Това, че не нося бюстие или сутиен странна ли ме прави?
Здравейте. Аз съм момиче на 13 години и приятелката ми каза, че все още нося нормални потници пред една друга приятелка. Стана ми малко обидно, защото ме гледаха много странно. Те носят бюстиета, споделяли са ми и оттам знам. Веднъж, два пъти пробвах бюстие, но не ми е удобно и не мога да ходя с него. Това, че все още имам възможност да нося нормални потници, вместо бюстие или сутиен странна ли ме прави? Знам, че темата е странна, може би смешна, но исках съвет. Приятен ден! :)

Коментари

1.   Носи каквото решиш. И аз не нося понякога, за мояразмер все са бабешки сутиени и зърната пак си личат понякога. Не е задължително да си като другите.

2.   Здравейте. Аз съм авторката и чак сега забелязвам, че темата ми не трябва да е в “Любов и изневяра”. Извинявам се за тази моя грешка.

3.   Няма абсолютно нищо "странно" в това да се чувстваш добре в тялото си. Когато стане време ще носиш сутиени и бюстиета, ти сама ще усетиш.

4.   Според мен е странно само, ако имаш гърди. Ако не си се развила все още, и си както се казва като дъска отпред за какво ти е сутиен/бюстие?

5.   Аз съм на 19 и с бюстиетата и сутиените минах през няколко фази.

На 14 някъде 2 момчета и леля ми ми казаха, че имам много малки гърди и естествено беше подигравателно, така че тогава не се чувствах комфортно в кожата си (и по-конкретно- с гърдите ми)

След година две, когато започнах да водя полов живот, осъзнах, че на момчетата не им пука особено относно това и притесненията ми изчезнаха с времето.

Преди година някъде водих разговор със сестра ми на темата, защото тогава тя минаваше през същото, през което и аз, когато бях на нейната възраст(14). И тогава се запитах... всъщност защо нося сутиен? Гърдите не ме болят, когато нямам сутиен(като изключим случаите, в които бягам, подскачам, слизам бързо по стълбите)... всъщност тези банели са неудобни и понякога убиват. Тогава реших, че няма да нося сутиени... И от тогава не нося, като изключим някои случаи, например в университета или по-официални случаи, защото все пак, тогава не искам зърната ми да се отбелязват.

Няма причина да се притесняваш за такива неща, подобни теми действително вълнуват само 13-14-15 годишни(или възрастни с акъл на 14годишни). Честно казано би ми се искало тези теми да не се избягват, ами да се обясни как стоят нещата, защото познавам момичета, които все още имат комплекси, заради подобни изказвания на ранна възраст.

Та... Не, носи си каквото искаш, както искаш, когато искаш, а, когато някой направи коментар, ако желаеш, можеш да им обясниш защо правиш, каквото правиш и, че в крайна сметка сме различни и това, което работи най-добре за тях, не означава, че ще е най-добро за теб. Не позволявай хора, които не осъзнават това да те комплексират или да те карат да се чувстваш нелепо, странно.

6.   Щом още няма какво да слагаш в сутиена или бюстието, ок, няма проблем да не носиш. Малка си още, възможно е гърдите ти да започнат да се развиват на 14, 15 ( моите тогава почнаха) при някои момичета пък растът още на 11, 12, а при някои доста по - късно, така че не се притеснявай.