Влюбване или заблуда
Здравейте пиша тук, защото никой не ме познава и имам нужда да разкажа историята си и може би търся съвет, за да намеря изход от цялото нещо. Студентка съм и работя на две места. Имам приятел с който живеем 3 години вече заедно, той е ученическата ми любов и никога не съм предполагала, че мога да хлътна по друго момче, защото не съм лишавана от нищо. Работата ми е свързана с това да общувам с много хора и да съм с тях по 10 часа дневно и сме като едно малко семейство, но приятелят ми не е такъв. Той е обратно на мен обича да си е вкъщи, не е по излизането много много, а когато излезнем с мои приятели започва да мрънка за какво ли не, та както и да е. Всичко тръгна от мен и знам, че съм виновна. Един ден както стоях на работа започнах да гледам на един от колегите с други очи и започнах да си го харесвам, седмица по- късно излизаме на ресторант целия курс и тогава просто нещо се случи и той ме погледна с други очи, забавлявахме се цяла вечер накрая ме изпрати до вкъщи и нищо не се случи, на следващия ден си поговорихме и му казах, че имам симпатии към него и на него му стана интересно и от там започна историята. Започнахме да излизаме и да си говорим за всевъзможни неща и то просто се случи да се целунем, но нищо повече. Започнаха среднощни чатове, излизане постоянно и се привързахме един към друг страшно много. Той започна да ме пита ако нещата се развият хубаво с нас дали бих искала да живея с него, искаше да ме запознае с родителите си и си призна, че е влюбен. Аз също се влюбих и реших, че ще е много долно от моя страна да лъжа приятеля си и да правя глупости зад гърба му и реших 2 седмици след първото ми излизане с моя колега просто да си призная всичко и го направих. И от там нещата се объркаха. Колегата ми започна да се чувства виновен за всичко случващо се с мен и аз го попитах дали го е страх и той каза, че не го е страх, защото знае какво иска с мен и ден по - късно всичко приключи. Какъвто и въпрос да му задам отговорът беше - "Ако ти кажа ще те излъжа, объркан съм и не знам какво искам и не искам да те наранявам" или "Съжалявам" и когато попитам, защо и той нищо не казва. Не знам на къде да поемам от тук нататък не спирам да мисля за него, но и няма как. Ние сме по 10 часа заедно и не знам какво да правя..

Коментари

1.   Той е искал само да те изчука , и сега вече е несигурен щото вече си те е
изчукал сигурно, а ти се чудиш какво става.
Ти си предала приятеля си , той поне ще си намери свястно момиче.
А ти ще ревеш след време , след като разбереш какво си изпуснала.

2.   Ебаси тъпака. Лъже те.

3.   Ха, добр'утро! Не загря какво ти се е случило? Ами праснал те колегата, това искал, това си му дала. И загубил интерес към теб. Приятелят ти, ако е мъж, няма да те погледне повече. Питаш какво да правиш? Ами същото, само че със следващия. Като те зареже и той, с по-следващия докато изръшкаш де що мъжко видиш. Пък накрая може да се намери някой нещастник да те вземе за жена. Айде, бон шанс и наслука!

4.   Не сте влюбени, защо се заблуждаваш?
Ти имаш привличане към него, той интерес, но нищо повече.
Начесъл си е крастата, и се чуди как да се измъкне от ситуацията невредим.

6.   В началото винаги е така, но ако се влюбваме при всяка искра и харесване и омръзване на нашата половинка, какво остава, ще станем като влак пълен с вагони смяна, смяна, смяна. ДО КОГА?

7.   Малко си го шокирала, да знаеш.
Има хора, които се захласват и на приказки винаги е лесно. Срещаш някого, излизате, харесваш го и започваш да си вярваш до степен, че чак правиш планове за бъдещето, даваш обещания и се целиш високо. Това е направиш колегата ти. Повярвал си е, но е осъзнавал, че нещата сигурно няма да се получат. Размечтал се е. В последствие ти си оставила приятеля си и си предприела съвсем истински крачки. Той се е стреснал, уж го е искал, но това желание е била представа, не е можело да се случи на момента и той не го е очаквал. В единия момент си пишете, говорите си и се целувате, а в следващия момент ти разбиваш сърцето на дългогодишния ти приятел и се ориентираш към започването на по-сериозни отношения с колегата. Много ясно, че той не го е очаквал и не си е мислил, че това между вас има потенциала да стигне толкова далеч. Не е имал истински намерения към теб, просто си е говорил, а ти си повярвала и си започнала да действаш.
Колкото то приятелят ти, историята ви е свършила в секундата, в която си започнала да го лъжеш. Хубаво, погледнала си на някого с други очи, но вместо да си кажеш, че това са глупости, ти след няколко дни си започнала с признанията към втория. Скочила си през глава. Едно е да погледнеш колега и да си кажеш, че е готин, а съвсем друго да му признаеш чувствата си и да започнеш да ги подсилваш със срещи, писане, разговори, целувки и повече.

8.   Там е работата, че не сме стигали до нищо повече от излизания по заведения :)

9.   Въпросът ти предполага, че между двете има разлика... Жените много мразите учебниците по биология, ей... Отвори най-накрая един и прочети какво пише там под хормони, менструален цикъл и т. н. Парадоксът на човешкото същество е, че притежава тяло, което не разбира самото себе си...

И да кажа за тоя... колега, че е супер тъпо парче. Ама явно и неговото IQ е под 60. Ясно, бил е на зор, ама да тръгне по колежки, и то такава уж със сериозен приятел... Мъже, станахте бетер от жени... К'во правите ако една такава вземе да осъзнае каква е глупачка, и ви го върне тъпкано? Само трябва да зяпне, че сексуално сте и посегнали и фърчите, поне в по-качествените фирми... Имаше една мисъл навремето, дето и най-тъпото парче се предполага че я разбира - "не сереш там, където ядеш"...