Приятеля ми се реже
На 18години съм момиче. Имам приятел от 4 месеца и разбрах, че се реже, когато е наранен или когато самия той нарани някой. След като разбрах исках да му помогна и просто да спре да го прави. Но той просто не се променя и не иска да ме слуша. Осъзнах, че този човек не е за мен и когато му казах, че не искам да сме заедно той просто ми каза, че не иска да живее живот без мен. Постоянно ми пише как иска да се самоубие и тн. Живее сам и няма как да се свържа с родителите му а приятелите му знаят за неговия проблем, но и те нищо не правят. Той е на 19 години. Започна да ме следи. Постоянно ми звъни. Ако някои е изпадал в подобна ситуация то как се справихте? Имате ли идеи все пак как да му помогна или просто да го оставя?

Коментари

1.   Най-вероятно е депресиран и наранен след като си казала, че не искате да сте заедно. Това означава, че наистина има чувства към теб и го е страх да те изгуби, ако е почнал да те търси постоянно. Каква е причината да не искаш да си с него?

2.   Блок и игнор
Thank me later

3.   Номер 1, каква по-добра причина искаш от това, че е психически нестабилен и се самонаранява? Та той е психически болен и има нужда от квалифицирана помощ. Защо опитваш да вмениш на авторката вина?

Авторката е разбрала за проблема, опитала е да му помогне, но той нито може да се промени, нито я слуша, нито търси помощ - тя какво следва да направи в този случай? Да го лекува? Тя не е психиатър, ако можеше да помогне, досега да е - очевидно не и е по силите. Да го дондурка цял живот ли? Ти би ли стоял с някой, който системно се реже? А с някой, който когато поискаш да се разделите започне да те заплашва със самоубииство и да се държи обсебващо?

4.   Той има психически проблем. Убеди го да отиде на психолог. Аз бих го оставила. За момента се наранява сам, но може да нарани и теб.

5.   Да не слуша Black Metal.
На една от любимите ми групи Mayhem трима от вокалите се режеха с нож пред публика докато пееха (по точно с писъци) двама се самоубиха а третия е изключен заради системния си алкохолизъм дължащ се на сценично прегаряне.
Той може да им стане 4 и обаче изглежда е някакъв недорасъл келеш, а ония са истински зверове. Това беше 90 те. Вие още не сте съществували тогава. Вашето поколение за нищо не става.
Тая държава няма бъдеще с такива разлигавени деца.

6.   1, ти чуваш ли се?! Момчето е психар, кой нормален се реже?! Съгласна съм с 3 напълно. Абсолютно грешно е да караш някой да е с теб от съжаление и вина. Наистина я обичал?! Просто е поредният депрсесар, който се прави на интересен. Има някакви проблеми, но не иска да си помогне. Търси съжаление. Такъв човек на никого не пожелавам.

7.   Да се реже.

Никога не си губи времето с такива ретардчета. Ако иска да мре, да мре. Помни едно - ти търсиш партньор, не сополиво бреме. Не си длъжна да се грижиш за някакъв мухъл, който само мрънка, че не искал да живее без теб. Това си е емоционална изнуда по учебник. Имал съм такива хорица жални в живота ми, никога не го правят. При мен мамчето се самоубиваше по 10 пъти на ден (в другите имаше рак). Не да разкривам отрано развръзката, но не се самоуби. Хората, които са в опасност да си посегнат не мрънкат по телефончета, при тях се забелязват значителни поведенчески промени - депресия, раздаване на ценни вещи, опити да се помирят с всички, този род неща. Твоят пес прави баш това, което всяко тъпо емо чини (гние в небитието).

Съвет - следи ли те, казваш на приятели (момчета), купуваш си за няколко кинта лютив спрей (поне да го овкусиш, ако ще се реже), ако стане досаден го блокираш отвсякъде и се ориентираш към ограничителна заповед. За абнормален ахмак като него няма да е трудно да го намерят за опасен. Ако и след заповедта дразни - вече полицията се намесва, тогава да видим каква драматична плюнка ще е. Такива нещастници са за лудницата, друсани на халдол, не за личните ти връзки.

8.   Намери начин да се свържиш с родителите му - в 21 век сме, значи със сигурност има такъв начин, просто ще трябва да положиш малко усилие. Разкажи им всичко и после последвай съвета на номер2.