В такъв случай оправдана ли е изневярата?
Имах приятелка дълги години, познаваме се още от малки деца - от 2004 година. Гадже ми беше от 3 години и половина. Абсолютно единствената жена в живота ми, друга не съм и поглеждал. Лошото е, че се обсебих, не съм много ревнив, но съм емоционален и чувствителен човек, лесно раним отвътре. Така де края на 2015/началото на 2016, когато се зароди любовната ни връзка, аз бях малко по-отдръпнатият именно заради страха да се влюбя и да си развалим и приятелството на всичко отгоре. Тя също беше много обсебваща, но на мен ми харесваше, защото мен няма как да ме задуши човек, който обичам/харесвам, много съм обичлив. И аз отвърнах със същото. Тя много се радваше на ежедневните ни срещи, уикендите заедно, готвехме заедно, когато не хапвахме навън, спортувахме заедно. След лекции всеки ден заедно. Не съм я спирал да излиза с приятели, нито тя мен. Макар че повечето приятели са ни общи, излизахме главно заедно. И тази година се започнаха трусовете във връзката ни от нищото. Беше изнервена от всякакъв контакт с мен - не искаше целувки, прегръдки, камоли секс, а преди беше много гушкава както се казва и много сексуална, много повече от мен. Мислех, че нещо е в меланхолия, не съм я нападал, опитвах се да помогна, но срещах само отпор. Болеше ме, но стисках зъби. Тя няколко пъти ми намекваше, че се задушаваме, че ставаме токсични един за друг (голяма ирония, тъй като много рядко се карахме, но явно проблем й е било много време, прекарано заедно). Но не искаше да се разделяме. Аз не съм психопат, който да й следи телефони, неща, защото това не е нормално, второ - това няма да спре някой, който иска да ти изневери, дори ще го окуражи още повече! Рядко се виждахме, на мен все повече ми липсваше, но още повече я обичах. Накрая просто я разкрих. Как стана ли? Казаха ми! Един приятел я е хванал в определена пицария, не в Студентски, но доста популярна, с друг, държали си ръцете, целунали се по устата и се кикотели. Беше ги снимал! Затова знам, че не лъже. Откачих, но все пак реших временно да запазя самообладание. Вечерта я издебнах за паролата на телефона, както винаги беше студена към мен цяла вечер, просто “тъпеехме” заедно. Като заспа го взех и се чувствах виновно, но влязох. Изневеряваше ми и изглеждаше, че има чувства към него! Нявсякъде беше той в приложенията, само без ФБ и Инстаграм, защото тя мъ е споделила цялата история с мен и че не вървяло, но не знаела как да сложи край. И не искала да ме нарани. Да ми го беше казала, щеше да ме боли много по-малко. Но както тук прочетох няколко истории - аз трябва да съм лошият, който я е зарязал. А аз през цялото време си мислех как да спасявам връзката си! Събудих я със скандал, показах й снимката, чатовете, поисках обяснение! Тя се разплака и каза, че просто се чувства задушена отвсякъде, че си мислела, че е готова за сериозна връзка, но не е! Доста “рано” се е сетила, уау. Бил съм идеалният вътрешно и външно мъж, с много общи интереси, цели и теми, но тя не можела да търпи ежедневно да се виждаме, били сме “изнасилили” отношенията ни отвсякъде. И пак ревеше и ме молеше да не я мразя. Аз също рухнах пред нея. И накрая тя избра раздялата, с уговорката да не се правим на непознати. Аз треперех целия. Минаха месеци, с другия било само секс, не си подхождали и накрая го оставила. Не сме се засичали, пазехме си социалните мрежи, но не общувахме, тя само ми честити рождения ден на 19 юли. И нищо. До началото на този месец. Признавам си, че още имам чувства, но предателството е по-голямо, болката от него. Друга не съм имал, не съм и искал. Тя ми писа и ме помоли за прошка, че била направила най-голямата грешка в живота си като изпуснала мен, искала ме обратно и щяла да направи всичко за мен. Би убила, би се самоубила. Аз не вярвам вече. Но я обичам. И започнах да си мисля аз имам ли реална вина - дали не бях обсебващ, досаден, токсичен. Всеки ден пишех, всеки ден отивах да я видя. Навсякъде бяхме заедно. Но тя също го искаше, после си промени мнението! И как след години ще разбере, че не искала такава връзка. Не знам просто. Сестра ми казва, че нямам никаква вина за нейната к*рвенска постъпка. И ако имах вина, защо не ми каза? А трябваше да разбера? А и колко бързо се беше замотала с другия? Не знам. Пак ме боли, объркан съм, терзая се. Помагайте, хора! Ако просто ми беше казала, че иска повече лично пространство, веднага щеше да го получи. Но аз живях в лъжа. А и не съм правил сцени никога. Не знам просто. Майка ми я харесваше много, но каза, че не е права. Приятелите ми изрично са на моя страна. Баща ми каза, че съм като лепка, когато съм влюбен и просто това да ми е за урок. Всеки е на различно мнение.

Коментари

1.   Винаги е оправдана изневярата.

2.   Това е много долна постъпка от нейна страна, не я приемай обратно. Като не те харесва и иска да е с друг, можеше просто да ти каже. Това че си бил "лепка", не е оправдание, оправдание щеше да е, ако я беше бил, заплашвал и така нататък и я е било страх да скъса с теб. На нея й лиспва ценностна система и за напред няма да я развие магически. Пак ще ти прави номера. Това ти какъв човек си е съвсем отделен въпрос и не е причина да те лъже. Не може да поема отговорност за действията си. Егати наглостта, не стига че ти е изневерила, но ти и вменявя вина. Сега като е останала без внимание ти се умилква, но в момента в който й станеш "сигурен" пак ще почне с глупостите. Отрежи я.

Жена 30г.

3.   Аз съм жена, но те подкрепям на 100%. В нищо не си прекалил и не си обсебващ, можеш да си повече от сигурен. Просто си демонстрирал поведение на истински влюбен, в което няма нищо лошо, а и на бившата ѝ е харесвало, щом е била с теб толкова години, пък и на същата вълна (обичлива).

Това съжалявам да ти го кажа, но навярно си ѝ омръзнал, или другият с нещо я е подмамил, или просто си е тъпа к***а, неоценяваща съкровище като теб. Много варианти и все лоши, но опитай да не се терзаеш. Помисли реално - тя не те заслужава, не заслужава и да се мъчиш заради нея. На светлинни години под нивото ти е.

Вместо да страдаш, поогледай се за ново момиче. Знам, че не искаш, в сърцето ти е само "героинята" от историята ти, но си струва да пробваш. Все някоя ще ти допадне, поне малко. После каквото стане, но само недей да ставаш мъжка к***а и да нараняваш други момичета, в опит да излекуваш болката си. Успех, мило момче!

4.   Ок, ще я приемеш... И до кога това? Докато намери следващата "грешка". Следващият "само секс"...
Мисля, че можеш да си губиш времето по много по-хубави начини от този...

5.   Само едно ще ти кажа. Веднъж изневери ли пак ще го направи а ти си късметлия че нямате дете к.....а си е к..... а

6.   Така се пораства - прецакват те най-любимите ти хора и научаваш уроците на живота по трудния начин. За мен имаш два пътя - единият - правилният е да продължиш живота си без нея. Другият - удобният, е да направиш компромис със себе си. Тя ще каже всичко, което искаш да чуеш, а вътрешно ще е доволна, че те е изманипулирала и получила каквото иска отново. Никога няма да е като преди, ще те ползва за кошче за душевни отпадъци докато не дойде някой нов, с който да ти слага рога. За разлика от любовта, себеуважението е с теб цял живот. Защо се отказваш от него в името на човек, който не те заслужава ?

7.   Определено ,ако си Мъж с главно "М"ще спреш контакти с това дребно човече,това е мега нисшата постъпка
Искам да ти кажа едно-обичаш ли истински някого, никога не би ти минало през ум да си легнеш с друг/а.
За мен тя иска да е с теб заради едно-не иска да е сама,самотно и е и има чувство за вина,но това не я оправдава.
И друго ,и да се съберете вече няма да е същото ,бавна агония ,недоверие и отново раздяла ,а времето не се връща
Аз лично не бих я приел,не бих приел факта,че човек ,който ми е изневерил би могъл с гордост да се нарече майка на децата ни.

8.   Баща ти е възможно да е прав. Това не я оправдава, обаче. Ето ти две истини, вместо една. Трябва да гледате напред. Можеш ли отново да си с нея без да я обвиняваш. Толкова ли я обичаш, че да й простиш. Но дори да го направиш, дали това не би се случило отново. Аз знам едно място, на което осъждат изневярата и насърчават добродетелите в човека и вярността. Защо не отидете заедно на църква?! Евангелска. Успех.

9.   Връзката ти с нея вече е минало, приеми го, проумей го - тази жена е част от миналото, нека си остане там. Не прави грешката да я допуснеш пак в живота си. Само ще и дадеш карт бланш да продължи дати изневерява и ще покажеш, че си слаб. Отрежи я окончателно- пълен игнор, никакви телефони, никакви социални мрежи, общи компании, подаръци, снимки, нищо, което ти напомня за нея. Счупеното никого не е същото като преди, доверието, загубено веднъж не се връща. Спри да мислиш и да търсиш вина в себе си. Но си направи извод за бъдещи връзки - бъди по-умерен, не давай всичко от себе си, остави и на нея и на себе си лично пространство, не бъди лепка, както е казал баща ти.

10.   Ти, че може би си обсебваш, сигурно е така. Но да оправдаш постъпката и е безумно. Ама жените са така, казват ти, че си страхотен, че си единствения, че нищо няма да ви раздели ( това последното ми го казваха редовно ) но всъщност просто си част от живота им, докато изпадне нещо по-добро. И всъщност винаги ще има нещо по-добро, което тя ще иска.
Жените искат това, което не могат да имат. А иначе просто си намират някой, с който да съжитестват и да не са сами, но това не означава, че го обичат. Не се заблужавай, че нещата, които сте правили, дори и секса са показателни за това, че тя е била много щастлива. Толкова добре се прикриват, че когато си влюбен и през ум не ти минава, че мислите и са другаде, а в почето случаи тя наистина си мисли за друг.
Давам ти един пример от днес. Влизам в един ресторант да си взема храна за вкъщи и си седя и си цъкам на телефона, докато стане храната готова.
По принцип ме харесват жените, изглеждам сравнително добре и смея да кажа, че и аз се харесвам доста, затова и винаги ме заглеждат. Та влизат семейство, мъж и жена с детето им. Жената беше усмихната говореха си, докато избираха маса, изглеждаха щастливи както се казва. Докато не стигнаха до мойта маса и седнаха на съседната. Жената ме погледна, дълъг продължителен поглед и тотално си промени отношението към мъжа и. И започнах да наблюдавам отстрани.Стана супер студена, не говореше, не поръча нищо и мъжа и се чуди защо. А причината беше просто, че ме видя и се чудеше едва ли не как да осъществи някакъв контакт с мен. Почна да ме гледа да си оправя косата, дрехите. Спря да говори с него и с детето. Как мислиш се чувства мъжа и, как да си обясни той каква е тази рязка промяна за секунди в нейното поведение.
И си викам, гледай как той нищо не подозира, а тя е с дете по дяволите, което изобщо обаче не и пречи.
Та няма кво да се чудиш, не си единствения, а масово във връзките е така. Само по никакъв начин не прави грешката да я приемаш обратно, защото ще останеш без достойнство. Примеш ли я обратно бъди готов за още по-голяма порция изневери, защото колкото и да си говорим един път направи ли го, няма начин да няма и втори път.
Работи върху себе си, не се опитвай да променяш жените. Това им е заложено по природа. Те са моногамни, инстинктът за нещо по-добро при тях винаги работи и няма да се замисли да действа, ако има възможност.

11.   Я не се занимавай с глупости!
Натирвай коврата и повече не се обръща назад!
Колко още "най-големи грешки в живота" ще има да прави преди да ѝ дойде акълът, ако знаеш...

12.   стабилен си по това което чета.Дай шанс на друга ;) успех

13.   Понякога се чудя как е възможно да има мекотели като автора. Идеализирал няква, сякаш е единствената жена на планетата, а тя си го слага с друг. Щом ти е изневерила, значи не е за теб. Виж сега, момичето може и да е свестно, но просто не е за теб. Ако една жена те обича, никога няма да се надене на чужд хуй. Жените за разлика от нас не изневеряват ако обичат един мъж. Просто не те е обичала достатъчно и за това са се случили така нещата. Не я обвинявай, не и се сърди, нека всеки да си продължи пътя. Извади си поука от случая и виж къде ти бъркаш, че да ти се случи такова нещо. Ще ти мине.

14.   Може би е сама и се пробвам . За вина и изневери според мен може да има в семейство , дълго заедно , писнали си , необръщаши внимание един на друг . А това 2-3г с някого , дето ти омръзва и искаш да *** с друг не го разбирам . Вземеш ли я , тя пак ще иска разнообразие ....

15.   Баща ти е най прав.

Колкото до това да я вземеш обратно ...пълен абсурд . Няма да е по различно. Даже ще е по зле. Счупеното и залепено гърне е по зле от новото . А то вашето е на сол

16.   Ами ,то си е досадно от един момент нататък да сте залепени като Патафил и Филопат. Овен това, тя е решила , че като има нещо хубаво, може да има още по-по-най. След време е видяла , че и с другия няма да фръкне в небесата и е решила да се върне на по-добрата партия. Или, пък,са я изкъшлали.Все тая, няма смисъл да започваш пак с нея.

17.   Не бих простила на човек, който ми е изневерил и се е отнесъл с мен, все едно не струвам пет пари.

Ж.25г.

19.   Жена тръгне ли веднъж, спирачка няма. Пускаш и не поглеждаш назад, това е.

20.   Изневярата не е оправдана в никъкв случай, може да е подтикната от различни фактори, дори от самата ти половинка, но в никъкв случай не е оправдана.

21.   Дръж се като мъж и я разкарай.
Разбери го ясно-никога, ама никога няма да си щастлив ако си с нея.
Сам ще спреш да се уважаваш и винаги ще го помниш
Продължавай напред.

22.   Аз пък смятам, че следващата ти връзка с друго момиче би протекла аналогично. Когато единият обича прекалено силно, то другият без да иска и неволно се възгордява и пак неволно започва да вижда другия като по-нисш. Това кара възгордялия се да търси нови обекти. В една връзка винаги са двама. Вина имаш и ти и ти казах защо. Противно на повечето смятам, че прошката е нещо голямо. Ако си охладен от станалото, може връзката ви пък да бъде чудна с твоето момиче. Все пак я обичаш, а не заслужават ли хората, които обичаме втори шанс? Представи си, колко величествен би изглеждал в нейните очи, ако простиш непростимото. Това е обратното на това, заради което си бил наранен, сега от 'нисш' към величествен. Имаш ли силите да го направиш? М36

23.   Няма случай, в който изневярата да е оправдана. Веднъж факт, връщане няма.

Прекасното ми семейство никога не е разбрало това. Единият изневери, другият го взе това като повод и оправдание за деградация и направи същото. Чиста и долна морална развалина остана. Доводите са изцяло кухи: ако Х убие човек, това не оправдава кражбата на У. Независими и отделни величини са.

Така че не търси оправдания и не прощавай. Всеки си е отговорен за действията си.

24.   Такива неща не се прощават. Сега си наранен, но ще мине малко време и ще забележиш, че жените имат интерес към теб и - ако сте още заедно - ти ще и изневериш. Или ще почнеш да я третираш като боклук.
В първия случай не е честно спрямо теб - по-добре си дай шанс да намериш нормална връзка.
Във втория не е честно спрямо нея - да, тя е постъпила гадно спрямо теб, но това не я прави боклук като човек - просто е спряла да те обича.

25.   № 22 - Не знам от личен опит ли го съветваш, но аз този театър с втория шанс вече го играх, не два, а три пъти. Резултатът беше плачевен, какви величия, какви пет лева! Ставаш на парцал и съответно получаваш такава отношение. А другият си прави каквото иска и накрая не му пука дали повече ще му прощаваш или не.

27.   Като жена ти казвам, че дамата на сърцето ти не те обича. Когато една жена обича, не изневерява.
Възможно е вече да си й омръзнал. Или те е приела за даденост и е поискала да си разнообрази. Но тя е отишла при другия за известно време. Т. е. не е било само секс - тя направо те е зарязала.
Ако чувстваш, че е жената на живота ти и можеш да й простиш и да забравиш - направи го! Ако това ще те тормози и съсипва - забрави я - все пак не сте семейни с деца, за да се правят компромиси.
Пиши какво си решил.

28.   Бях в твоята ситуация до сущ еднаква и реших да приема човека обратно, все още сме заедно. дълго време имаше разпити, как защо, толкова ли заслужавам, че ме предаде така и тн. Много разправии. Както и да мина се много време, аз не забравях тази брутална изневяра, за мен беше много брутална... плачех търсих вината в себе си постоянно опреквах се като теб, питах се защо, така и не отговорих на въпросите си, така и тя не ми отговори смислено, но с времето започнах да забравям някак си времето лекува, но не и на цяло винаги ще помня това нещо то не се забравя. Та връзката ми продължи макар и с дупка там не знам защо я приех, но го направих и както споменах минава, можеби любовта е по силна, вечно си нислех тя сега го направи ами после тя пак ще го направи и ще се повтаря дали не направих грешка постоянно си задавах въпроси, но се оказа, че до ден днешен тя съжалява за грешката си и не е посмяла от тогава да направи подобно нещо и връзката която имам е доста дълга защито това е фактор в тази ситуация. Така, че има грешка има и поправка, но за всеки човек е различно и това можеш да го прецениш само ти струва ли си. Тя ще се поправи ли, ти ще го преудолееш ли защото е адски трудно. Ако питаш мен въпреки, че моят избор е бил такъв теб бих те посъветвал обратното, светът е много голям предполагам си млад. Намери щастието си другаде не гледай на зад, гледай напред там е твоят човек чака те някъде... и те чака, не търси винага в теб, а знай, че си супер и в една нормална връзка тези неща, който изброй са нормални, стига толкова от мен...

29.   Ми да... бая обсебващ си. Не е готино така.
Дали ще си я върнеш, си е твоя работа, но тя е имала абсолютното право да подиша малко свеж въздух, което въобще не я прави курва, колкото и да се опитват да те убедят в това пишещите тук тийнове.