Разделихме се но още ми липсва
Здравейте, мили хора!
Проблемът ми е следния. С вече бившия ми приятел се разделихме и още не мога да спра да мисля за него. Запознахме се по интернет. Той живееше в чужбина. Върна се заради мен в България и заживяхме заедно. Беше истинска любов и привличане. Поживяхме малко и решихме да заминем да търсим по-добър живот. Клише е, но е вярно, че чужбина събира и разделя. Не тръгнаха нещата. Ежедневието стана напрягащо и вместо да сме щастливи, че живеем добре, всичко се обърна. С времето мислехме за раздяла и ето че се случи след година и половина заедно. Много се обичахме, но това се оказа недостатъчно. Той се чувстваше затворник, искаше си предишната свобода, не му допадаше че и аз го обърнах на домакиня. Нямахме време за социален живот-само работа и битовизми. Това натежа, виждах, че не е щастлив, а и двамата полагахме зверски усилия да се получи. Отчуждихме се, влюбването мина. Той постоянно търсеше някаква промяна, сменяше работата на няколко месеца без да има значение моето мнение, аз от друга страна взфсимах решения, които не му харесваха. Той също смяташе, че го пренебрегвам постоянно.. И така, докато накрая все по често говорихме за раздяла и тя се случи. Тук е момента да кажа, че аз бях тази, която сложи края, но в крайна сметка си беше резултат от мислите и на двамата. Не търся виновни или нещо.. Обичам го, сигурна съм, че и той има чувства, просто твърде бързо се отказахме да се борим. Спряхме да поддържаме връзка в социалните мрежи по мое желание. Тук е момента да кажа, че когато се разбра какво ще се случва, две седмици продължихме да живеем заедно, просто защото единия нямаше къде да отиде. Беше ад, но все пак той си тръгна.
Та накратко е това. Два месеца са минали откакто не сме заедно, той се върна в България. Мисля че сега се чувства по-добре. Просто още имам чувства и ми се иска да го потърся.
П. п знам колко наивитетско звучи всичко, но не мога да си го избия от главата. Тук съм за съвет и благодаря предварително на отзовалите се.

Коментари

1.   Ами няма начин - трябва да го преболедуваш.
В случая единствено времето лекува.
Няма да се върне, а и да се върне, ще стане абсолютно същото.
Животът не е само "щастие", нито само консуматрщина, има си и битовизмите, и компромисите, и саможертвите... Който не е готов за това, по-добре да не прави връзка, семейство...

2.   Било к'вот било...

Братан.

3.   Е нали е живял в чужбина и се е върнал заради теб в България...а накрая на темата пишеш отново-цитирам: " Два месеца са минали откакто не сме заедно, той се върна в България. " ?

4.   Стига с тия борби бе, моля ви... Не сте на тепих... За какво да се борите, моля? Преживей го, друг изход няма.

5.   Сега ти си изолирана и сама в чужда страна и самотата ти дава лоши съвети. Ако толкова се обичахте щеше да ес случи. Ако толкова не можеше без него, най-късно на врата щеше да го спреш и да му се молиш ако трябва. Същото важи и за него. Има двойки, които могат да са заедно само ако външните фактори го позволяват. Любовта ви е била временна и не е била готова за такива сериозно изпитания. Обичали сте се като гаджета, не като съпрузи, които са заедно в добро и зло. Нищо лошо няма в това, радвай се, че се е случило и си била щастлива, но продължи напред. Ако не си щастлива в държавата, в която си, се върни и ти в България.