Еректилна дисфункция
Здравейте,
С приятеля ми сме на по 25 години, имаме 2 годишна връзка, живеем заедно и скоро ще се женим. Отношенията ни са много добри, разбираме се, в очите на хората ние сме идеалната двойка и навярно е така, но има един голям проблем. Месец след като се запознахме приятелят ми драстично напълня, около15-20 кг, не е от стрес, просто започна да си похапва повече, в следствие на което му беше трудно да задържа ерекцията си. Отидохме на лекар и той каза, че след като напълнял, нивата на тестостерона му са много ниски, каза му, че трябва да отслабне и му предписа лекарства, аз започнах диета с него, тренирахме заедно и той успя да отслабне и проблема изчезна за около 2 месеца, но през зимата той пак се отпусна и напълня дори още повече. Въпреки молбите ми да продължим с тренировките, той все си намираше оправдание. И сега стигнахме до етап, в който той напълно се е отказал да отслабва, да приема лекарства, да отиде дори на лекар и положението стана дори по-лошо. Сега дори няма желание за секс, имало е месеци, в който сме били интимни веднъж и то по моя инициатива. Не знам вече какво да правя, как да му помогна, как да помогна на нашата връзка, да не се превърнем съвсем в съквартиранти. И тук не става въпрос само за секс, а той дори не иска да ме задоволи по други начини. Вчера го помолих да ми направи орална, той се съгласи, но на 10-та минута взе да се оплаква, че ръцете го болят и се отказа. Всеки път аз поемам инициативата, от сигурно над година не е проявил желание, разбираемо е предвид проблемът му, и той винаги отказва, дори не прави опит да се отпусне, а аз правя всичко по силите си- поддържам се, не съм се променила по никакъв начин от запознанството ни, подкрепям го, обличам секси дрехи- и нищо, и нищо... Нямаше да има проблем, ако поне малко усилия полагаше, да отиде на лекар, да тренираме заедно. Специално за него започнах да готвя всеки ден разнообразно и здравословно. Разберете хора, правя и невъзможното за този човек и света ще преобърна да му помогна, най-добрите лекари намерих, от него само се искаше да отиде, но той не иска... Кажете ми вече аз какво да направя, до такава степен съм отчаяна, че няма на къде. На моменти се чувствам нежелана, а знам, че той не е виновен за проблема си, но все пак и аз съм човек с нуждите си. Най-зле се чувствам, когато си легнем заедно и аз се опитам да направя нещо и той ми откаже с думите 'не, не искам', опитвам се да се правя, че нищо няма, но много боли, все едно сме братче и сестричка, почти няма интимност между нас. Целува ме прегръща ме, гали ме, но до там. Той по начало му е такъв характера, при най-малката трудност се отказва. Започне диета, види, че не сваля килограми и се отказва. Така е и със секса, каза ми, не става и това е, не мога да ти дам това, от което имаш нужда. Такъв си е, но тук става въпрос за отношенията ни. Не искам да се разделяме и със сигурност няма да му изневеря, но кажете ми какво да правя, има ли други жени в моето положение. Моля ви, дайте ми съвет!

Коментари

1.   С какъв акъл ще се жениш за този човек? Постави му ултиматум или да се вземе в ръце, или разваляте годежа. Да живееш без секс с партньора не е нормално, а и той явно е егоист, щом не се старае да те задоволява по други начини. Щом знае къде му е проблемът и как може да се реши, но нищо не прави по въпроса, явно не те обича достатъчно. И дори да свикнеш да живеете като братче и сестриче - няма ли да искаш да имате деца? Със секс веднъж в месеца може и никога да не забременееш. А с времето може и съвсем да престане да може да го вдига, щом така прогресивно затлъстява. Ще си докара и куп здравословни проблеми и ти ще трябва да се превърнеш в болногледачка някой ден. Не ти трябва такъв неинициативен и запуснал се човек. Ти си направила достатъчно, за да му помогнеш, сега той трябва да си помогне сам. Ако не иска, просто се рзделете. Има много мъже, които могат да те направят щастлива.

2.   Попитай го дали гледа порно. Това може да е една от причините за еректилната дисфункциа и не само.

3.   Сигурна ли си, че искаш да се омъжиш за такъв човек? Колкото и силно да го обичаш и да му желаеш доброто, от него зависи дали ще се справи с проблема си. Отношението му ясно говори за липса на уважение към връзката ви, към любовта ти и към теб самата като личност. Ти вече изневеряваш на най-важния човек в живота ти, изневеряваш на себе си.
Еректилната дисфункция е психологически проблем на първо място и повярвай ми, килограмите нямат почти никакво отношение към потентността и нагона. Казвам ти го като мъж на средна възраст с доста килограми над нормата. Килограмите и ниските нива на тестостерона не ми пречат да правя все още страхотен секс със съпругата ми почти през ден след 17 години съвместен живот. Всичко е в главата, там потърси проблемите ви. Не искам да съм лош пророк, но младежа има да разрешава друг проблем, с който ти навярно не си запозната.

4.   Между ануса и тестисите има един мускул, казва се PC мускул. Тренира се от ходене. Поне 6000 крачки на ден (минимум), когато уринира трябва да спре за 5-10 секунди да пишка, после пак да пусне и така на няколко пресекулки, колкото е възможно повече. Другото е ляга се по гръб, вдига се дупето, като в земята опира горната част на гърба и главата, и ходилата, но дупето е вдигнато нагоре. Така се стои по 5 минути поне 3-4 пъти в деня.

Другото е билка от бабини зъби 2 или 3 пъти в деня да се пие. Може на чай, може на капсули, както прецените.
Също така и Витамин Б!

Банани, нар и ядки (най-добре бразилски орех)

Послушайте ме! Може и нещо да пропускам. Аз имах проблеми, сега съм направо машина, наистина!

5.   Е няма нищо :) това е защото Много те обича помоли го поне едно дете да ти направи и си заживейте Щастливо :)

6.   Е как да не е виновен, като е. Мъжът ти е пълен мухльо. Как може да го харесваш изобщо. Нито се интересува от секс, нито се сеща, че така само фригидна ще задържи. Резултатът е, че те мъчи. Като ви учат майките, че сексът не е най важното нещо, защо се оплаквате после. Ако сексът е перфектен, ще се оплакваш че е женкар. Не разбра ли, че няма пълно щастие в живота. Може да направите семейство, но сексът трябва да го забравиш. Или ще караш с любовник, или се разделите. Той се вълнува само от това да се тъпче.

7.   Опитваш се да го оправдаваш, но той сам си е виновен за наднормето тегло. Еректилната дисфункция е следствие на хранителната, той си знае защо яде толкова много. Не искаш да го напуснеш, но точно това трябва да направиш, след всички твои напразни опити за промяна. За твое добро е.

8.   Авторката Благодаря ви, относно номер 2, казвал ми е, че веднъж е пробвал да гледа порно, за да види дали въобще ще му стане, но нищо не се е получило

9.   До 3. и авторката. Еректицията може да се влияе от психиката, но не и еректилната дисфункция. Повишеното количество висцерални/захарни/ мазнини около корема на мъжа буквално разтварят в себе си мазнинния хормон тестостерон, който се получава като се окисли женския хормон естроген. И двата хормона съжителстват при мъжа и жената, въпроса е кой е в повече. Ерективната дисфункция е в пряка връзка с тези мазнини и някой съдови заболявания, които отново са свързани с храненето в карайна сметка. Кон бегач и мъж е… с корем няма.
Ако някой е с наднормено тегло равномерно разпределено по цялото тяло само тогава не е толкова проблемно.
Лошата съдова пропускливост може да е от обездвижване и лоша микроциркулация в таза, вследствие на работа и живот в седнало положение. Самата ерекция е на чисто хидравличен принцип. При сигнал за възбуда сърцето преминава в форсиран режим и бързо пълни с кръв пещеристите тела на пениса и може да се осъществи акт. Никакви молби, молитви и каквото и да е неможе да помогне, ако съдовете в таза не пропускат кръвта при посочените по-горе причини, или „слабо“ сърце. От Виагра при такъв случай директно се умира. Упражнението посочено от 4., по-горе е супер полезно, но в контекста на цялосното правилно хранене и двигателен режим. Бързото качване на килограми категорично е израз на обезводняване, вследствие малък и неправилен прием на вода.