Излиянията в социалните мрежи отговарят ли на действителността?
Здравейте,

Напоследък забелязвам, че някои от приятелите ми във Фейсбук публикуват снимки с половинките си и текст към тях:"Той е любовта на живота ми! ", "Тя е целият ми свят! " "Преди да я срещна, не съм живял истински! " и т. н.

Ако го пише жена, съм по-склонна да разбера. Учудва ме когато мъж публикува подобен род съдържание и то на възраст над 30г.

Интересно ми е колко от вас смятат, че е съвсем в реда на нещата да се постват подобни излияния в социалните мрежи?

Мислите ли, че хората, които ги пишат, наистина са силно и емоционално влюбени в половинките си, или търсят внимание, показност, а защо не и завист сред своите приятели в социалните мрежи (най-вече тези, които са сингъл)?

Ако обичаш някого истински, не те ли е страх да го оповестиш пред целия виртуален свят?

Коментари

1.   Донякъде е суета и да получиш внимание и одобрение от околните. За лайкове, както се вика. И на мен са ми смешни като се превземат, и то мъже най-вече. По простата причина, че ако се менят често гаджетата, или във всяка е толкова влюбен ли? Бившият ми постваше подобни неща, сега слага същите за новата си. Абсолютно същите изрази и цитати, които за мен, когато аз бях единствената. Малко фалшиво, а?
Доста хора го правят за внимание и да покажат колко са щастливо влюбени. На мен са ми достатъчни две-три снимки, но без сладникави приказки за вечна любов. Тази година Единствената е тази, догодина-друга. И така докато не се появи само една, която ще е съпруга, майка, и с която ще остареят.

2.   Жалки са просто, като всички за които социалните мрежи са твърде важно нещо. Ако и така сте почти непрекъснато заедно и се обичате наистина, за какво да споделяте тези страхотни моменти с всякакви там...

3.   Напълно е в реда на нещата и е нещо съвсем обичайно за фейсбук. Днес една позната има рожден ден и и пратих на фейсбук страницата картичка с пожелания, картичка с торта, картичка с плюшено мече и пожелания придружени със сърчица. Просто така се прави във фейсбук, трябва да си ентусиазиран и положителен хахахахаха :-)))

4.   "Когато обичаш истински",... чакай. Кой от нас може да заяви смело какво действително е истинската любов? Не е ли тя субективна в представите на всеки от нас, също като усещането за интимност? Не я ли изживяваме така, както ние можем и разбираме?

Лично на мен са ми много по-неприятни личностите във фейсбук, които единствено се жалват, пишат сълзливи или гневни статуси през един час, снимат си голите дупета (и други... произведения) на новородените бебета и прочие, но за сметка на това двойките са ми сладки. Мило ми става, когато видя, че двама души, особено хора, които са заедно от много години, все още поддържат искрицата по техен си начин, закачат се, харесват си статуси. Това, естествено, си е мое лично разбиране, и както те, влюбените, така и майките с бебетата и ревливите моми си имат своето право на изява на чувствата. Не съдя никого за начина, по който ползва платформата, нали затова я има.

Ако нещо съвсем е преминало границите, би следвало да се санкционира за кофти съдържание, другото е според разбиранията на отделния човек. :) Вдъхновяват ме най-вече мъжете, за които ти говориш, мъжете над 30, които смело изразяват чувствата си и заявяват пред света: "това е жената, която обичам; с нея виждам бъдещето си, работя за връзката си с нея". Това е добрият пример в моите очи. Възхищавам се на този тип поведение, за мен то е смело и е повод за гордост.

5.   Хората обичат да се филмират и по този начин да си търсят внимание. Такива са повечето. По-голямата част от жените пък още повече. Все им е важно някой да ги гледа, да ги занимава, да им харесва нещата. А не осъзнават, че това са празни неща.

6.   Всеки човек си е различен, с различна психика.

Аз например не споделям нищо за себе си в социалните мрежи, но нямам нищо против хората, които им харесва да го правят. Това, което за теб е странно, за други хора е нормално, както и обратното.
Така и не разбрах какво значение има за теб какво споделят или не разни хора, и то особено в социалните мрежи ?!

Но, ако трябва да разсъждавам по поставена от теб тема - ами мисля, че е точно обратното на това, което ти мислиш, т.е. по-скоро сякаш жените постват и оповестяват повече за внимание(то), докато мъжете ми се струват доста по-искрени в 'излиянията' си в нета.. просто такова е личното ми мнение, може и да не съм права.
ж31

7.   Не съм виждал умен човек да поства подобни статуси. Но тъй като повечето хора не са умни, е нормално да е пълно с такива статуси.

8.   Постовете във Фб изразяват как искаме другите да ни възприемат и не означават абсолютно нищо.
"Тя е света", "Любов на живота", "Единствената и неповторимата" и подобни глупотевини най-вероятно жената ги е писала. Аз като мъж такива лиготии не мога да произнеса със сериозен глас.

9.   Аз лично нямам профил в социалните мрежи. И никак не ме брига кой какви снимки качва. Страницата му е неговото лично пространство - с каквото иска, с това да я запълва, щом спазва правилата. Като не ти харесва, не гледай. Защо ровиш из хорските профили? Нямаш други по-смислени занимания явно.

10.   Забелязах, че около мен който качва такива снимки със сърца и статуси изневерява, тей че да не се правят на клоуни. Аз нищо не качвам за гаджето си.

11.   Номер 10 има право. Сещам се за 3-ма привлекателни мъже, в чиито профили могат да се намерят такива лиготии, ама не просто нещо мило, а направо лиготии. За 2-ма от тях съм сигурна, че изневеряват, а за 3-тия имам силни подозрения. Хем за мъже говоря, не за пубери. Е, вярно, в на единия профила жена му пише, ако не всички, то повечето от тези неща. От него знам, че някои от публикациите в профила му са нейно дело. Ама нали пред хората изглеждат много влюбени . . . не го разбирам. Ама всеки луд с номера си

12.   Как да се изразя сега?
Не е незаконно да публикуваш емоционални текстове онлайн, аз не го правя, но нямам против хората, които дори ежедневно качват подобна информация. Не ми пречи, не е лошо, никого не наранява.
Вярвам, че тези хора или са силно влюбени и емоциите им се отразяват така, или по някакъв начин обичат показността. Била съм влюбена и съм пределно наясно какво е да ти се иска да изкрещиш на целия свят, че даден човек е перфектен. Истински влюбените нямат очи за друи, те просто искат да обичат тяхната половинка. Хората обичащи показността може и да изневеряват ежедневно, но да искат онлайн да парадират с "идеалната връзка", която имат от години. Аз, като страничен наблюдател, не си вадя изводи от статуси във фейсбук. В моите очи всичко е относително и една връзка никога не може да се прецени добре, ако не си в нея.

13.   От авторката:

Благодаря на всички, коментирали темата!

Аз се старая да не оповестявам личния си живот в социалните мрежи и да съм по-предпазива. Разбира се, че всеки човек е различен.

На мен не ми пречат статусите им, единствено се запитах дали отговарят на истината. Аз ако съм влюбена, го споделям с половинката си, близки и приятели, но не и във Фб.

Към номер 9: Фейсбук показва съдържание според алгоритъма си. Не е нужно да се ровя из профилите на хората. :)

Към номер 10: В действителност всичко е възможно на този свят. Като се замисля, аз имам приятелка, която излиза с женен мъж. Същият този господин в социалните мрежи "обича" жена си, или поне това са думите на моята приятелка. Странен факт!

Коментартът на номер 12 е доста изчерпателен. За някои статусите са истина, а за други прах в очите.

15.   Почти всичките ми познати двойки си постват дори закуските и вечерите, с надпис "Обичам те, прекраснико мой! ", с тагче, разбира се.
Всички почивки, разходките, даже ходенето до магазина.
В същото време изневеряват, лъжат се и т. н.
Ами, съжалявам, ама... пълна глупост.
Аз имам сериозна, щастлива връзка от близо 10 години.
Нямаме нито една обща снимка (освен няколко случайни от партита), нито селфита, нито се тагваме, нито си пишем статуси във фейсбук, нито дори си лайкваме нещата.
И странното е, че хората не правят сметка, че докато си с дадения човек и сте щастливи, то в този момент нямате изобщо време за тези простотии и не ги мислите.
Наскоро една далечна позната дори ме попита дали сме още заедно, понеже не ни виждала никакви публикации във фейсбук.
Грубо! :D
Та, така...
Според мен тази публичност е фалшива и не си заслужава.