Роднинска връзка
Здравейте!
Момиче съм на 23 години. Имам следния проблем. Преди 1 година и повече се запознах с приятеля ми, с който сме заедно до момента и двамата искаме да създадем деца и т. н, но за жалост наскоро научихме, че имаме роднинска връзка. Притеснява ни, това че сме 3ти братовчеди. Искам да попитам дали има опасност, ако решим да създаваме семейство, ще има някакви проблеми с бъдещите ни деца. Моля, някой, който е наясно с нещата да ме посъветва какво да правя. Благодаря!

Коментари

1.   Вероятно е да има. Кръвосмешение е все пак. Това само при циганите го има. В Англия братовчеди много често се женят и имат деца затова и Англия е населението с най-много недъгави или нещо не им е наред. 50%-50% е шанса за мен това лично е ненормално ама.. толкова ли мъже и жени няма, че за братовчед си било то и трети(не е много далечен)не знам хаха

2.   Не. Познавам втори братовчеди, които имат две здрави и прави дъщери.

3.   Това е шанс, който аз лично не бих поел.

Братан.

4.   Трети братовчеди не би трябвало да е проблем, но можете да си направите тест. Не знам как точно се нарича този тест, но знам за едни, които бяха втори братовчеди и си го направиха именно с оглед на това дали ще имат проблеми децата им или по-скоро какъв е шанса. Оказа се, че вероятно няма да имат, но те после така или иначе се разпърдяха.

5.   Е как пък не си знаете братовчедите? Аз моите си ги знам, втори, трети , всички.

6.   Мисля че не, но се консултирайте с генетик.

7.   Нямаш грижи, чукайте се смело. Дори втори братовчеди е достатъчно далече, а трети хептен.

8.   Номер 5, моята баба е 10-то дете, аз и вторите не си ги знам.

9.   Благодаря ви, хора, за отговорите. Ще се консултираме с генетик, разбира се. Просто исках да чуя мнението на повече хора. Благодаря ви!

10.   До #5 браво, че ги знаеш. :) няма да имаш такива проблеми

11.   Няма проблем. Генетично вие сте толкова далеч един от друг, че вероятността и двамата да сте носители на "лош" ген, който ще бъде наследен от децата ви е сравнима с вероятността същото са се случи и ако не сте трети братовчеди.

12.   Аз познавам трети братовчеди, който нямат проблеми. Едната им дъщеря вече е на 23, другата на 18 и са здрави

13.   В Дубай се женят и първи братовчеди, за да не разводняват гените, но им правят преди това тест за генетична съвместимост. Може би и в БГ има такива. Най-добре си направете, за да не се притеснявате, за ваше успокоение. И аз не си знам третите братовчеди. Номер 5, що за въпрос. Не всички дружим само с родата и ходим по семейни вечеринки пак с тях.

14.   Риск за поколението няма, далечни сте. Остава само социалната стигма от неграмотни аутисти като №1, които и тройка по гимназиална генетика няма да вържат. Той поне е пример, че не е нужна инцеста, за да се роди гибон.

15.   Тва някои богати семейства като Ротшилд го правят целенасочено, за да се раждат само себеподобни като тях. Не съм чул за случай на болест. Нека някой, който разбира от биология се изрази, но аз лично смятам, че е силно преувеличено. Друг е въпроса дали е морално. За трети братовчед ми се струва, че е в рамките на нормалното.

16.   аз пък познавам първи братовчеди - на две сестри децата, които са женени от 5 години и имат 2 деца напълно здрави и физически и психически. Е да те са роми, но не като тези от майлата. Имат пари, ама се залюбили

17.   От авторката: благодаря ви, много за изказаните мнения. По никакъв начин не мисля, че това е някак си извратено. Просто ме принеснява факта да нямаме генетична несъвместимост, затова решихме да си пуснем изследвания за кръвна група и Rh фактор. Вече по нататък ще решим какво да правим. Много ви благодаря! :)