Ще успея ли да намеря любовта?
Здравейте!
Това е по- скоро история, не търся помощ :)! Имах много дълга връзка с едно момиче(дълга 6 години, поне за мен е дълга), което много обичам и още обичам. Преди около година се разделихме по нейно желание. Каза ми че е объркана и не знае какво иска и тук както се досещате така се и оказа. Изневерявала ми е и то с мой добър приятел. Колкото и пъти да я питах тя все отричаше, но аз знам истината. Както и да е той я заряза, тя вече не беше объркана и искаше да се съберем. Аз не можех да простя и отговорих, че сега аз съм объркан. Използвах я за секс и ох Боже, такъв секс... понеже не бяхме заедно и аз знаех какво е направила исках докато го правим да не усеща каквато и да е привързаност от мен, все едно е проститутка. И на двамата ни харесваше. Така изкарахме около година. Тя все ми повтаряше колко ме обича, но въпреки че и аз все още я обичам, не можех да отвърна на тези думи. Сега реших, че това не е здравословно за мен и реших да пробвам да я забравя. Не съм се виждал с нея от горе долу 2 месеца. Искам да я забравя, за да мога да продължа напред. Да намеря момиче в което да се влюба отново и да обичам. Проблемът е, че ми липсва. Липсва ми обичам я, но след 4 5 години искам да създам семейство, а тя не е човекът който искам да бъде моя жена. За мен лоялността е най-важното нещо. Факт връзката има много спадове. Има моменти в които приемаш партньора за даденост, има моменти в които се чудиш искаш ли да си с този човек или вече не, но заслужаваш ли да си в щастлива връзка щом не можеш да подкрепиш любовта си в трудните моменти, в моментите на съмнения и така нататък? Има ли човек с по-дълга връзка, който може да каже, че през цялото време от нея е бил щастлив? Знам, че да ми изневери и аз нося вина в това, но аз никога не съм прибягвал към изневярата. Признавам имало е моменти в които ми липсва флирта с някое момиче, оглеждал съм други момичета, но никога не бих изневерил. Искам да ви попитам, случвало ли ви се е подобно нещо? Успяхте ли да забравите старата любов, без да вземе част от вас и да намерите новата?

Коментари

1.   Интересна тема, и аз бих искала да прочета повече мнения.

2.   Поздравления за това, че не изневеряваш. Мислех, че такива мъже не съществуват. Аз съм жена и също не изневерява. Ако не ми допада някой, просто се разделям с него. Лошото е че в явно винаги на такова като нас им изневеряват...