Страх ме е да изляза навън
Здравейте. Аз съм момиче на 15. От две години имам един доста голям проблем. Ще ви разкажа за историята ми и моля ви дайте ми съвети.
Значи бях 6 клас. Беше към края на годината - някъде юни и беше много горещо. Бях с един къс гащеризон с V деколте. Беше ми много неудобно да ходя с него, защото имах чувството че хората постоянно ме оглеждат, но не знам защо си го бях сложила. Отивах към училище и някъде към средата на пътя видях една кола. Движеше се бавно до мен, но мислех че просто заради разбития асфалт се движи така. После се усетих и разбрах, че ме следи. Погледнах шофьора и какво да видя. Някакъв възрастен човек може би на 60 и няколко години беше чисто гол в колата гледаше ме и си бараше... Когато го видях веднага се обърнах и започнах да бягам към училище. Когато бях пред оградата на училище се огледах и видях, че не ме е следил, но оттогава супер много ме е страх да ходя където и да е сама. Не знам каква травма ми нанесе този човек, но все още не мога да го забравя. Не съм казала на никого за това само на 1 приятелка. Моля ви помогнете ми. Как да преудолея това?

Коментари

1.   Поговори с родителите си! Ако оставиш нещата така, че причиниш на психиката си поражения. Колкото и да ти е неудобно майка ти и баща ти са единствените хора, които могат да ти помогнат адекватно.
C31

2.   Била съм в много подобни ситуации с преследвачи. В чантата винаги имам спрей за самозащита и електрошок (този който е с вид на айфон 4, идва със зарядно така че няма нужда да мислиш за батерии), ако се прибирам сама от някъде било то тъмно или не и се чувствам странно вадя електрошока включвам го и го държа като телефон. Надявам се, че никога няма да ги използвам но все пак. Купи си и ти, определено няма да ти изчезнат притесненията но ще се чувстваш по-добре.

4.   Мило момиче, сподели на родителите ти и отди малко на психолог. Без да разбирам, за мен си получила страхова невроза. Дори да не е това, след като поведението ти възпрепядства нормални неща като излизане навън, не можеш да оставиш нещата просто така, може и да се задълбочат. Сподели с родителите си и знай, че всичко ще е наред.

5.   Ти си една малка пикла. Когато пишеш истории постарай се поне да не са глупави, защото тази която си написала е много глупава. През деня мъж на 60 години ще стои чисто гол в колата си и ще си бара пениса!! Ти чуваш ли се какви ги говориш глупачке. Спри да пишеш невероятни истории защото по всичко личи, че си ги измисляш.

6.   Как да го преодолееш, ами говори с някого. Някой който няма веднага да те затвори да не излизаш.
Също така преосмисли начина си на обличане. С предизвикателен вид привличаш всякакво внимание, не само желаното от теб.
И отделно, имай повече осъзнатост за обстановката около себе си, оглежай се малко повече и преценявай. Не е нужно да те е страх, нужна е правилна преценка.

7.   Не се страхувай! А сподели с родителите ти за проблема, който имаш. Може да се консултирате и с психолог.
Има всякакви хора по улиците и луди, и ексхибиционисти, и крадци и т. н Но това не означава, че трябва да се страхуваме да излизаме навън. Просто трябва да сме по-внимателни.
Ти си момиче само на 15 години. Трябва да преодолееш страха си. На първо време гледай да излизаш с приятелки, съученици, родители, да не си сама. Постепенно ще се успокоиш. На улицата има риск за всеки. По-смело, не се страхувай!

8.   До номер 5, ти си супер малоумно парче, има ги сякакви педофили бе шемет, лично аз и брачеда сме виждали такъв тип да кара гол до училището.

9.   Хахаха ами момиче като си показваш формите за да привличаш интерес, после бъди готова за този интерес иначе малко по-скромно :-)

10.   Може да си показва каквото си иска!! Утрепките трябва да внимават в картинката, не жените. По тая логика тогава да кажем на изнасилените деца да не изглеждат като деца, че да не привличат педофили ли????!!! За човешки права чували ли сте някои там по изоставените села с изостаналото мислене?

11.   Защо е одобрен 5ти, който не просто обижда, а обижда жертва? ! Адската наглост! Точно дъртаците най-много си позволяват такива извращения. Старчетата от комплекси и ужас, че никой не им иска разложените тела, съвсем откачат. Такива индивиди и на младини са нагли, безочливи и крайно комплексирани. В сайта е пълно с такива злобни индивиди. Едно време и около нащо даскало се мотаеше един кирлив старец и те пита за часа, а в следващия момент започва да си го вади и да ти нарежда: колко си напращяла, ще ти го набия целия... Цялото училище беше пропищяло от тоя некролог, а му трябвале един ритник и е в гроба. Тоя 5ти сигурно е от тея старчоци.

12.   Долна и мизерна нациика сме си и това е. За това ще си тънете в кочината докато изчезнете. Не плюят долния психопат, а плюят и нареждат на момичето, че то било виновно и трябвало да внимава как се облича?! Ако иска и чисто гола ще ходи и никой няма грам право да я доближава, да й подсвирква или да я плюе и обижда! Аман от тая ваща долна българска паплач... Добре, че сте на изчезване.

13.   Не мисля, че има от какво да се страхуваш. Както го описваш човекът не се интересува лично от теб, а се възползва от стимулиращата го визия. С този фетиш никога не би потърсил личен контакт с теб.
Ще ти го презентирам в лесно запомнящ се формат: "кой се бара зло не мисли".

14.   Коментарите на мъжете тук са под всякаква критика, не ги взимай на сериозно. Предизвикателна... пълни глупости, не си дават сметка, защото не са го изпитвали. Скейтърка бях на тийн години, със смъкнати панталони, кецове, широки суитчъри, къса коса и верига, и пак са се търкали в атвобуса зад мен всякакви ненормалници, в южния парк ексхибиционисти посред бял ден, криещи се по хълмовете и изкачащи в засада, по червени шорти с изваден член, на колело, ни спира един такъв индивид с моя приятелка, ние сме на по 14 години и ни дава апарат да го снимаме, и ни пита в коя поза - на ляво или на дясно му е по-красив. Е, ето бъйло давно, на 14 по онез времена не бяхме отракани като днешната младеж. Сульовците тук ти пишат да не се обличаш както ти харесва, все едно сме в някоя ислямска д-ва. Нещастници. Вземи си спрей, за всеки случай, но трябва да знаеш, че тези перверзници се възбуждат най-вече от смущенинето и вниманието ти, и не са агресивни (в по-голямата си част), а безкрайно болни и страдащи. Просто игнорирай или крещи да се махнат. Спреят да ти е на достъпно място, но най-вече за успокоение, за употреба - в краен случай. Струва около 5 лева, продава се в оръжейните магазини, вземи такъв с насочваща струйка, не като аерозол, защото иначе ще поемеш и ти, което боли, избери някой, който съчетава люто и елементи на парализа, само за сигурност. Не те съветвам да взимаш електрошок, там е нужно да си на малка дистанция с повредения индивид, както и има вероятност да се самонараниш. Спреят тип кобра е достатъчен, за да се чувстваш защитена. Без да го използваш на всяка цена, но знаейки, че ти е под ръка. Ще те посъветвам най-вече да не се възприемаш като жертва.

15.   Нацийката ни е много добра, бе 12! Такива индивиди, като в тази история винаги ще има. И аз съм попадала като дете в такива ситуации, а не съм млада. Най-добре сподели с родителите си, не я мисли тази случка, ще избледнее с годините. Бъди смела, такива хора са страхливци. Пак до номер 12, що да сме долна паплач и що да сме на изчезване? Ти от где си, за мангал или чалма пишеш доста добре на български. На изчезване тря бъдат такива злоби, като теб.

16.   От авторката:
Благодаря на всички за помощта! Взех си лютив спрей и си го държа в чантата. Чувствам се по-сигурна и не ме е страх да излизам сама освен по тъмно. А за онзи... индивид в колата разбрах, че и други приятелки са го виждали. Между другото още в деня в който го видях за около 2 секунди ми се мярна номера на колата и го запомних и след това си го записах. Мога ли по някакъв начин да се оплача в полицията, за да може други момичета да не попадат в същата ситуация? Отново благодаря за помощта!

17.   Какви права бе, алоууу??? Тук не говорим за права! То ако е за права всеки има право да извърши какви ли не глупости ама има рискове и после ще си понесе последствията. Права имала да ходи гола??? Ми тя има право ама и някой друг има право да я награби нали? Що да няма като ходи гола? После ще трябва да си плати цената, както и тя си плаща затова, че е тръгнала така. Много големи либерастки и Me2 станахте, брей да му се не види.