Помогнете ми.. Чувствам се ужасно!
Здравейте. Пише Ви едно 17-годишно момиче. От почти две години си имам сериозен приятел, той ми е първият във всичко.. Страхотен е.. И много се обичаме. Работи в друг град за по 10 дена и си идва за 3-4, както и за празниците. Когато той е тук прекарвам цялото си време с него и съм постоянно в тях. Разбирам се с техните уникално, нашите също се разбират с тях и са съгласни за връзката ни, но от няколко месеца насам след като той замине се чувствам отвратително, защото страшно ми липсва.. Крия се и плача.. Живея с баба ми, нашите работят в чужбина. Той ми каза, че скоро ще се опита да си намери работа тук и да сме винаги заедно, защото в момента не може да напусне, тъй-като като с родителите му си закупиха нова къща и трябват още ремонти по нея. Каза ми и, че като оправят всичко и си намери работа тук ще е постоянно близо до мен. Чувствам се ужасно хора.. даже на рождения си ден беше на работа. Всеки път преди да замине и ме остави вкъщи плача и се измъчвам. Искам да му помогна.. искам да му търся работа, но в околността няма такава.. живеем в малък град и заплатата не е чак толкова висока колкото е неговата в момента. Помогнете ми дайте ми съвет... :((

Коментари

1.   Е-е, стига пък ти! Любовта е хубаво нещо, не трябва да се поболяваш от нея...
Погледни нещата в перспектива, примерно след 10 години, когато имате вече 2 деца и много-много нямате време един за друг, дори и да живеете заедно и да спите на едно легло.
Животът не е лесен и не е песен, така че престани да се тормозиш за нищо още от малка.

2.   не разбирам с какво може да ти се помогне.

само осъзнаваш, че не е много ок да се криеш и да плачеш за нещо, което не зависи от теб.

наслаждавай се на връзката ви и не го филмирай момчето.

3.   Още малко, стискай зъби.
Ти не можеш ли да ходиш при него на гости понякога? За една нощувка през уикенда или просто за един следобед, колкото да се видите и да се отпуснеш. Колко далеч живеете един от друг?
Мисля си, че все пак ти се случва малкото зло. Макар и през по-голямата част от времето да сте разделени, вие все пак можете да се виждате за по 3-4 дни през 10, което не е толкова малко. Пък и по празници сте заедно, а това е чудесно. Радвай се, че имаш човек до себе си и се виждате толкова често, колкото ви е възможно. Има двойки, които ги делят хиляди километри и се виждат веднъж на 2-3 месеца, за кратко. Бъди оптимист. Ясно е, че ще плачеш понякога и той ще ти липсва силно, но се радвай, че скоро ще имате възможност да бъдете в един и същ град и да се виждате всеки ден. Така или иначе ти след година-две ще завършиш и тогава ще имате възможност да заживеете заедно или да сте в един и същи по-голям град.

5.   Обърни внимание на емоциите си. Опиши си страховете писмено. Защо точно ревеш, от какво те е страх и после беж на психолог. Ревливостта освен емоция е и симптом. Търси решения, а не "Помогнете ми". Така както искаш оттук помощ, по същия начин си се тръшнала и на приятеля си да чакаш на него да оправи положението. Накрая ще го изтощиш емоционално с толкоз много реване, за БЕЗ причина.
Отпразнувайте рождения му ден два три дни по-късно, какъв е зорът с това? Празникът е когато си го направиш, т. е. когато може - тогава.
Още нещо - почни да бачкаш и ти. Не ти е рано в никакъв случай.
10 s

6.   Многото реване е лоша работа. Както тук си написала "Помогнете ми" така си се тръшнала на приятеля ти и чакаш той да измисли как да ти избърше сополите така че да не те разциври отново. Пък то е сложна работа с ревлите. Ще го изтощиш емоционално.
"Живея с баба ми" това обяснява донякъде ревливата ти натура. Бабите глезят много. Стягай се. Реването трябваше да е приключило малко след петнайстата ти година. В случая е симптом.

Не му търси работа на него, а ти започни бачкане. Съвсем не ти е рано вече на 17. Така може да излекуваш ревовете.

10 s

8.   Ами.. ще ми се това да ми е проблема. По-добре така, отколкото на хляб и сол, защото с приятеля ми сме яли точно това по 1 път на ден, че и понякога продължаваме да ядем. Момчето инвестира, работи, отделя за теб също, една закуска от магазина също струва някакви пари. А ние... дори понякога нямаме възможност и на това. Пррвърни негатива в позитив. Ужасно е да живееш музерно. Но, хората са казали, немотията учи.