Животът ми се разби на малки парченца
Никога не съм си представял, че ще имам нужда да напиша историята си за да ми олекне. Може би сега на това се надявам. Преди две години имах всичко. Имах сериозна връзка, успехи в университета и хубава работа. Имах и много приятели, които в последствие ще разберете, че не са ми били приятели. Всичко започна тогава. Преди 2 години. Катастрофирах с мотор. Вината не беше моя, но все пак господ избра аз да платя цената. Последствията- един неподвижен крак, развален говор и неспособност да си движа пълноценно ръцете и краката. Мозакът ми не е увреден, но хората не могат да го чуя. Мога да го напиша, но едва ли някой ще ме разбере в какъв ад живея. Усмивката ми е изкуствена. Слагам я за да не се чувстват родителите ми зле. Я! Току що разбрах, че очите ми си вършат прекрасно функцията-сълзене. И така. Всичко започна тогава. Приятелката ми ме остави, за което не я виня, все пак аз съм една развалина. Странно е как в един момент ставаш сутрин, тичаш в кухнята да хапнеш нещо и после излизаш свободен из улиците. Вървиш си и дори не осъзнаваш колко голямо богатство е това. Докато в един момент не останеш затворен 24/7 прикован към леглото чакащ твоята гибел. Бих искал всичко това да го разкажа на някой близък, но не мога. Бих искал отново да ходя на университет, но не мога. Бих искал отново да изненадам момичето си в 03:00 през нощта с букет цветя и да ѝ споделя, колко е важна за мен. И сега е важна, и сега се радвам, че е щастлива, но не е същото. Надявам се един ден да имам шанса да не карам мотор. Само, ако можех да върна времето назад... Ето и един съвет от мен.

Колкото и проблеми да имате. Каквито и проблеми да имате. Дали ще се провалите на работа, дали ще ви скъсат на изпит, дали ще паднете на някое съзтезание. Помнете! Вие имате шанса да опитате отново и отново. Може да не е днес, но опитайте утре. Ако желаете да бъдете с едно момиче бъдете изкрени с него. Показвайте любовта си и ще видите, че ще ви се върне.

Коментари

1.   Супер си. Благодаря ти за това, че си споделил.

2.   Момче, сигурно не знаеш руски, но влез в ю-туб и потърси д-р Бубновски.
И друг път тук е ставало дума за неговата съдба.
На 19 години като войник, става катастрофа и той изпада в кома, като единствено здравото нещо е едната му ръка. Всичко потрошено, включително зъбите.

В прав текст му казват да забрави за семейство, за деца и че цял живот ще е на количка.

Слагам едно от хилядите му видеота:
https://www. youtube. com/watch? v=h3gKeMQ2jdQ

Незная дали ще го пуснат, ако не, просто потърси в ю-туб.

Вярно цели 27 години е на патерици, докато успее да застане на краката си.
Той сам говори за депресията, за това чувство, че не си никому нужен, но завършва медицина като инвалид, само психиатрия му позволяват, защото е на количка, и както сам казва, на втората година разбира че медицината няма как да му помогне да се излекува.

Неговите упражнения са на базата на разтяжка, деро се казва на руски, разтягане.

Говори много, и все базисни неща.
Мисля, че има преведени негови книги на български.
На руски ги четох, така че не зная как е на български, изглеждат елементарни, но са фундаментални.

Спираш да се самосъжаляваш, излизаш от матрицата, в която си се вкарал и започваш битката.

Ти си млад! Това е най-ценното, повярвай!
Наистина с любов и кураж!

!!!!

3.   Да четат всички мотористи и кандидат мотористи. Като искате адреналин, скачайте с парашут. Поне там работата е или се отваря или не се отваря.

4.   Уоу. Представям си какъв силен човек трябва да си, евала. Много хора биха изпаднали в депресия. Погрижи се за родителите си, те заслужават да знаят, че всичко е наред с теб и ще се оправиш.

Друг въпрос що за приятелка ще те напусне точно в такъв момент. На твое място отначало ще ми е зле, но после ще се радвам много, че ме е напуснала. Та тя не заслужава любовта и вярността ти, ако си бул такъв де. Заслужаваш нещо по-добро .

На твое място бих почнал отначало. От нищото. Какво ти доставя удоволствие да се занимаваш и с какво можеш разбира се. Почни от нулата, битовизми и работа, пари препитание бизнес. След това мисли къде да намериш човек с добро ценности к добро сърце. Сещам се за едно място. По евангелските протестантски църкви е пълно с хора и момичета, които живеят добър живот. Вярата им ги учи да не лъжат, да обичат - нали от това има нужда всеки в отношенията си а другите искреност. Все добродетели. Пък и там говорят за Бог може да ти е интересно. Вярваш ли си.

Помисли какъв човек ще допуснеш до себе си. Да не е някаква като бившата повърхностна, а да те обича истински. Успех.

5.   Какво да ти напиша-четох през сълзи историята ти. Винаги така става-разбираме какво имаме когато го изгубим. И като теб искаме да върнем времето назад, но не.... Не съжалявай за приятелката си-не те е обичала достатъчно, щом те е изоставила. Аз съм омъжена и с чиста съвест заявявам-дано никога не се случва лошото, но аз мъжът си не бих го изоставила заради здравословен проблем или физически недъг-кьорав, сакат-винаги ще съм до него. Виж, заради други неща- изневяра, предателство-няма и да се замисля.

6.   Желая ти да оздравееш

8.   Съжалявам много! Дано се оправиш!

9.   "успехи в университета" ли? Моето момче, ти си тежко неграмотен. И силно не съмнявам, че инцидентът ти е причината за това...