Депресиран съм, помощ
Здравейте! Аз съм момче на 14 години и напоследък съм диприсшран и съм изпълнен с ужасни мисли. В момента съм на море, но дори там не мога да се отпусна. След около 20 дни започвам училище, но в друг град и ще съм далеч от семейството си. Страхувам се че няма да мога да се оправя без тях и че ще ме тормозят както в предното училище, защото съм различен. Не излизам много често, защото си стресирам край другите. Също така крия тайни за мен от семейството си защото сепритеснявам че няма да ме приемат. Пиша тази статия, за да ви помоля за съвет как да се почувствам по-добре

Коментари

1.   Отпусни се и бъди себе си. Когато се притесняваш другите го усещат и се чувстват повече от теб, а то не е така. Дръж се с висока вдигната глава и самочувствие, а за да си го подобриш си намери хоби като фитнес и тн. Ако ти е трудно да общуваш потърси психолог не е срамно, има и онлайн.

2.   Здрасти, авторе !
Знаеш ли, че често си мечтая да си изобретя машина на времето и да бъда и аз като теб на 14 години :)
Училището е важно за теб, НО оценките не те правят човек и никой не ги гледа, защото те не са гаранция за успех в живота - не се притеснявай за училище.
Не се притеснявай и за твоята депресия, защото всичко е в ума - за това как възприемаме света. Има и черно и бяло. Има равновесие. Ако при теб липсва равновесието и виждаш всичко в черно, то тогава ти предлагам следните решения:
1. Хоби (аз запълвам празнотата с изучаване на нови компютърни програми)
2. Музика (музиката е езика на Вселената, научи се да я разбираш)
3. Започни да се самоанализираш какво ти е интересно и това превърни в бизнес в бъдеще (мен това ме мотивира в работата, която в момента е ужасна, НО си събирам парички за бизнес)
4. За да бъдеш слънце и да мотивираш другите, трябва ти самия да си намерил неограничен източник на енергия - търси го !!!