Когато дойде края.
Здравейте,
С приятеля ми живеем заедно от почти една година насам. До преди няколко месеца живеехме в моята квартира, но по стечение на обстоятелствата се наложи да се преместим в тях. Винаги се е държал леко грубо, използвал е обидни имена уж "на шега". От както сме тук използва изпрази като: "Добре, че съм аз иначе няма да има къде да живееш" и ме кара да се чувствам някак си длъжна. Всичко до последнага стотинка трябва да му е платено (сметки), ако не дай си боже е взел вечеря или храна на кучето следва смятане и при първа възможност трябва да му се дадат. Като изляза с приятелки сме сърдити поне 1 ден и задължително иска да ми проверява съобщенията. Карали сме те милиони пъти и много пъти съм искала да се разделим, но той просто винаги съм мислела, че ще му дойде акъла, но УВИ. Смятате ли, че има смисъл да продължавам да давам шансове и на него и на себе си? Имам къде да отида и смятам да се опитам да поговорим сериозно поне един път и ако отново реагира с агресия да си хвана чантичката и чао...Чувствам се зле и не виждам смисъл да продължаваме за се мъчим..

Коментари

1.   Дошъл ти акълът значи. За една година , пак добре. При други процесът е по-продължителен. Само не ми е ясно как с един разговор мислиш да промениш характера на човека?

2.   Много добре си решила и напълно те подкрепям. Ще ти дам само един малък съвет, който със сигурност ще ти е от полза. Когато седнеш да говориш с него за последно, не му казвай, че има опция къде да живееш и не го оставяй да вижда стегнатия ти багаж. Нека не знае. Ако той разбере, че ти наистина си готова да си тръгнеш, само и само да те задържи, ще ти наговори много глупости от отчаяние. Виж го как ще постъпи, докато си мисли, че си му сигурна и няма на къде да мръднеш. Неговата сила идва от това, че той те мисли за безпомощна, а точно това трябва да е мнението му, за да го видиш наистина що за човек е и колко държи на теб. Говорите, става, каквото става и ти тихомълком си стягаш багажа и си тръгваш. Без драми, показност и викове. Когато една жена реши наистина да си тръгва, тя го прави по този начин. Има ли драма и показност, то ти му даваш поредния шанс да се докаже, да се опита да те задържи до себе си и така нататък. Недей. Последният му шанс е този разговор, а не когато си тръгваш, тогава вече си взела решението и не бива да се връщаш назад.

3.   Бягай, че нещата ще стават още по-зле. Няма любов към теб.

4.   Ми не продължавайте. Какво очакваш друго да ти кажем?

5.   ти определяш правилата, не той.
нали има къде да живееш?

6.   Не се занимавай с дребни стиснати душици ...

7.   Тоя го махай. Ще става все по-зле.
НЯМА да се промени!!! От опит казвам. Ако искаш да си агонизираш - давай, ама няма смисъл.

8.   По най-бързия начин се махай от паразитен, озлобен комплексар. Съжалявам за кофти думите, но по начина, по който го описваш е точно такъв.

9.   Бий му шута на тоя чичо Скрудж и като си намериш истински мъж ще оцениш от какво си избягала. Успех!

10.   "смятам да се опитам да поговорим сериозно поне един път и ако отново реагира с агресия да си хвана чантичката и чао... Чувствам се зле и не виждам смисъл да продължаваме за се мъчим.. " - щом до сега сте нямали сериозен разтовор, за каква връзка говориш, вие просто се чифтосвате. А за чифтосване, мъже много, но за връзка и семейство, ситуацията е слажна.

12.   Разкарай се от тоя комплексиран ненормалник.