Разкъсана съм между двама
Здравейте, историята ми е поредица от любов, болка и разочарования. Ще се опитам да съм кратка. Живея в чужбина, самотна майка съм с малко момченце. В момента имам връзка с мъж, който ме обича, цени мен и детето ми. Много неща се случиха, докато водехме дела с бащата на сина ми, приятелят ми, с който тъкмо започнахме връзка ме подкрепяше напълно. Проблема е, че живеем в различни градове, виждаме се когато можем и двамата и така, аз живея тук вече 4 години. През тези години се борих с много сама да си стъпя на краката и работех на няколко места едновременно, тъй като дори издръжка не получавам, в същото време уча и се опитвам да се боря с бившият ми, който не живее далече от мен. Ментално страдам от последствията, които ми нанесе предишната ми грешка, често получавам епизоди на паник атаки, в които започвам да си скубя косата и да се измъчвам, но посещавам психолог и това ми помага много. Нещата уж започнаха да се оправят, решихме с приятелят ми да заживеем заедно, той живее в собствено жилище и няма да се налага да работя толкова много колкото сега, поне докато не завърша образованието си. Тъй като бившият ми ме тормози непрекъснато по телефона и исках да сложа ограничителна заповед, трябваше да отида до полицията и да обясня положение. В стаята влезе най-красивият мъж, който някога съм виждала, усетих как сърцето ми щеше да изхвърчи, той беше изключително внимателен и ме увери, че ще съм в безопастност, тогава усетих това невероятно чувство на сигурност и спокойствие. Няколко дни по-късно, видях покана във фейсбук, от него, запомнил името ми от формата, която попълних и ме намерил. От там се започна едно безкрайно писане до късно, след като сложех сина ми да спи, имахме толкова общи неща, че не знам откъде по-напред да ги изброя. Радвах се на компанията му, той знае, че съм във връзка, никога не съм го крила, но решихме да се видим на кафе все пак, толкова се радвах на някаква социализация извън работа и ежедневието ми на майка. Тази среща беше едно от най-прекрасните ми изживявания, няма да крия, опита се да ме целуне, но се дръпнах, заради лоялноста и принципите, която изпитвам към приятелят ми, но усещам как с влюбвам и страдам много от това. Този човек вярва, че с приятелят ми не сме един за друг и, че ще бъде грешка ако се преместя при него, казва ми, че той ще ми помага тук и ме моли да помисля добре. Усещам как имаме тази невероятна емоционална връзка, с приятелят ми това липсва, той е по логически устроен, вижда нещата през призмата на логика, все едно всичко е написано като теорема, но ме спира чувството на вина и факта колко много ми помогна и беше до мен, обещах му че аз също винаги ще съм до него. Вече си дадох предизвестие за апартамента където живея, получих оферта от един от най-престижните университети в страната и на световно ниво, детето ми е записано и на друго училище и това усложнява всичко още повече. Ако остана в това малко градче рискувам да загубя всичко, което градих и постигнах сама, или губя човека, с който е повече от ясмо, че сме влюбени един в друг, но как да знам кое е правилния избор? Вие кое бихте избрали? Разбирам, че всеки е различен, но съм в ужасно емоционално и ментално състояние. Моля, помогнете ми. Благодаря предварителни на всеки.

Коментари

1.   Емоционално нестабилна жена си, която сама не знае какво иска. Гаранция - Франция?! Хвърляй ези - тура и каквото излезе, но помисли и за детето си, при кой от мъжете ще е по - добре! Наранени ще има това е ясно, но ти вямаш право на грешка. Двама мъже ти дават подкрепата си, това не е малко. Трябва да го оценишСамо гледай от два стола да не поднеш на земята, че тогава на пазара на разведените няма да ти е никак лесно.

3.   Дали не е възможно вторият, красавецът просто да се интересува от теб сексуално. Ти го виждаш като мъжа, който винаги ще те пази от лошия бивш, ако трябва със сила дори, това е ясно. Дали това е рецепта за успешна връзка във вашия случай конкретно никой не може да каже. Според мен си супер некоректна към сегашния си приятел, който е готов да даде дом на теб и детето ти и един вид да ти финансира частично образованието. Особено след като си обещала отдаденост.
Не искам да съм хейтър, но ти явно си супер герой. Явно имаш свръх способности. Как успяваш да работиш на няколко места, да гледаш малко дете, да учиш сериозно, да се срещаш с двама мъже едновременно плюс всичката друга ежедневна работа като чистене, пране, пазаруване и т. н.

4.   Това критикуване на логическото мислене на човека, който е стоял неотлъчно до теб, докато си се развеждала с тоя, който те е осеменил, ще ти излезе през гъза. Нищо чудно, де. Ясно е, че колкото и престижни университета да смениш, глупостта ти ще те закопае. Успех ти пожелавам.

6.   Човек се влюбва и разлюбва много пъти в живота си. Ще ти кажа аз какво бих направила. Не бих оставила всичко, което съм градила години наред заради някой, който познавам от вчера. Вече си майка станеш ли родител ти не отговаряш само за себе си. Тормоза от бившият ти, не мисли, че детето ти не те вижда. Какво ти гарантира, че този нов мъж няма да духне при друга след 2 месеца? А хрумвало ли ти е, че си го срещнала в момент, в който си била изплашена. Той се е показал силен и затова ти го виждааш като закрилник и си толкова влюбена в него. А какво ще стане, когато на работа срещне друга женица, която има нужда от закрила? От другата страна имаш човек, който е до теб през времето, когато ти е било най-тежко. Който те иска и взима с детето ти. Който поема отговорността да ти е и мъж и баща за детето. И идва някакъв нов и ти казва той не е за теб, защото аз те искам. И ти започваш да вярваш в това? Според мен ще съжаляваш, ако останеш. Някои страсти е по-добре да си останат само фантазии, защото цената им е твърде, твърде висока. Не рискувай, каквото имаш от лакомия, за да не плачеш после.

7.   Много е просто!
Ти си уличница, дано да останеш на улицата!

8.   Лоялност и принципи, ама иначе излезнала с него на кафе.
Направо се разплаках от напрежение.
Next...

9.   Не си влюбена в приятеля си, само се заблуждаваш. Влязъл един красив мъж в стаята и хоп, готово, вече е сродна душа, единствения... Ще срещаш много красиви мъже и много от тях ще те канят на кафета, ресторанти и т. н. На всеки ли ще обръщаш внимание? Жена съм, но не те разбирам. Нали си вече майка, не би трябвало да си толкова наивна вече.

10.   Потърси трети. От един, на втори, на десети...нали знаеш тези жени как се наричат. Намерила си някой, който да приеме чуждо дете и не си благодарна. Това друг път няма да ти се случи. Най-накрая аз те виждам от два стола - на земята.

11.   Аворката:

Благодаря от сърце на всички коментирали, дори на тези, които ме изкарахте уличница. Осъзнавам, че постъпката ми е грешна, аз дамата не съм искала да се влюбя, но просто се случи, опитвам се да контролирам емоциите си, въпреки че ме болеше, казах на вторият мъж, че избирам да остана с приятелят ми и да работя върху връзката ни. Осъзнавам, че за да допусна такива чувства, явно нещо липсва и ще ден опитам да го поправя.

12.   Какви "престижни университети", какви пет лева?! Ти нямаш елементарно ниво на грамотност, употребяваш думи, на които не знаеш значението... Прав е коментиращият, който се усъмни, че супергеройството ти издиша. Айде, няма нужда.