Болен е, но го обичам
Ж. 26
Влюбена съм в приятел от детството. Той има заболяване, което би могло да се отрази на бъдещите му деца. Всички около мен са против, но сърцето не пита. Посъветвайте ме какво да правя и как да се боря с всичко и всички. Искам го този мъж, обичам го!

Коментари

1.   Е какво заболяване ,това не е гаранция

2.   На твое място не бих се отказала от него, стига да е добър човек. Консултирайте се с лекар за евентуалните рискове за децата ви.

3.   Щом го обичаш, бъде с него. Какъв е смисъла да си с друг ако обичаш този. Това че другите си въобразяват, че знаят кое е по-добре за тебе, не означава, че трябва да поставяш под въпрос любовта си.

4.   Целта на живота е да бъдеш щастлива, а не да имаш деца.

5.   Със себе си налага ли се да се бориш? Това е важно. Ако да - дали наистина ти си неговият човек? А той теб обича ли те? И все пак - какво е това заболяване, лекува ли се, може ли да се предотврати?

6.   Бягай далеч,избягвай го и не се виждай с него. Един ден децата ще бъдат по - важни от мъжа до теб,нима искаш да страдат.
Говоря от болезнен опит. Имах десетилетие връзка с жена с наследствена неврологична болест. Нашето дете също я има и постояно са лекари,страдание и пари. Навремето си мислех, че няма да се случи,че медицината ще напредне. Като благодарност за всичко жената ме разкара и прояви наглост в отношенията ни. Сега съм отритнат и с дете с проблеми. Не ми се живее!

7.   Ако е автоимунно заболяване, не, риск няма. Недей да слушаш приятелките ти, разсъждавай!

8.   Какво е заболяването?

Братан.

9.   Щом го обичаш, бъди до него, въпреки всичко и всички. Аз не бих изоставил никога жена, която обичам, дори да не може да забременее и да имаме деца, които толкова много искам...пак не бих я оставил.

10.   Виж сега, всеки е свободен да взима сам изборите за личния си живот.
Може целият свят да е против вашата връзка, но никой не може да ви спре да сте заедно и никой не може да премахне чувствата ви.
Така че, ти си живей спокойно и недей да мислиш за хорското мнение. Вече си взела решението, щастлива си и толкова. Близките ти не могат да те спрат, независимо дали са прави, дали грешат и колко усилия са способни да вложат, за да те разубедят.
Не си дете, зряла жена си. Дори и да не се бориш срещу тях (то не е и нужно), понеже си влюбена, няма да се вслушаш в думите им и е все едно, че те си говорят.

11.   Пробвайте, пък по-натам виж как ще потръгнат нещата. Не си тръгнала да се жениш за него, че да ти е супер нужно нечие одобрение. В живота никога не знаеш какво ще стане. Може да сте винаги заедно, може не. Един Господ знае. Но пробвай. Така няма да съжаляваш един ден.

12.   Първо се консултирайте със специалист. Мисля, че донорите на сперма минават през такива тестове и показва дали ще се отрази на поколението му. Ако просто така някой го казва би сериозни тестове е несериозно. Първо го направи и после реши. Но дори и да не е оелатжелателно смда има деца,. милиони двойки поради ред причини ползват донор на сперма и пак имат поколение и са щастливи. А двойки които ползват и донорска яйцеклетка. Проблем няма, ива само предрасъдъци и ограниченост, дори ти която го обичаш погледни какво заглавие си сложила, сякаш умира и е нещо нелечиво. Дано ке осъзнаеш и махнеш границите от съзнанието си.

13.   Напиши в ютюб GrishAnya Life. Да видиш какво значи да превъзмогнеш границите и да имаш семейство.

14.   Просто бъди категорична пред всички. Хората нямат право да ти се мешат в отношенията с този човек, защото не те ще са във връзка с него, а ти. Ти си на 26 - достатъчно голяма, за да взимаш решения сама за себе си. Какво, да си с човек, когото не обичаш? Това би било смазващо. А и със съвременната медицина вероятно имате някакъв шанс за здраво дете.

Black Sabbath

15.   Може и да не се отрази, има достатъчно много тестове които помагат за проверка на подобни неща в началото на бременност и при проблем може плода да не се износи, а следващото бебе да си е супер.
Какво ти пука за мнението на другито, твоят живот и ти си решаваш какво да се случва в него.
Успех!

16.   Какво означава да се бориш? Теглиш им една майна и си гледаш живота.
Поне съпругът ми направи така. Нашето общо решение бе да нямаме наши деца, а да осиновим, тъй като малко след като започнахме опити за бебе се установи, че имам по-лошо от вече известните автоимунно заболяване и преценихме, че не бихме рискували да имаме болно от това дете. С всичко друго се живее лесно, особено ако се открие рано.
Няма лошо да бъдеш с болен от нещо човек. Само помислете наистина добре, когато стане време за деца, с какво могат да са обременени те, какво ще можете да направите за тях, качеството им на живот какво ще е заедно със заболяването и погледнете общата картинка.

17.   Само едно нещо е сигурно, че в една връзка е по добре да бъдещ обичан, а не ти да обичаш.

18.   Black Sabbath, не се казва "мешат", а "месят". Научи се да говориш.

19.   какво значи да се бориш? Това да не е война? Претегляш всички за и против, вземаш решение и го следваш, като носиш и всички последствия от него - положителни и отрицателни.
Много е важно какво точно е заболяването, какви негативи носи, прогресира ли в бъдеще и как точно би се отразило на децата ви един ден. Ти може да го обичаш, но някои болести могат да убият всички чувства и да унищожат личността на човека, докато други не са толкова проблемни и човек може да живее с тях. Така че премисли добре нещата и разсъждавай и с ума си

20.   Ако има възможност детето ти да има същото заболяване, ще му го причиниш ли заради егоизма си? Ще обречеш ли невинен живот заради твоите желания? Само с гола любов не се живее. Мисли какъв живот те чака с този човек, какъв живот ще живеят децата ви. Дали няма да гледат болен баща още много малки? Дали няма да ги обречеш на същата болест? Само с едно обичам го не се живее.

21.   Ти ок, а той как те вижда? Може да осиновите деца.

22.   Най-често такива са психологичните заболявания и основно шизофренията. Тя може да се предаде по наследство от родител на дете с 50% сигурност, а ако не се предаде на детето то със 100% сигурност на внуците ще имаш някой шизофреник. Това е генетика. И шизофрениците като по-млади не са толкова зле, защото подтискат болестта с лекарства, но това е докато са млади! После хаповете спират да действат и се налагат постоянни хоспитализации, а накъде ще избие шизофренията - дали ще си яде фекалиите, пие урината, крещи по улиците гол...или пък стане агресивен и тръгне да убива - това никой не може да предскаже, само едно е сигурно, подчертай тази дума - СИГУРНО Е НА 1000 % И ЩЕ СЕ СЛУЧИ - това е, че болестта му ще се влоши! Няма мърдане. Освен това има и още един бонус - хаповете дето ги пие сега са силно токсични и тежко увреждат черния дроб и сърцето. Шизофрениците имат затова и заради други неща с по 10-15 г. по-къс живот от нормалните хора, рядко доживяват 60 г. Те трябва да бъдат кастрирани още като се установи болестта, но разбите малоумни правозащитни организации ще се развикат. Имал съм болен роднина в семейството, умря бездетен слава Богу, но когато спряха лекарствата да действат беше някакъв ужас неземен. Вестниците и телевизиите правиха репортажи, вървеше по улицата гол, псуваше хората, посягаше да бие децата, сереше и пикаеше в центъра на града и ядеше от изпражненията си. Готова ли си за това? Ще го обичаш ли така? Недей казва то не пита, чуваш ли, защото хал хабер си нямаш какво е болест, ти нищо не си видяла. Не любов, молели сме се да умре по-скоро, с като умря всички се зарадвахме. Звучи ти жестоко? Това е реалността.

23.   18, тук не се говори, а се пише, защото е форум. Научи се да употребяваш правилните думи, след като си тръгнал да правиш забележки. Явно си имаме Очител по български в сайта.

Black Sabbath

24.   Много е красиво и романтично да се бориш със света за любовта си. Звучи като филм на Дисни или приказка. Но реалността е друга. Ти знаеш колко е сериозно това заболяване и какво е. Готова ли си да гледаш болен мъж още млада, да е изцяло на твоите грижи? Децата ви да живеят в такава среда, да виждат такъв баща? Да имат същото заболяване и те?Само с гола любов и сърцето не пита не става.

25.   От Автарката: заболяването е онкологично, НЕ е рак!
По принцип сме двойка с него, просто моите роднини са против.. иначе аз съм здрава и шанса за болно сете е 100%, но лека форма на това заболяване.