Да му кажа ли какво видях в телефона му?
Здравейте, омъжена съм от две години и от 4 съм с мъжа си. На скоро му рових в телефона (просто от любопитство) и видях, че е споделял с приятели, че е влюбен в мен, била съм красива (това супер) но.. била съм закръглена и как щяло да му пречи в бъдеще и едва ли не какво ще кажат хората. Това нещо го е писал преди да се сгаджосаме така да го кажа. Отделно е излъгал приятел, че съм абортирала, което не е така. Ии около 10на дни преди началото на връзката ни е споделил, че едва ли не му е кофти за предишната приятелка и с мен ще се излекува.. ужасно се почувствах!!! Хубаво е, че е споделял, че е влюбен в мен, но определено не ми стана приятно, че се обяснява какво ми е телосложението и за измисления аборт и за лекуването на рани.. моля ви посъветвайте ме какво да правя и дали да му призная, че съм ровила или да оставя нещата в миналото?

Коментари

1.   Ако не му признаеш, ще го правиш пак и пак!

2.   Лично аз бих се почуствал много зле ако някой така ми рови в телефона. Много неприятно е някой да те следи, пък дори и близъл човек. За надебеляването говори с него заобиколно и в никакъв случай не казвай откъде ти е дошла идеята. Опитай се да прецениш имаш ли нужда от отслабване.

За изказването за аборта, не знам какво да ти кажа. Все пак не можеш да държиш сметка на човек за всяка една дума. Вероятно е говорил някакви глупости.

3.   Ами питай си го да ти олекне. По принцип може да не му харесва нещо, но да иска теб. И аз в мъжа ми сигурно, ще намеря нещо, да не ми харесва. Аз преди да го срещна харесвах друг, но не станаха нещата. Просто очакваш едно и се случва друго.

4.   Научете се, че НЯМАТЕ право да ровите в чужд телефон и да четете чужда кореспонденция! Мъжете и жените ви НЕ СА ваша собственост. Ти си си виновна, че надничаш в неща, които не си готова и не би искала да знаеш.
Ж23

5.   От Авторката: По принцип не съм дебела.. той е адски слаб, но видимо сме различни.. не е приятно да му ровя знам, но точно заради такова доверие ми се разказа играта и за това проверявам. Споделих ви какво съм видяла в чатовете му преди да сме заедно още докато излизахме на срещи.. тъпото е , че се обяснява на други хора, все пак не сме на по 16 години. И той не е идеален, но си го обичам какъвто е и никога не съм се притеснявала, ме хората ще кажат нещо си.

6.   Не е готино да се рови така в телефона, но е факт, че много хора го правят, ако им се отдаде възможност. Аз засега съм се сдържала.

Ако бях на твое място:

-Това за килограмите би ме потиснало.
-Това, че се лекува от загубата на бившата чрез мен, но съжалява за нея би ме озлобило.

- Но това с измисления аборт директно ще ми даде сигнал да го напусна със скоростта на светлината, защото е явен признак на някакво личностно разстройство според мен... - такива хора с времето/с напредване на възрастта могат да бъдат доста проблемни и дори опасни.

Не, не бих признала, че съм му ровила в телефона точно заради това с аборта - кой знае каква куку-реакция ще има поради това, че е разкрито емоционалното му отклонение, ако не и психическо даже...

7.   Кажи му.

8.   4, сори, ама си много тъпа. Мъжете и жените не са си собственост, но във връзките си дължат честност и откровеност (минимум това и минимум винаги). Да, не е особено хубаво да си ровим в телефоните, но милиарди по-долно е да се лъжем един друг, да крием и да лъжем приятели относно половинките си. Схващаш ли?

Ж,22

9.   Номер 4: малка си още. И на теб да ти съсипе живота някой мухльо, който се държи идеално с теб и после спи със съседката ти и още други и ти ще поставяш всеки под съмнение. Проверката е висша форма на доверие и ако не бях проверила на предишния телефона нямаше да знам, че “идеалния” е идеален любовник за още жени! За това не бъди толкова уверена в себе си. Все пак никой не е незаменим.
От авторката 32г

10.   Не знам дали да му кажеш. На моето тогава гадже видях, че има клип с бившия си как правят секс. Той е снимал с нейния телефон. Беше гадно, съжалявам, че го видях. Освен нормалния секс, правиха и анален. Той дори и бъркаше с три пръста в дупето, а тя се хилеше и си разтваряше бузите, да го улесни. Ануса и беше широк като хралупа. Стана ми супер тъпо. Няколко дни по-рано ме убеждаваше, че никога не е правила анален секс и иска аз да съм и първия.

11.   Не е хубаво да се рови в чуждите телефони. Все пак човек има право на собствен живот и сонствено мнение, та дори и на тайни, които да не споделя на половинката си. Разбирам че си се почувствала зле след като си прочела тези неща, но той също би се почувствал зле, ако разбере че му гледаш в телефоно. Нищо няма да постигнеш, ако му го кажеш, той няма да си промени мнението. По-добре си помисли дали наистина си толкова закръглена, та да имаш нужда от отслабване. Важно е ти да се харесваш. Ако не се харесваш такава, заеми се с отслабване.

12.   Това е било ПРЕДИ да сте заедно и ПРЕДИ да те опознае, и след като те е опознал ТИ Е ПРЕДЛОЖИЛ БРАК. .

13.   Виж сега, това са стари неща. Разбирам да ги беше писал вчера, но е било преди 4 години. Той вече е друг човек, ти също. Останали сте заедно, чувствате се добре, защо да ровиш в някакво далечно минало?

Относно килограмите, може заобиколно да подпиташ дали сега те харесва. Да държиш сметка за мнението му от преди години обаче е безсмислено. А равенето в телефона е кофти най-вече защото, както се вижда, все ще намериш за какво да се хванеш, колкото и да е старо и нерелевантно. Разбирам, че миналото ти влияе, но трябва да имаш смелостта да се довериш. Рови, ако нещата във връзката ви не вървят и не откриваш причина за това, иначе просто ще разрушиш нещо хубаво.

14.   Абе момиче, глупаво! Заради някакви глупости отпреди четири години ще си прецакаш връзката. Важното е как се чувстваш сега с него! Какво било, що било, било е в миналото и нека да си остане там. И още нещо.... мнооого грозно е да се рови на човек в личните неща!

15.   Не знам как можеш да обичаш подобен човек? И да не се засегнеш от това, което е коментирал за теб с разни хора. Нямаш ли самочувствие, не обичаш ли себе си? Аз бих го разкарала дори без да му давам обяснения. Щом не ме уважава и ме ползва за заместител на някоя си, не ми е нужен.
Да, наистина не е добре да следиш партньора си, но също така е гадно и подло да коментираш човека до теб, да го черниш с измислици пред други и след това да му казваш, че го обичаш.

16.   Недей да му казваш, а се погрижи за тялото си и да изглеждаш по-секси и по-добре.

17.   С номер 6 съм съгласна. Има някакво личностно разстройство, дали е граничен или нарцистичен или нещо сходно, няма значение. Измисля си истории, за да привлече вниманието на околните и да го съжаляват, за да се чувства значим(което си е сериозно отклонение). Освен това показва, че е патологичен лъжец. Пичакай го още малко да почне да се реже или да заплашва със самоубийство или убииство - и до там ще се стигне, от личен опит ти казвам, ще деградира още с времето. Бившия ми беше същият, пак лъжеше онлайн различни хора за мен, за да го съжаляват - той какъв добър човек е, а аз каква съм гадна, така търсеше внимание. Бягай докато не е станало късно!

18.   Как може да си ровите по нещата, ве хора!!?? Едно е случайно да попаднеш на нещо, ама да ровичкаш по джебове и съобщения преди години си е мега гнус.

19.   Алууу, кой там, номер 4 ли? Ж23, кой ти каза, че нямам право да ровя в телефона на онзи, с когото съм решил да продължа живота си? А той знае ли, че няма право да рови в моя? А чувала ли си Ж23, че да се лъже не е много по-почтено от това да ровиш в нечий телефон? Смешни сте тези дето си мислите, че можете да се веете както на вас ви харесва, а другите ще проявят почтеност и няма да ви разхвърлят кирливите ризи, дори и само за да видят до къде е стигнала наглостта ви.
Авторке, най-простото и безболезненото е да докопаш отново телефона на съпруга си, да изтриеш всички чатове, които не ти харесват и след това да чакаш за реакция. Надали съпругът ти ще се осмели да те попита къде са му чатовете, но това ще му подскаже, че не трябва да дрънка врели-некипели пред приятели и познати.
Споко, нищо кой знае какво не се е случило - мъжете понякога изглупяваме, ръсим простотии колкото да впечатлим себеподобните, някои осъзнаваме какви тъпотии сме вършили, други цял живот живеят в неведение за глупостта си. Помисли си дали съпругът ти няма някакви притеснения относно репродуктивните си способности, нямам друго обяснение за такава "хвалба", освен твърде детинското да възприема човекът пред когото е споделил за потенциален конкурент. Тъпо е, но не всички сме умни като Ж23, по-добре е да ровиш в телефона му сега, отколкото да си ровиш в носа по-късно.

20.   Любопитство е да надникнеш, ти си ровила 4 години назад. От тогава и отношенията ви и начинът, по който те възприема са се променили. Освен това, ако за 4 години хронология това са единствените неща, които ти се струват нередни, то просто е напълно безсмислено да го караш сега да се аргументира за неща, които е казал толкова далеч в миналото. Дори, не знам как изобщо ти хрумва да го правиш, освен да станеш за смях и да го стреснеш, защото... да четеш какво е писал преди 4 години си е психарско, друго няма да постигнеш. Може би от любезност ще ти каже, че излишните ти килограми вече не го притесняват. Ако за това успокоение си струва да разбере, че си малко лудичка, супер неуверена, и че не зачиташ правото му на лично пространство... действай

21.   Намерила си мъж, който иска да се хвали с жената, с която е заедно вместо с неговите лични постижения. Той се срамува от теб което би довело до раздяла, ако намери друга жена. Зарежи го докато е време.

22.   Имам предположение защо е излъгал за аборта, но може и да греша. Просто ти давам идея. Може въпросният приятел, с който си е писал, да не те харесва особено и да е питал мъжът ти по неособено деликатен начин защо се жени за теб. Ако мъжът ти е по-слабохарактерен, може да е решил вместо да се обяснява, да каже, че си била бременна и е бил принуден. След това, понеже бебе няма, е трябвало да си го загубила или да си правила аборт. Пак казвам, само предположение е, може изобщо да не е това причината.

23.   Най-вероятно като те е "проучвал" и е разпитвал за тебе, някой "доброжелател" го е налъгал, включително, че си правила аборт. За останалото - често пъти мъжете в началото се правят пред приятелите си на "Мъже", и ръсят подобни глупости, с цел да покажат колко са "неебателни" и "силни", и как едва ли не от тях да мине (нищо, че имат забележки към теглото и примерно), и че жената видиш ли е много настоятелна, понеже е омаяна от прелестите им и от това какви богове са. Имах един познат, който оплюваше едно момиче (най-вече злобни коментари за външния и вид), с което тръгна после, и на което с нищо не е показвал, че е ръсил зад гърба и подобни глупости. Сега ходи след нея като кученце и я гледа с влюбени очи. Така че, това, което си прочела, е просто мъжка фукня, нищо друго.

24.   Всички, които оплюха номер 4 са едни тъжни, злобни, жалки хорица. Заслужавате да ви изневеряват, защото сте комплексирани и неуверени. За какво сте във връзка като сте недоверчиви като лелки от някое дълбоко село? Стойте сами и не тормозете останалите. Сега ще наскачат всички да квакат срещу мен как проверката и ровенето в личното пространство било много по-хубаво от това да те лъжат - драги мои, ако някой е решил да ви изневери, той ще го направи и по гъз да се повлечете. Може и никога да не разберете - такъв е животът. Освен това тия дето най-много се опалиха тука - дали ако разровим техните телефони няма да изскочи някоя и друга кирлива риза? Номер 19 и номер 8 направо да се вземат, че са ви лика прилика :) Направете си общ фейсбук и си разменете телефоните за най-сигурно.

25.   Тук имало много неуверени хорица, които смятат, че е нормално да се ровиш в ЧУЖД телефон и ЧУЖДА кореспонденция, при това години назад, и че човекът, с когото си е твоя собственост без право на лично пространство! Жал ми е за вас. Вие не знаете какво е любов. Ако обичаш някого, го обичаш въпреки всичко, въпреки всички, ти просто го обичаш. Да му ровиш в нещата и чатовете вече е проява на его, и несигурност, това не е любов! Да си готов да изхвърлиш някого за нещо такова от живота си, означава, че ти не го обичаш! Сигурна съм, че няма да разберете, комплексарчета, които ровите в чужди телефони и възприемате този до вас като собственост и като потвърждение за вашето съществуване...

26.   Авторке, все си избираш мъже, дето кръшкат, що така? И все от телефоните им ти става ясна картинката и истината за „връзките ти“, що така?
Според мен щото първо трябва да погледнеш себе си и после да съдиш другите. Не си първа младост, малко зрялост покажи, никой не бяга от хубавото...

27.   Ха-ха, Ж22 и Ж23 (4 и 8) - големите специалиСки!
Де и във свиренето да бяхте такива, де...

28.   Не е готино да ровичкаш в нещата на другите.
Когато той е писал, че си закръглена - ми отслабни!
А това за абортите е друго. Имам 2 варианта:
1. Може да е проучваал мнението на другите.
2. Искал да разбере дали ще погледнеш чата.

Но внимавай! Ако отслабнеш, той най-вероятно ще разбере, че
си му пипала в нещата и може да те зареже!

ЛюбчУ

29.   От авторката. Номер 28 това ме изкефи хаха. Иначе казвам, не съм дебела! Просто сме видимо по-различни иначе как можеш да предположиш, че някой ти кръшка? Явно някои от мас непсте прочели историята ми както и коментара под нея. Имах преди време идеалния приятел докато не видях в телефона му, че спи със съседката ми! От тогава коркото и да е идеален мъжа до мен аз проверявам! За сега моя мъж няма грешка освен тези неща в намалото на връзката ни, за които ми стана кофти. А тези, които вярвате, ме половинките са им идеални се сетете за моя бивш идеален приятел, който го слагаше редовно на съседката ми и ако не бях проверила в телефона му, още щяхме да сме заедно плюс да ми е лепнал някоя болест. Успех но вярващите в себе си хах.

30.   Нито аз си крия телефона, нито мъжа ми. Имаме общ комп и профил във Фбук. Работим на едно место. Крие се този, който мишкува и има нещо за криене.

31.   Авторке, или ставай разследващ полицай, или отивай на психиатър честно! Ти не обичаш, а обсебваш. Горкият ти мъж, цял живот ще плаща за чужди грешки. И да, можеш да бъдеш сигурна, че при първа възможност ще ти изневери, какво има да губи, доверието, което няма ли?

32.   Ей, като почнат да наскачат с тези телефони и профили! Хора, които са във връзка няма смисъл да си кодират телефоните-тъпо е. Какво точно крият и от кого? Ровенето в чатовете било лично пространство? ! Донякъде е, но такива неща може да прочетеш за себе си от уж влюбеното до уши гадже, че косите ти ще настръхнат. Отделно ако зарибява още няколко или си урежда среща, а пред теб казва, че излиза с приятели или е на работа до късно. Нима наглата лъжа е по-малко болезнена от това някой да ти прочете чатовете? Да знаеш, че дадена връзка е лъжа, и само си губиш времето? Един бивш си беше кодирал телефона и не го изпускаше от поглед, все едно имане криеше. Притесняваше се да говори пред мен. То бива, бива, ама връзка не се гради с вечно криене и кодиране. Сегашният ми приятел ми е дал паролата за профила си, и понякога пиша от негово име, ако в момента е зает. Ползваме един компютър. Не му проверявам профила всеки ден, просто иска да имам достъп. Телефонът му не е кодиран, нито с пароли, нито с отпечатъци. Винаги има възможност някой да мишкува, но когато някой подходи отначало открито с теб, си личи.
Авторке, не му казвай, минало се е много време от тези писанки. Лошо е, ако и сега пише така.