна от Барби визия).
Имай предвид, че ако не се случи, да се осъзнаеш, ще имаш много сбъркани идеали за живота въобще, сега си на 20 г. предстои ти да се сблъскаш с неща от реалността, в която живеем и да реагираш адекватно на тях, инак ще си докараш, най-малкото невротичност, поради разминаването на твоята реалност/желания, с реалността навън, мисля, че го усещаш в момента със своята собствена визия, сама каза, че не си Барби, а ти се иска. Не си втълпявай мисли, не позволявай да ти втълпяват мисли. Дръпни кабела на интернета или спри соц. мрежи, разхождай се сред природата, храни се здравословно, спортувай, общувай с реални хора, с които имаш общи интереси (надявам се градивни), прави нещо, с какво се занимаваш?

13.   Намери и прави нещо по-градивно и смислено от това да чатиш в нета, да създаваш запознанства с този и онзи и после да се ровиш в собствения си душевен отпадък. Ще спортуваш ли, с изкуство ли ще се занимаваш, с градинарство ли, българска граматика ли, друго ли, ти си избери. Вземи си животно, ако щеш и се грижи за него. И запомни- перфектни хора в живота няма. Това, което си си поставила за цел е утопия- слез на земята и свали летвата, защото винаги ще оставаш АДСКИ разочарована. Такъв мъж като идеала ти, няма да срещнеш никъде, най-малко в чата. Потърси психологическа помощ докато е време. Ако продължаваш по този път, няма да те изведе на добър край.