Какво да правя ?
Здравейте! Момиче на 20 години съм. Преди половин година се запознах с едно момче, в което се влюбих. През последния месец нещата се развиха доста бързо, както всяка нормална двойка минаваме през обичайните неща. Излизаме често, през което време се държи много мило с мен, но в последно време се държи много странно - не ми пише, все мен чака първа да го направя, обижда ме и усещам, че има нещо и съответно го попитах. Той каза, че няма нищо, след което спря да ми пише. Мисля, че се срамува от мен. Обичам го и не искам нещата да приключат просто така без причина. Възможно ли е да има друго момиче или просто вече не проявява интерес към мен - моля Ви за съвет, какво да правя?

Коментари

1.   Момиче намразих 9 декември защото се разделих с момичето с, което имах сериозни възнамерения, което не се е случвало да си го помислям от 7 клас а сега съм 12. Така се случиха нещата, че бяхме колеги и не исках скандали и драми на работното време и се държах с нея добре само от възпитание и до там след работа съм оставал за 1-2 часа да поговоря с нея все пак бяхме колеги а пък аз съм и аз и се познавам какъв си. След, като разбрах, че ще ни махат от работа се реших да я поканя да излезем и тя прие. В началото нямах нищо сериозно към нея но докато излизахме мои близки ми казаха, че момичето не било лошо и да съм се бил престраши се да изпиташ чувства към нея защото от страх след първата ми сериозна връзка от 1 година така ме нарани, че всичко след нея беше в порядъка на месец, два докато не ми пуснат няколко пъти. Пробвах си късмета със всяко симпатично момиче и ако станат нещата не продължаваха дълго защото си имам бариери разсеях се..... И наистина след втората седмица се опитвах да задържа връзката на няколко пъти бяхме пред раздяла поради ред причини от моя странна но се разбирахме и накрая се разделихме защото не й се обадих два дни поред. И сега идва голямата дилема защо не и се обадих нито веднъж за този период от време ами освен, че съм съобразителен друга причина няма но тогава за мен това беше нещо незначително и аз и го казах, как го виждам това мое действие естествено, ми се ядоса и обиди ах как ме е яд загубих човек с когото искам нещо друго освен да си запълвам свободното време и не го опазих тя си тръгна аз дори не я спрях. Реших, че без да си потисна егото тя ще ми прости но не стана исках да се държа като мъж и да не и се извиня нито веднъж за моята глупава постъпка. Нямам опит със задълбочените връзки и не съм свикнал да си споделям времето с когото и да е било а това я нараняваше толкова пъти, че чак и се наложи да говори с мен по тази тема и аз не се промених само казвах, че никой не е длъжен да ми слуша проблемите и просто сменях темата ще ме е яд още дълго време за това момиче......

2.   Винаги има причина, а тя е, че той вече няма интерес към теб. Дали има друго момиче не е важно. Нищо не можеш да направиш, насила не става. Отчети го като опит и продължавай напред. Жалко, че не е мъж да ти го каже в очите, но това е положението.

5.   Съжалявам, но според мен е започнал да показва какъв е всъщност... Бягай! Да те обижда? За какво? Защо търпиш? Да не си парцал? Направил го е веднъж ( до колкото разбрах ), но едва ли ще е за последен път! Намери си по-свестен, който ще те уважава, а не някой който при първото спречкване или ей така ще те обижда....

6.   Не си струва да търпиш да те обижда мъж. Дори и да се опиташ да сте отново в добри отношения... щом веднъж си е позволил да те обиди (важи и за биене), пак ще го направи, когато е ядосан. Ще съжаляваш, че си си изгубила времето с него, ако продължите още заедно. Както те посъветваха - недей да търпиш, вземи си поука и продължи смело напред :)