Притеснява ме посреднощ
Здравейте, може би моят проблем не е чак толкова сериозен, но бих искала да споделя и да поискам съвет за това как да постъпя. Има един мъж, който ме притеснява по телефона. Звъни ми през нощта, пише ми SMS-и постоянно, мъжа ми се обади и го помоли да спре да ме търси, но той продължава. Заплашва, че имал пистолет и някакви такива неща, но си личи че просто си прави вятър на устата, целта му е да ме притеснява...
И в крайна сметка не казва нищо смислено, само напомня за себе си.

Познавам го от около година. За тази година съм го виждала само 2 - 3 пъти. Той е страшно нахален, дори мисля, че е луд, както си вървя по улицата ме среща и обръща да върви заедно с мен, без да се усеща, че се натрапва...

Опитва се да плете интриги, казва, че мъжа ми спи редовно с неговата бивша, че тя имала трипер и сега сигурно и аз имам, после ходи при мъжа ми и му казва, че аз излизам редовно с други мъже и ме виждал, което не е истина.

Когато срещне моя приятелка започва да и говори колко съм лукава и зла... те естествено бягат от него, и после ми разказват.

И много други такива... не го бях виждала от доста време и ето, че той напомни за себе си чрез тези обаждания...

Не съм виждала такава напаст, много ми се иска да го накарам да спре или да отмъстя за злорадството му.

Мъжа ми се базика да помолим някой познат гей да го изнасили и да остави траен белег в съзнанието му, понеже никой мъж не би се оплакал, че е изнасилен, щяло да бутне достойнството му.
Но това е пресилено, искам по мирния начин...
Дайте съвет

Коментари

1.   Е толкова ли не може мъжат ти сам или с приятели да го хванат и да му теглят един хубав, питателен пердах? Знам, че не е най-цивилизованото решение на проблема, но затова пък е най-бързото и е 100%-ово ефективно.

2.   Просто си смени телефона:)

3.   Този е психопат! Съвсем сериозно ти говоря - има психически проблем. То... откакто затвориха специализираните заведение, таки си щъкат навсякъде. Подайте жалба в полицията!

4.   И откъде по-точно този нахалник ти има телефона? Не ми казвай, че ти си му го дала. :D

5.   И откъде по-точно този нахалник ти има телефона? Не ми казвай, че ти си му го дала. :D

6.   Жалба в близкото РПУ и се надяваш по някое време да ти обърнат внимание на случая :) Ако не просто си смени номера..

*Syndrome

7.   Това си е изцяло твой избор, или посягаш физически, или се оплакваш полицията, съдиш го, квот искаш прави. Но не му позволявай да ви дразни. Най- лесно е да опитате с буквално игнориране, освен ако не посегне физически.

-Death_Blade ^

8.   Вялно, откъде ти има телефона? Обикновено крушката си има опашка ...

9.   Защо след като го предупредите не подадете жалба в полицията? Мисля, че не е сложно да се измисли. Според мен не се саморазправяйте, защото накрая вие /примерно мъжът ти/ ще излезете виновни.

10.   Знаеш ли има една функция на телефона " Добави в списък Блокирани "ако искаш може да я използваш:)

11.   Авторка:
Ами не знам откъде ми има телефона, аз не съм си го давала. И преди да ми намирали телефона. Веднъж някакъв нахалник ме следеше на една спирка, но не му обърнах внимание, малко по – късно, след около месец започнах да получавам SMS-и, на които не отговорих. Човек като иска да разбере нещо намира начин. Има много луди хора.
И аз не знам как е успял, понеже телефона ми го имат само 5 – 6 човека… и то роднини…
Но вярвам, че на този свят всичко е възможно.
Мисля, че за момента е овладяно положението, мъжа ми го стресна много добре, дано си е научил урока.
Благодаря на всички : )
номер 10, аз нямам такава фунцкия.

12.   Има компетентни институции.
Информирай го, че имаш намерение да подадеш жалба за тормоз срещу него. Ако не престане подай на истина. Но в прокуратурата, не в полицията че в РПУ е загубена кауза.
Аргументирай се добре, спомени че не се чувстваш в безопасност, също се притесняваш за живота на членовете от семейството си и дай възможно най много информация...
От там на татък те си имат механизми... ще се вкара в "приключение"...

13.   Недей да си сменяш телефона. Това е най-глупавото решение. Ако е решил да ти се обажда, винаги може да ти намери номера, а и като отидеш за нов, не се знае, дали няма да ти дадат номер, който е имал същия проблем и затова е сменен. Най-лесно е да подадеш жалба в полицията, аз така направих. Учудващо- заеха се невероятно бързо и сега въпросните персони са осъдени от държавата, ти нищо не правиш, пускаш си жалбата и оттам държавата се заема. Друг вариант е- мъжът ти да го ступа лекичко и да го подплаши, за да не припарва повече около вас. Говоря ти от личен опит.. аз лично използвах първия вариант, тъй като мъж си нямам :)) Успех

14.   Хора, нали ако авторката си смени номера, онзи ще продължава да й звъни като й разпознае номера- сега вече има Viber Whattsapр и така лесно се разпознават хората, този нахалник може да е разпознал номера на авторката, Ако продължава да дсажда подайте жалба в полицията или сменете номера