Още за запускането след брака и децата
Прочетох темата на мъжа, дето жена му качила 40 килограма след раждането и така и не ги свалила и ми стана кофти как го нападнаха.
Днес говорих с приятелката ми за това. Тя е разведена, с две деца. Мъжът ѝ след брака се е променил, започнал е да пие, спрял е да работи. На нея в един момент ѝ писнало и го напуснала. И според мен е била права, разбирам я напълно. Хубава жена е, харесвана, след две деца изглежда добре, а може и сама да се оправи в живота.
Безусловната любов е нещо много красиво като концепция, но за съжаление не съществува в реалността. Според религията Бог ни обича безусловно. В реалния свят най-близкото е майчината обич.
Но когато става дума за брак, човек има някакви критерии. И е нормално партньорите да имат очаквания един към друг. Особено за неща, които зависят от нас.
Дами, колко от вас биха търпяли мъжа им да се пропие? Ами с теглото не е много по-различно. Вредната храна, пърженото и сладкото, водят до по-силна зависимост от алкохола. И двете са пагубни за здравето. И двете вървят ръка за ръка с депресия, ниско самочувствие, нервност, злоба, комплекси. И не ми казвайте, че зависи от нас дали партньорът ни ще дебелее или пие. Ние можем да подкрепим някого, който е решил да се бори с подобен порок, но това зависи най-вече от него.
Приятелката ми ми споделя "напуснах го, не исках децата ни да имат такъв модел". И е напълно права мисля.
За обичта - сестра ми например е много дебела. И точно защото я обичам, постоянно говоря с нея за това. Не е толкова до визия, това създава риск от сума ти заболявания, смазва и психиката.
Човек, който съсипва тялото си с вредна храна, алкохол, наркотици, не обича себе си. А човек, който не обича себе си, трудно може да даде любов на партньора си.
Така че разбирам автора на онази тема. Когато партньорът ти развие вредни, съсипващи навици, е нормално това да те отблъсне.
Накрая в добавка, смятам, че е кофти идея човек да се поддържа, само за да се хареса на другия пол. Аз лично спортувам и се храня здравословно най-вече защото обичам себе си и тялото си и искам да съм в добро здраве. Искам и като се погледна в огледалото да се харесам. Бих си обръщал внимание на визията дори да живея съвсем сам. Най-вече заради мен самия.

Коментари

51-54 от 54

54.   Жена съм и смятам, че истината е някъде по средата. Жената която е родила трябва да се храни здравословно и да се опитва да влезне в нормалните килограми дори и да не е веднага. Но това не е само до воля, понякога е и до средства.
Качествената храна е по-скъпа. Една салата( нормална порция с месо или яйце) и една баничка не струват еднакво. И ако трябва да се нахраниш, а трябва и да спестяваш защото парите не стигат.. понякога избираш баничката.
Многото жени, които приличат на модели и които са стройни нямат стрес и имат кой да ги спонсорира.
Сигурна съм, че ако една жена има кой да я замести от време на време и ако има необходимия бюджет да готви здравословно и тя би искала да е слаба и да изглежда добре. Нито една жена не би се радвала да е в двоен размер.

Но смятам, че мъж който е бесен, че жена му не може да отслабне след бременност никога не я е обичал. Това е брак, защото така ти е наложено от обществото или защото е решил, че е време вече за деца.. но не и от любов. Защото ако ти беше важно да я запазиш до себе си щастлива, щеше да допринасяш за това тя да изглежда добре, а не да се чудиш как да я зарежеш и как да си успокояваш съвестта пишейки по сайтове, че е дебела вече и е за изхвърляне.

55.   54, много точен коментар.

56.   Някой каза , че приятелката искала , мило , купи ми .
Аз пък направо си купувам , тъпо ми е да кажа на някой купи ми ...
Всичко е и ген . Аз с бременностите , качих само на корем и съм слаба , но това ли е най - важно ...
А тя и жената може да иска да му е голям ...

57.   48, така е, НО
баща ти- лека му пръст, а
майка ти- с проходилка, с болки, но.... ЖИВА...

51-54 от 54