Жените след брака - непоносими
Въпрос по-скоро към мъжката аудитория.

Здравейте, драги ми зъби-стискители, здравейте драги ми вечно-търпители, здравейте и на Вас к'вот жената каже само да е доволна (сичер пак н'ема да е вашето)!

От скоро съм в тази 'схема' и вече е непоносимо 5 месеца са, но ми идват като 5-години.
Намирам все повече и повече бели косми по главата си. И не... не съм на 50г за да се оправдая. На 20 и нещо си съм.

Преди сватбата, преди съжителството, преди всичко... беше просто божествено.
Сега се чудя и се мая откъде и как съм си вкарал тази кобра в гащите и не... не е като да е онази котка, която правеше доста хубави неща, докато е била в гащите ми - съвсем различно е.

Като не стане нейното се почва... цупене, сърдене, ама ти така, ти си такъв, заради теб, заради вашите, заради това, че навън има дървета и прочие.
Обаче пък като получи това, което иска ти дава 1% от него, колкото да си мислиш, че нещо голямо се е случило.

Вземем заплати моята е обща, нейната си е нейна. Свършат и парите на втория ден - мило, така и така, това и това.
Забавих си портмонето у нас онзи ден, бързайте за работа и я помолих за 5лв, колкото ако ми се прииска нещо да си взема. И се почна : ти искаш само пари от мен, за какво са ти 5лв, като на работа всичко ти осигуряват. (в същия момент нали се сещате, че тези пари, които са в портмонето й, всъщност са от моята заплата).

Мъка голяма. Нямам време да пиша за още безброй примери, но... МЪЖЕТЕ ЗНАЯТ за какво иде реч.

Питам за съвет, как да постъпя?
Да го играя чехльо до края на живота си?
Да чакам нещо да се промени?
Да и тегля една майна подобаващо?

Доста се замислям за последното, поради простата причина, че няма и лъч надежда за промяна. Колкото повече добрини правя и гледам да угодя, толкова повече ми се качва на главата.
Секс под всякаква критика. Нещо свястно поне да стотви поне да видя и аз нещо хубаво в този живот от нея - и това го няма.

Общо взето... си е кофти тръпка. И без да се засягат дамите, но всички до една са такива... отровни, непоносими след брака/децата/съжителството. И после ама защо мъжете не били моногамни или не искали сериозна връзка, брак и прочие. Ами как ще да искат като преди брака им предлагате едно, а накара получават съвсем различно.

'' колеги '' помагайте, споделяйте! Някой да каже, че се чувства още по-зле от мен, че да ми олекне, че не съм на дъното на класацията.

Коментари

51-73 от 73

57.   Любовта както си си я представял е била илюзия.

Първо, връзката ти е точно както при семейството ти и тези на други. Любов, кавги, хубаво и лошо.

Много хора съжителстват и прекарват дълго време заедно преди да сключат брак. Всъщност брака е ненужен дори за много. Той е за хора като теб които следват традицията. Други го карат заедно и без него.

Щом съжителствате заедно, значи се опознавате и се адаптирате едни към други. И двамата имате различия и навици които се адаптират едни към други за да създадат 'ние' по начин уникален за връзката ви.

Ех Иване, Иване.. пак не си видял, пак не си разбрал.

58.   Това пък не мога да го разбера, какво като си женен, бий и шута и се развеждай. Все едно не можеш да си намериш друга, това го наблюдавам много често - мъжете се стряхуват да не останат сами или не знам. Имам такъв приятел, преди брака жена му беше ок, след 1 г стана дебела и мрънкаща, ане противна гад и той си стои и свива. Аз ако съм я разкарвам веднага, обаче аз не смятам да се женя, защото не виждам смисъл в това, но няма да търпя някоя свиня, защото съм млад, готин, оправен и си изларвам пари - за какео ми е такава, като мога да имам почти всяка, която искам. Аз така го приемам, че тя е извадила късмет да е с мен, а не обратното щото си зная цената, знайте си я и вие

59.   С нетърпение чакам момента, в който хората ще престанат да се размножават. Сума ти идиотски ритуали ще изгубят значението си. Няма да има женитби, делене на имущества, разводи и т.н. Жените ще бъдат с някого, защото го обичат, а не за да се подсигурят в случай, че изцвъкат две деца и той реши да си бие камшика.
Дами - за всичко се плаща. Ако искате половинката да ви издържа ще му ходите по свирката. Ако сте некадърни и несигурни дали ще можете да се грижите за себе си, просто ставате придатък на мъжете си. Ваш избор. Но няма как хем да командорите, хем да смучете чуждите пари. В природата винаги има баланс и кранчето ще секне точно, когато не го очаквате.
Авторе - попаднал си на кифла. Ако бях на твое място щях да я разкарам. Въпроса е, че българите прекалено се влияят от роднини, семейство, съседи и т.н. и точно затова мисля, че няма да го направиш. Замисли се, наистина, това е само началото. Готов ли си да жертваш останалата част от живота си?

60.   №36 казваш: "Човек, ако знаеше за какво се жени... никога не би се оженил".
Много си прав, аз точно това съм направил. Над 55г. съм сега и съм още ерген. Аз имам нюх да ги осещам много бързо, но продължавам да ги изучавам както финасово така и в леглото. Идва време когато тя започва да проявява истинското си аз. Направя й няколко забележки според случая и ако тя не се осеща правим една хуманна равносметка и й казвам, че повече не можем да продължаваме и й пожелавам да си намери точния мъж за нея. Никога не съм позволил на жена да ме надхитри, колкото и да съм я харесвал физически. И сега ми се навират някои понеже виждат къде живея и ми се умилкват като ме видят пред къщата да се занимавам с нещо. Те сами ме заговарят и аз най-учтиво им отговарям и още при тези първи разговори аз усещам накъде вървят нещата. Жена не може да ме заблуди каквато и артиска да е. Такава не се е намерила още.

61.   И аз не мисля, че е до пол. Ето бившия ми например изчака аз да оправя и обзаведа апартамента (всичко се случва с мои пари), да мъкна неща на ляво и дясно, докато той си лежи кротко на дивана и реши, че е готов да се нанесе и да си живеем заедно, защото много ме бил обичал. И за това сега е бивш. Та така, истината е проста: В семейството всичко се гради от двамата заедно, по отделно нищо няма да стане, нито единия само взима нито другия само да дава.

Лола

62.   До 55 от 7

Като ви кажат истината в очите и не ви изнася а? Не, не съм гей, нито съм женомразец. Харесвам готините жени, не такива като жената на автора. Просто обективно и реалистично представям нещата. Да, заставам зад думите си, след всичко, което съм видял. Жените искат да си осигурят спокойствие и сигурност и много интересно как след като го направят любовта някакси видиш ли изчезва спрямо мъжа, с който живеят, обаче пък им се ще нещо по различно, някой чужд.
Свикнали сте мъжете да ви свалят звезди и да си трайкат. Ама появи ли се някой, който да ви разкрие в прав текст и започват нападките.

63.   60, то хубаво ги усещаш, но в крайна сметка да стоиш сам по-добре ли е? Ама искрено си отговори на себе си, не на мен. Нито имаш деца, нито семейство от страх да не се минеш. То да си отваряш очите е добре, но ти си минал в другата крайност. Няма как всички жени до една да са заклети използвачки, колкото и да се опитваш да ни убедиш, а горките мъже са невинни жертви :-)
Ж48

64.   До №63,
"...но в крайна сметка да стоиш сам по-добре ли е?" На себе си и на теб отговарям да, по-добре ми е да съм сам. Аз живея сам, но никога не съм самотен, даже времето не ми стига да правя всичко, което искам. Зная, че не всички жени са заклети използвачки. Права си. Може би от 100 жени 5 не са използвачки, но аз никога не срещнах една от тези 5 свестни жени. Въпреки възрастта ми аз съм много социален мъж, мога да завържа разговор с жена на всякакви места и много от тези жени си дават телефонните номера за разговор. Аз им звъня и си говорим и след време дори се срещаме навън. Достатъчно ми е при тези срещи да преценя мисловния им процес и скоро след това идва края. Без жена в къщата ми е тихо и спокойно, никой не ми надува главата с излишни приказки. За вас жените е много депресиращо да живеете сами, чувствате се самотни, няма с кого да си говорите и това ви се отразява на настроението. При нас мъжете не е така, поне при повечето от нас. Когато поискам да се срещна с жени знам къде да отида и кога да отида. Ти ми звучиш като жена без мъж, която живее с детето или децата си.

65.   63 - престави си, на някои мъже не им пука дали ще имат деца и семейство. Нищо му няма на номер 60, много правилно се е ориентирал.
Не познавам жена, която да не иска сигурност във връзката си, тук дори не говоря за деца. Жените са и физически, и емоционално зависими.

Една жена може да заслужи уважение единствено ако не настоява за брак и моногамност, също да има свои интереси, свои приятели и да е с даден мъж просто защото го обича истински, без никакви емоционални или финансови зависимости.

В тази категория не попадат нито една от коментиралите по-горе дами, които се опитват да се изкарат нещо повече от жената на автора.

Любов може да съществува единствено ако не се опитваш да контролираш, притежаваш или променяш даден човек.

66.   64, 63 съм. Не позна, имам мъж и 2 деца, не знам защо реши, че съм сама с дете и търся на чий врат да се обеся :-) Щом наистина се чувстваш добре така, супер, няма лошо. Дано така да се чувстваш и след години.
65, не се опитвам да се изкарам по-добра от никого, тук не сме на състезание, нито някой ни избира по качества :-) Цитирам те: "Една жена може да заслужи уважение единствено ако не настоява за брак и моногамност, също да има свои интереси, свои приятели и да е с даден мъж просто защото го обича истински, без никакви емоционални или финансови зависимости. " - на думата моногамност ме загуби. Всички сме зависими на този свят, никой не живее във вакуум и всички изискваме нещо от хората около нас. Всеки дава и получава нещо, така е устроен светът. Щом ти и 64 сте си самодостатъчни и не ви пука дали имате семейство, няма лошо, живейте си така и няма да се минете. Няма смисъл да ви обяснявам какво получавам от децата си, баща им - също. Останете си със здраве.

67.   Последно от 63 към 64 и 65: след като си написах последния коментар, попаднах на следния фейсбук пост и е точно за финал на разговора:

Като ме питат какво е да си имаш деца и аз не знам какво да кажа освен ето това:
Щом станеш сутрин, отиваш, сядаш на ръба на леглото на детето и започваш да го будиш. Като го събудиш, то ти се усмихва, а ти му викаш “Искаш ли гуш? ”
И това малко същество, което още не е лъгало в данъчната си декларация, не е псувало още в колата на колелото на Четвърти километър, няма разширени вени и не е стояло на колене в някой кенеф, за да шмърка, нито се е женило, развеждало и размножавало, те поглежда и едно големо щастие идва на лицето му.
После се измъква от завивката и се навира в скута ти да го галиш и прегръщаш. А ти го галиш и прегръщаш и си викаш “Ебати... ”, а после малко ти се насълзяват очите, защото то не е едро, несръчно и чуждо, а е малко и още има нужда от теб.
Не знам дали децата са ангели. Като гледам как крадат бонбони и си хвърлят чорапите и реват, не са. Но са толкова ирелевантни и несъотносими с всички дебилизми, с които се занимаваме. Те нищо почти не знаят за тия дебилизми. И като ме гледат, не виждат една злобна, отвратителна жена с комплекси и проблеми, а голяма, здрава, хубава майка. И се хвърлят в прегръдките ѝ все едно съм кой знае какво.

Вчера вечерта детето ме пита любезно:

“Мамо, имаш ли сили за всичко? ”

Викам “За всичко надали. Ти какво имаш предвид? ”

“Ами за две приказки да ми прочетеш ще имаш ли?

Ма ще имам, бе.

Това е, сори, че оспамихме темата на автора, не това е проблемът му.

68.   И аз съм мъж, за който да е сам не никакъв проблем. Чувствам се страхотно, да мога да разполагам с врвмето и парите си както реша без да имам излишно мрънкане на главата. Наскоро се видях с един приятел, та гаджето му беше направила план за целия ден и седмица. След 5 минутната среша веднага отидоха еди къде си, после на кино, после на друго място, защото тя така е решила.
Ами не, аз пък може да не искам да правя нищо днес. Не искам да тв чакам на чврния петък в мола да си купиш боклуци. Общо взето пълен контрол и цупене.
Та, да аз съм съшо сам, но не съм никога самотен и това за жвнитв е непонятно.
Много от мъжете, които са женнени направо са изгубили желание за живот, няма го този хъс, налегнали са ги проблеми, които главно идват от мрънкането на жената.
Еми, не, мерси. Да правя това, което аз искам, когато аз искам е най-голямото удоволствие. Сега ми се пуши пура, и щ3 си запаля вкъщи, ако имах жена щеше да ми надуе главата, как не се пушело пура тук.

69.   65 отиенрирай се към другия пол и не ни мисли. С толкова претенции, без нищо в замяна са само най-елементарните мъже.

70.   Аз лично за пореден път се убеждавам, че мъжете и жените са от различни планети. И като че ли с времето тези планети все повече се отдалечават.

Това което иска да каже номер 65 е, че една жена за да заслужи нашето уважение като личност, първо трябва да докаже, че е личност - има свои интереси, свои приятели, свои нужди, които , уважаеми жени, забележете шокъра - успява да покрива сама. Това аз наричам "завършена личност" а не "придатък". Само такава жена бих уважавал лично аз. Всъщност, ние не искаме нищо друго от такива жени. Искаме те да са с нас заради самите нас. Не заради колата ни, преспективната работа, жилище и въобще - не заради комфорта който можем да ви осигурим. Иронията е , че всъщност това е основният принцип на Любовта - думичката която жените традиционо използват толкова евтино и често но изобщо не разбират. Да обичаш някого просто заради самия него.

и от другата страна имаме номер 69. Типично по женски изобщо не е вникнала в есенцията на нещата. Това което тя вижда в отношенията между мъж и жена, е проста сделка - "какво аз получавам в замяна". Това и е първата мисъл. И като повечето умнствено ограничени хора, когато нямат какво да изтъкнат като довод в подкрепа на тезата си, се опитват да засегнат събеседника по абсолютно нерелевантни и неаргументирани точки - "да се бил ориентирал към другия пол". Чудя се , откъде знаеш какво може да предложи номер 65? :) Ако номер 65 се "ориентира към другия пол", това прави ли логиката му "по неверна"? Или го прави "по малко мъж"? :) или пък прави номер 69 "повече жена" ? :) И какви толкова големи изисквания има номер 65 ? :) една жена да има характеристиките на зряла личност? :) Да, наистина , така казано се връзва защо на номер 69 това и е струва толкова много , че това да са "с толкова много претенции" :)

С подобни плитки разсъждения, жените като номер 69 все повече доказват, че на такива жени трябва да се гледа единствено като комплект от дупки които се опитват да се продадат на най висока цена. Всяко тяхно действие, мисъл, връзка, започва с "Какво аз ще получа в замяна". Останалото е прах в очите и пазарлък.

Е, поне авторът получи достатъчно материал за размисъл по своя случай :)

71.   Много интересни разсъждения на болшинството коментиращи, че жената връзва с детето мъжа. Това дете да не е само на жената? Мъжа няма ли някакво участие в създаването му, че го чувства като заплаха? Като толкова го стресира собственото му дете и го чувства като окови, защо го създава? Жена му да не му е опряла нож в гърлото като го правят. Осъзнайте се, хора. Само глупаци могат да мислят по този начин за децата си. Да, променя се жената с появата на детето, но с много любов и отдаденост от страна и на двамата се гледа дете и се гради семейство. Не като автора да плюе по жена си, която сам си е избрал. За мен това е комплексиран мъж, който трябва да ревизира първо себе си, тогава да съди собствената си жена.

72.   Хем излизате с такива жени, имате връзки, после брака ви виновен. Не , не е виновен един подпис, а това, че сте избрали неподходящ човек. Той и в началото е бил неподходящ, и по средата на връзката е бил неподходящ, и след брак или съжителството е още по-неподходящ. Човек си личи още в първите 2-3 месеца какъв е, не се променя магически после.

73.   70, ами и ние очакваме това от мъжете, за да ги уважаваме и желаем. Да бъдат личности, със собствени интереси, да отстояват позицията си, да могат да носят отговорност за решенията си, да държат на мнението си, да могат да се оправят и издържат сами. И не защото ние няма да се грижим за тях, ще им вземам парите и ще са настаним на вече изградени удобства (не казвам, че няма такива, но изобщо не са толкова, колкото се опитвате да ги изкарате), а защото искаме да знаем, че този този човек ще се справи и ако ние не сме там да свършим нещо. И защото половинката е там за подкрепа, и както ние бихме го подкрепили, така трябва и той да може и да иска да ни подкрепи, когато имаме нужда.

А какво се чува в този сайт? Най-малкото изискване и моменталната реакция е, жените имали прекалено големи изисквания. Обаче пък кариеристки не харесваме. Трябва фокусът й да е върху семейството, но да не очаква мъжът да изкарва пари. Как става това? И накрая какво излиза? Броите всеки лев който сте дали и колко пъти сте получили секс срещу това. Но иначе говорите за изисквания към личността. Пак нещо логиката се губи. На проститутки не ви свиди да плащате, но да допринасяте в домакинството ви се струва несправедливо. Пък после защо не сме искали редовната клиентела на бардаците за сериозна връзка.

Ако искате да ви приемаме каквито сте, трябва да бъдете нещо качествено. Ако искате качествени жени, трябва да приемате само такива. Толкова просто е.

74.   70, аз съм 63/66. За това, че жената трябва да има собствени интереси и да е независима личност, съм 100% съгласна. Мен ме подразни следното в изказването на 65: "Една жена може да заслужи уважение единствено ако не настоява за брак и моногамност... ". Ся за брак, как да е, на днешно време това не се счита за кой знае какво, макар че за мен лично е важен, но не това е темата. Мислиш ли, че няма нужда от моногамност?
А иначе смятам, че в брака / връзката и двамата трябва да дават и да получават във всякакъв аспект. Иначе се получава като ситуацията на автора, в която единият е в позиция постоянно да иска, а другият никога да не може да задоволи претенциите му.

75.   Парадоксално, но факт - жена съм, но подкрепя последните мъжки мнения в дискусията. Може би затова имаме толкова силна връзка със съпруга ми. Аз си тичам по моята писта, той си тича по неговата - с различни професии сме. Базов лагер - у дома. Задължителният вечерен разбор на събитията на чаша вино. Наблягаме повече на това кой какви постижения е имал днес, отколкото на хленченето от провалите. Но ако има проблем, двамата го анализираме и изработваме стратегия за решаването му. Той ми дава идеи за моята работа (понякога неочаквано добри), аз пък му давам работещи практики за управление на кризи. След това минаваме на обичайнното цуни-гуни и аз те обичам, ама аз повече. Всеки е абсолютно финансово независим - т.е. може спокойно да се оправи без другия. Което не означава, че нямаме общ бюджет, но към него се отнасяме отговорно. Например, защото моето работно време е гъвкаво, пазарувам аз основно, но той пък отговаря за коли, техника, ремонти и прочее. Ако бюджетът се изчерпа преждевременно, всеки си "обръща джобовете" и вадим каквото имаме, за да се оправим до следващите постъпления.
Но са прави и жените, които казват, че това трябва да е двупосочен процес. Наскоро пазарувахме в един хипермаркет. Отидохме с цел да купим една конвекторна печка. Но докато мъжът ми избираше, аз се зазяпах в един скъп порцеланов сервиз, който реших, че страшно ще ни пасне на вилата. Реших, че ще мина тези дни да го видя пак и евентуално да го купя. Излизаме от магазина, помъкнали печката и споменавам това. Мъжът ми вика: "Ама защо не каза?" Отвръщам: "Знам мъжете колко се отегчавате от разни женски покупки". Той само сложи печката в багажника на колата и заедно се върнахме, купихме и сервиза, че даже и една орхидея ми взе съвсем импулсивно. После докато се прибирахме, каза: "Всичко това е за нашия дом - печката ще ни топли, в сервиза ще се храним, а цветето ще ни радва, защо пък да ме отегчава?" Между другото, печката на касата я платих аз, а "моя" сервиз и орхидеята ги плати той.

76.   Не са нещата до пол, а до мързеливи лентяи от двата пола! Не съм съгласна, че всички жени са такива, защото познавам такива, които НЕ са и аз в това число и мъже, които са. Но и НЕ разбирам глупаците, които съвсем оневиняват жената на автора, че е един мързелив търтей - била депресирана, не била обичана, подкрепяна. Ами дай всички да сме депресирани, за да става нашето! Човек като е депресиран се затваря в себе си, а не ходи да харчи чужди пари. Моят бивш така 3 години ме въртя с депресията си - не работеше, а аз като вол, коля му купих, той само си лежеше и филми гледаше, като се стигна до там аз да върша и цялата домакинска работа му бих шута в г*за! Съветвам и автора да направи същото, това клише “докато смъртта ни раздели” е само клише. Махай се на време!

Джен

77.   Жена съм. Рядко коментирам в spodeli. net, макар че чета теми и коментари с удоволствие. Смятам, че тука хората си казват неща, които иначе не биха споделили с близки, приятели в такива подробности и ти дава наистина един интересен поглед върху много неща, с които самият ти може би си се сблъсквал.
Така... по същество. Смятам, че имам някакъв житейски опит и съм попадала в достатъчно ситуации, като също така познавам доста различни хора и модели.
Едно не мога да разбера и то е това защо маса жени смятат, че щом "вържат" някой с брак и/или дете и вече им е разрешено да мрънкиосват, изискват до небесата и да недоволстват когато не получават всичко сега и веднага, защото те са "КРАЛИЦИТЕ" на живота на мъжленцата им. Много често колкото по-добре се държи мъжът с тях и колкото повече им угажда, толкова повече злоупотребяват с това. Жени, обичайте мъжете си, не ги имайте за даденост само защото е поставил семейството си на първо място - това не е оправдание да се занемарявате и да мрънкате до откат. Имайте своите интереси, своите занимания, не живейте само за да изисквате и заради "семейството си". Дайте свобода на мъжа си, не му скапвайте малкото свободно време вместо за почивка и удоволствие, да е пълно с напрежение. Грижете се за него до колкото можете - така му се отблагодарявате за нещата, които той прави за вас като мъж. Не му вгорчавайте живота, защото няма незаменими хора и на него може да му втръсне това положение и да намери утеха другаде, а недай си боже и да се влюби в друга. Тогава гарантирам ви ще си сипете пепел върху главата, защото друг, който да ви угажда, да ви обича и да иска да ви радва, може и да намерите, но може и да нямате този късмет!
Нямате си на представа колко жалка картинка сте отстрани и в колко жалка картинка превръщате мъжете до вас. Занемарила външността си, напълняла, но намусена, мрънкаща и глупава без капка финес и женственост. Да не мислите, че вашия мъж като види някоя весела, готина и точна мадама, не би я предпочел пред чудовищата, в което сте се превърнали в техните очи? И до кога ще си мислите, че щом изпляскате бебе на даден човек, придобивате ексклузивни права върху търпението му?

78.   изчетох 75 и първото което ми мина през ума беше "чакай да се ощипя, дали не сънувам, стори ми се че видех еднорог" :)

Пожелавам на Вас и на мъжа ви много такива моменти на "спонтанни орхидеи" :) Спомням си за времето когато и аз правех подобни жестове...

80.   Ами то затова се казва съвместен живот, не обща нирвана или нещо подобно.

51-73 от 73