Да остана ли с него? Моля ви за помощ.
Здравейте, мили хора!
Пиша тук, защото не мога да реша да остана ли с годеника си, или не.
Там е работата, че не мога да се погледна отстрани и имам нужда да чуя обективни мнения. Много, много ще съм ви благодарна.
Ще опитам накратко. Заедно сме от година и половина, от 3 месеца сме сгодени.
От година си имаме кученце, което обожаваме, не можем без него. Покрай Тино (кучето) установих, че годеникът ми е грижовен човек, което безкрайно уважавам и харесвам у него.
Само че освен това той е припрян, нервак, иска всичко да става на секундата. Не му се излиза никъде, иска само с мен и Тино, наскоро ходих на кръщене, той не пожела да дойде с мен.
И въобще почти постоянно сме на различни вълни. Вчера излях всичко натрупано в мен, просто не издържах, той реагира ледено.
Според него нямаме проблеми, но истината е, че аз не съм спокойна и щастлива в тази връзка.
Дори се замислих дали да не си намеря квартира (живеем в неговото жилище), но няма да успеем да си поделим Тино, а аз без него не мога, не ми се смейте, като детенце ми е.
Не виждам и как могат да се оправят нещата, при положение че той дори не мисли, че има проблем.
Не съм щастлива, хора, и не виждам път напред.
За да съм честна с вас и със себе си, ще опитам да споделя качествата и недостатъците на годеника си.

Качества: грижовен е, наистина полага грижи за нас, също така ми помага в домакинството, даже често не ми дава да готвя и чистя, защото по думите му: "не съм прислужница". Когато е в настроение, е много мил, прави мили жестове, които показват, че ме познава и иска да съм добре.

Недостатъци: както написах, много е припрян, чак до крайност. Като не иска да направи нещо, избухва и не мърда от мнението си. Не желае да излизаме с други хора, това го натоварвало. Все той е прав, а аз греша. Все той знае кое е добре за мен. Саркастичен е и понякога ме дразни нарочно.

И да кажа най-важното може би: да, обичам го.
Просто напоследък ми е все по-трудно с него.
Дали е възможно да се оправят нещата, как мислите? Не съм готова да си тръгна.

Благодаря ви!

Коментари

1.   Ще свикнеш с времето. Донякъде е добре , че не ти прави забележки и не те спира да ходиш където искаш. Какво да ти кажа изглежда добър мъж -не те малтретира физически и психически щом го обичаш преглътни тая негова странност и желание за изолация. Не се знае на
какъв индивид ще попаднеш ,ако го зарежеш ,само защото сега ти е скучно . Аз съм жена и имам същият проблем като приятелят ти. Не се чувствам добре и на място . Не мога да намеря общ език с никого. Нищо не ми е интересно, пък проблемите и уж майтапите на хората около мен ми идват в повече . На моят мъж не му харесваше в началото , но после свикна и не ме кара да ходя с него насила . Правя го , ако някой може да остане обиден и е наложително да присъствам и аз .

2.   А как е сексуалният ви живот? Това според мен е показателно. Ако нещата там не са ок, взимай си вибратор и бягай.

5.   "но истината е, че аз не съм спокойна и щастлива в тази връзка. "

Има ли нужда да се говори повече?

Братан.

6.   Е, че за какво ти е такъв темерут?
Та бракът е партньорство, понякога взаимни компромиси, какво е това всеки път да се запиня като магаре на мост?
НЕ МОЖЕ САМО НЕГОВОТО ДА СТАВА! Вече участва в ДВОЙКА! Ако не е съгласен - остава си сам, и си прави каквото си иска!

7.   Авторке, твоята работа е хем боли, хем сърби. Не пишеш на колко си години, но някак инфантилно ми изглежда написаното. Като не можеш да свикнеш с недостатъците на един човек (да го промениш не можеш), събираш багажа и заминаваш. С възрастта недостатъците се засилват, а взаимното търпение намалява, любовта под тежестта на битовизмите и скуката изчезва. И как ще я карате след 5-10 години, представяш ли си?

8.   Ти направо си глупава (извинявай за което, но нека ти го кажа направо), защото не знаеш какво искаш. Обичаш го именно, защото не ти върви по гайдата и няма да се навие да е мъж под чехъл. Мъж, който изпълнява всичко, което пожелае жената, не е мъж, а балък. Ако вечно става на твоето, защото явно обичаш да се налагаш и си разглезена, за един миг ще го разлюбиш и ще почнеш да се оглеждаш за някое лошо момче, дето ще те кара да трепериш и да се подмокряш. Просто си глупава, това е. Ако от глупост си провалиш живота, вината ще е твоя. И това, че сега му досаждаш с твои приумици и капризи, както е явно от оплакванията ти, си е изцяло твой кусур. Добре е, че те търпи. Но не се знае докога. А това, че КАЛКУЛИРАШ плюсове и минуси, те характеризира като една дребна снобска душица, която не знам, дали заслужава щастие.

9.   Малко ми напомня на мен.
Наистина за интроверти социалната активност е натоварваща, защото изисква много ментална енегрия и концентрация.
Това, че е реагирал "ледено" (предполагам имаш предвид не се е разкрещял истерично) е добре, чул те е, но му трябва време да асимилира новата информация. Промени ли се нещо от тогава?

10.   И искаш да ми кажеш, че вьз основа на коментарите в този сайт, ще вземеш решението дали да го зарежеш. Перфектно.
И то само, защото не искал да излиза с теб навьн.
И защо в тези истории винаги авторьт е безгрешен.

Моето лично мнение е, че хората имат прекалено много избор в днешно време. Не ви харесва една черта - следващият. И то да кажеш, че е нещо сериозно. Ако си тьрсиш причина да го зарежеш, ще откриеш.
Вашето не е любов, повярвай ми. Да очакваш някой да се промени заради теб е всичко друго, но не и любов.

11.   Ужас, хората изневеряват, посягат, ревнуват до крайност, обиждат, взимат жените за прислужници, а ти се хващаш за едното, че не му се излиза с други хора. Това е глупаво и маловажно останалите качества са твърде много, за да гледаш на този малък недостатък така сериозно.. Според мен ще загубиш човек, какъвто рядко се среща, а ако беше ревнив и все и все идваше с теб? Стига това е едно няма нищо, при толкова грижовен и внимателен, разбран човек :)

12.   Не. Сама си си отговорила.