Един много близък за мен човек влезе в затвора и искам да си кореспондирами с него
Здравейте,
Аз нямам история, а просто един въпрос, на който ще се радвам да отговорите!
Един много близък за мен човек влезе в затвора и искам да си кореспондирами с него, най-малко да му напиша номера си, който не знае на изуст, а знам, че ще иска да ми се обажда!
Искам да държа по някакъв начин връзка с него било то и да му пиша писма. Искам да знам дали изобщо може и ако да какажа всъщност да бъде адресирано писмото??? Наистина всяка помощ от хора, които имат някаква представа ще ми бъде от полза!
Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   От авторката:
Заради автокоректора на телефона ми виждам, че имам 2 грешки, за което се извинявам
1: Кореспондирам, незнайно как е станало кореспондирамИ
2: Как да бъде адресирано писмото е станало Какажа да бъде адресирано.....

2.   Ако нямаш никаква информация за него, къде точно се намира, просто звънни в затвора - всички затвори имат телефонни номера в нета. Ще ти кажат, поне в Ловешкия са разбрани и дават някакво инфо, като обясниш какво искаш.
От там нататък кореспонденцията е лесна.
Можете да си пишете писма.
Ако има парички, може да ти се обажда - в затвора има стационарни телефони, от които задържаните могат да звънят на близките си, когато имат достъп до самите апарати.
Можеш да му пращаш пари, това става само чрез пощенски запис.
Казвам ти го от опит, аз съм в същото положение.
И подкрепата, която оказваме ние отвън, на тези вътре, е от изключително значение за тях.

3.   И защо влезе в затвора? Кражби, бой, измами? Кажи на колко си години. И преди да отговориш един съвет - не се занимавай с боклуци. Да не е циганин случайно тоя "човек"?

4.   Не съм авторката, но коментарът на номер 3 е леко не на място. Какво значи "не се занимавай с боклуци"? Това, че даден човек е в затвора автоматично ли го прави боклук? Този, който е откраднал, за да нахрани семейството си боклук ли е? А този, който се е сбил, за да защити свой близък? Виж, съгласна съм, че отрепките по тези места са доста, но недей да съдиш, без да познаваш човека!
Но какво ли разбирам аз, 20-годишната...

5.   От авторката:
До 3: Не, не е циганин. Българин, чието семейство е заможно, което прави ситуацията още по-глупава и каработи човек да се ядосва...
До 2 : Ами доколкото знам в Пловдив...

6.   До № 2 и авторката : Всички затворници имат достъп до телефон, интернет и телевизия. да не ви допълня другите екстри, които си вкарват нелегално по надзирателите в затвора.

Не се притеснявайте за тях, всеки излежаващ присъда става най-големия тарикат, защото за екстричките трябват пари, а от къде взимат пари? Правят измами по интернет, като омайват някоя заслепена мома/жена да им праща пари, след това с парите на жените си живеят охолно в "затвора".
Изпеканите измамници също така си играят с чувствата на мъжете, като пак в социалните мрежи правт женски профили и скубят парички.

7.   От авторката:

До No.6
Момчето не иска нито пари, нито нищо. Техните имат предостатъчно пари, че да не му липсва нищо вътре. Познаваме се лично от над 10 години, живеем в един град и сме били заедно почти всеки ден ..... Просто искам да му кажа, че всичко е наред и да не се притеснява..... Аз съм на 26, а той е на 32 - българи сме , понеже гледам , че си мислите, че момчето е от малцинствата.....

8.   Номер 3, много си зле.
Затворът не е място само за цигани. Вярно, че това е болшинството от контингента, но не са само те.
После - има затворници, които са просто изкупителни жертви - или са заради някого там, или не са имали достатъчно пари да тикат на прокурори, адвокати, евтини ченгета и подобни. Тия хора се превръщат в онази статистика, която слушаме в края на годината по телевизията, как се е "покачил" ръста на разкриваемост на престъпленията.
Аз ти пожелавам никога да не го изпитваш това, че реално не се знае знае ли се.
Номер 6, прав си, наистина е така. Вкарването на екстри е доход "обвързан с постигнатите резултати" на надзирателите, чиито заплати са около 700лв. За тия, дето не искат екстри и не си плащат (има и такива), близките им на свиждане, минават проверка през иглено ухо.
Навярно и това се отнася за по-голямата част от хората там, но отново не се отнася за всички. Между другото, имат право на телевизор в килията, който трябва да отговаря на определени габарити.
Средствата, с които разполага моя човек, месечно възлизат на около 100лв - около 50 му пращаме, и долу-горе толкова му е заплатата. С тия парички си купува карта, за да се чуваме, и покрива съвсем елементарни нужди - купува си цигари и санитарни материали - бръсначка, сапун и подобни. От лафката, която е вътре, нали се сещаш за какви цени става на въпрос...
И не се превръща в интернет мацка - той е възрастен човек и дори няма представа как се борави с интернет.