Струва ли си
Момиче на 22 години съм и преди две години се запознах с едно момче, което ме искаше още тогава, но аз нямах интерес и му го казах. Останахме си с приятелски отношения, а през това време имахме връзки с други хора, но двамата си излизахме като приятели и никога не е имало нещо повече. Преди няколко месеца се разделих с приятеля си, той се раздели с приятелката си. И последните пъти в които излизаме двамата са различни. Ходим на романтични места, целуваме се. Проблемът обаче е, че аз скоро ще заминавам да живея в друг град и нямам време да започвам връзка, а и двамата сме сами от месеци, реших, че сега е перфектното време за "невинна лятна авантюра". И от начало си мислех, че не е проблем да сме интимни докато замина, защото така или иначе не си представям да развия чувства към него след толкова време, нито пък той. Минаха няколко срещи на които се целувахме, но последният път беше някак по-романтично от другите пъти. И докато се усетя-постоянно мисля за него, чакам да ми пише, гледам му снимките, с две думи започвам да хлътвам. Обаче той нещо дръпна назад. Не ми предлага вече да се видим, когато аз му пиша първа не поема инициатива да поддържа разговора както преди. Няколко пъти ме кани у тях, но аз не отивам защото знам какво ще стане. И аз го искам, но ме е страх да не се влюбя и да страдам после. А и не е присъщо за мен да правя секс без да съм във връзка. Може би заради това се е отдръпнал. Не знам. Ако той поиска, струва ли си да продължаваме да се виждаме по този начин? Много ме привлича, но ме е страх. И какво според вас може да го е провокирало да се отдръпне?

Коментари

1.   Ако ти си много настъпателна може би да се е отръпнал

2.   Може да се дърпа, защото първия път си го отрязала и сега го играе хладно. А може и вече да е изгубил интерес. Така или иначе, добре е да изясниш какво точно иска или ме с теб, защото е явно че вече хлътваш и ще го закъсаш.

3.   Според мен се е отдръпнал, защото си го отрязала няколко пъти, а той се надява на нещо повече. Трябва да решиш дали да рискуваш, да не заминеш и да се хвърлиш с главата напред във връзка с него или просто да го забравиш и да тръгнеш. Дали си струва можеш да отговориш ти, защото ти го познаваш. Все пак, сте били и приятели преди това.

4.   Който го е страх от мечки не ходи в гората. - Българска народна поговорка