Към мъжете: харесвате ли кариеристки
Заглавието казва всичко :)

Въпроса е към мъжете!

Говорим за жени, които са инвестирали доста време и усилия в своето образование, говорят свободно чужди езици, начетени са, но най-вече са успешни в работата си при това в традиционно мъжки професии като бизнес, икономика, компютри и тн. и прави стабилни пари (може би повече от теб).

Да речем, че такава жена ще изглежда прилично, но в никакъв случай не перфектно тъй като време за преси и гримчета няма особено. Ще си има мнение, ще го отстоява, ще спори с теб и ще ти е равна (даже ще области където е по-добра от теб).

Това плюс ли е или минус за вас?
Искате ли успешни и силни жени? Или предпочитате по-смирени, по-традиционно женствени, но и по-.. глупави дами?

Коментари

51-51 от 51

54.   Мисля, че доста хора тук бъркат нещата - има разлика между кариеризъм и успешен в работата си. За мен всеки един, който работи добре, развива се не само професионално, а и личностно - хоби, езици, или друго-каквото харесва е за уважение. Ако си забелязан в работата си, и те повишат си е за уважение. Кариеристките са друго - те загърбват всичко в името на професионалното си развитие и са готови на всичко в негово име. Всичко друго е на втори план -връзка, отношения с близките... От друга страна, кариера в България при нашите мащаби не е кой знае какво - средна мениджърска позиция в местния клон на голяма международна компания, или в регионалното представителство. А там има едни неща като квоти за жени, черни и други, които говорят за протекционизъм, но не и за реални качества и принос в работата. За кариера в държавния апарат въобще не говорим - нещата са ясни отвсякъде. Единици са тези с реална международна кариера като бордове на компании и така нататък. Затова смятам, че основният критерий за разлика между кариерата и професионализма е именно дали си харесваш работата или е просто стъпало към следващата.

51-51 от 51