Как разбирате, че половинката Ви обича? Как Вие доказвате любовта си?
Напоследък съм непрекъснато ядосана, нещастна и депресирана. Правя си равносметка за всичко и осъзнавам колко време съм изпуснала и загубила. Живея ден за ден, вече не си мечтая за нищо, понеже винаги някъде нещо се обърква. Не искам да се жалвам и да Ви развалям настроението. За себе си мога да кажа,че не мисля че някога някой ме е обичал освен семейството ми. Не мисля, че е имало мъж, който ме е обичал, а аз не съм разбрала. Виновна съм си, защото аз съм ги допуснала до себе си, но все пак не това е същността на темата. Искам да Ви попитам как усещате любовта на партньора? Какво прави той за Вас, че го доказва? Как Вие му показвате любовта си? Щастливи ли сте заедно? Имали ли сте съмнения някога дали това е вашият човек? Разкажете ми за връзката си с няколко думи, как ви кара да се чувствате? Може би ще ми дадете малко надежда, че някой ден и аз ще срещна споделените чувства и любовта. Много ще се радвам да споделите!

Коментари

1.   Най-вече ще разбереш така - ако той прави жертви за теб, ако освобождава времето си, за да бъде с теб, пропуска важни за него събития, за да бъде с теб, да пропътува хиляди километри, само, за да те види, както и онези всички малко жестове, които прави за теб. Помни важни дати от вашата връзка, помни разни случки отпреди доста време. Прави ли това - знай на 100%, че те обича.
Надявам се живота те срещне с мил и добър мъж за теб, дано стане бързо, защото са на изчезване. Съдбата си знае работата.

2.   За съжаление много хора и от двата пола са егоисти. Искат да получават и не гледат дали и колко дават от себе си. Ако единия много дава, другия става мързелив. Моята рецепта е и двамата да дават както за партньора, така и за децата, така и за себе си.
В началото на връзката ако мъжа държи на жената, той няма да щади сили и средства за нея. Ще отделя пари, време, ще й помага и ще се интересува от живота й. Ще я търси, ще иска да присъства в живота й. Ще иска да създаде семейство. Един нормален мъж ще действа така. Но има и ненормалници, има всякакви комплексари, след време нещата много често се променят. Много нещастни жени казват, че в началото не било така. Жените също трябва да полагат усилия мъжът им да е щастлив. Мъжът както и жената трябва да имат време за себе си. Моят мъж обича да играе футбол веднъж в седмицата, обича да тренира след работа. Аз пък обичам да ходя по магазините, също си отделям време и за спорт, оделям и време за прически, грим. Когато се оправяме да излизаме семейно, аз отделям повече време да се приготвя, а той оправя себе си и детето. Ако се забавя, той пуска прахосмукачка например. Много се грижи за това да съм спокойна и да се чувствам като жена, да не се претоварвам с домакинстване. Грижи се за мен когато съм болна, което е доказателство, че ме обича. Грижи се за детето, което е мое от предишен брак. Обажда ми се по телефона през деня когато е на работа казва, че не може дълго време да не ме чува.
Мога да изброявам много примери за моя мъж, за мен той е най-прекрасния и грижлив мъж и татко. Планираме сватба и чакаме да ни се роди детенце. Той прави толкова много неща за мен, че понякога си мисля, че заслужава повече. Но незнам какво повече да му дам, дала съм му всичко, той казва, че аз съм му най-добрия приятел и не иска нищо повече от това да си отгледаме децата и да ги образоваме добре. Смятам, че жената трябва да се старае да изглежда добре пред мъжа си, дори когато си седи в къщи и само той я вижда. Тя трябва да го съблазнява, да му гали егото, никога да не го критикува, да му се възхищава. На мъжа му поникват крила, става едун супер мен, готов на всичко за любимата. Мъжът трябва да се чувства ценен и важен. Сексуално трябва да си пасвате. Щастието зависи от усилията и на двамата, но ние жените много често гледаме мъжа под лупа, намираме недостатъци, не го подкрепяме и после се оплакваме.

3.   За съжаление много хора и от двата пола са егоисти. Искат да получават и не гледат дали и колко дават от себе си. Ако единия много дава, другия става мързелив. Моята рецепта е и двамата да дават както за партньора, така и за децата, така и за себе си.
В началото на връзката ако мъжа държи на жената, той няма да щади сили и средства за нея. Ще отделя пари, време, ще й помага и ще се интересува от живота й. Ще я търси, ще иска да присъства в живота й. Ще иска да създаде семейство. Един нормален мъж ще действа така. Но има и ненормалници, има всякакви комплексари, след време нещата много често се променят. Много нещастни жени казват, че в началото не било така. Жените също трябва да полагат усилия мъжът им да е щастлив. Мъжът както и жената трябва да имат време за себе си. Моят мъж обича да играе футбол веднъж в седмицата, обича да тренира след работа. Аз пък обичам да ходя по магазините, също си отделям време и за спорт, оделям и време за прически, грим. Когато се оправяме да излизаме семейно, аз отделям повече време да се приготвя, а той оправя себе си и детето. Ако се забавя, той пуска прахосмукачка например. Много се грижи за това да съм спокойна и да се чувствам като жена, да не се претоварвам с домакинстване. Грижи се за мен когато съм болна, което е доказателство, че ме обича. Грижи се за детето, което е мое от предишен брак. Обажда ми се по телефона през деня когато е на работа казва, че не може дълго време да не ме чува.
Мога да изброявам много примери за моя мъж, за мен той е най-прекрасния и грижлив мъж и татко. Планираме сватба и чакаме да ни се роди детенце. Той прави толкова много неща за мен, че понякога си мисля, че заслужава повече. Но незнам какво повече да му дам, дала съм му всичко, той казва, че аз съм му най-добрия приятел и не иска нищо повече от това да си отгледаме децата и да ги образоваме добре. Смятам, че жената трябва да се старае да изглежда добре пред мъжа си, дори когато си седи в къщи и само той я вижда. Тя трябва да го съблазнява, да му гали егото, никога да не го критикува, да му се възхищава. На мъжа му поникват крила, става едун супер мен, готов на всичко за любимата. Мъжът трябва да се чувства ценен и важен. Сексуално трябва да си пасвате. Щастието зависи от усилията и на двамата, но ние жените много често гледаме мъжа под лупа, намираме недостатъци, не го подкрепяме и после се оплакваме.

4.   Усеща се.. винаги се усеща. Любовта трудно се скрива. На първо място за мен тя се изразява в грижата - интересува се от теб, яла ли си, студено ли ти е, как се чувстваш, пита те как е минал денят ти. Интересува се от какво се интересуваш ти - музика, филми, хобита. Ще иска да прекарва време с теб, ще те търси било то чрез писане, обаждане, ще те кани да излизате. Ще иска да те докосва, а в допира му ще усещаш нежност. Винаги гледай очите, те никога не лъжат!! Влюбеният в теб мъж ще те гледа с обожание, когато го погледнеш в очите може да се усмихне, очите му букнвално ще грейнат, ще видиш нежност в погледа му. Може да го хващаш да те гледа, докато си се обърнала на другата страна. Ще те гледа продължително и сякаш е в транс.

Не се тревожи, аз също много трудно съм намирала човек, който да има истински чувства към мен. Просто тези хора са рядкост в живота на всеки човек, да не споменавам и новите тенденции, които ни се налагат, че романтиката вече не е на мода, на нейно място са пошлостта, лесното и разврата. Не е вярно това. Аз не съм особено романтична, но има разлика между правене на любов и другото, което не искам да назовавам с точната дума.

Относно това как бих разбрала, че съм срещнала Човека - ако ми е спокойно с него, буквално. Ако чувствам, че мога да му се доверя, че мога да разговарям с него за всичко, чувствам опора и все пак привличане - това е той. Една двойка трябва да бъде освен любовници и приятели, защото изпепеляващата страст отминава с годиние и ако няма разбирателство и уважение, отношенията отиват по дяволите. Усещаш този човек като вкъщи, чувстваш, че сте все едно сляти и сте едно цяло. Не вярвам в любовта от пръв поглед, но понякога дори в началото на познанството ви с даден човек или дори само като се зърнете, имаш усещане, че се познавате от много отдавна или някакво притегляне все едно с невидима нишка. Но тук зависи и на самата теб какви са ти възприятията относно любовта и връзките и доколко вярваш в тях. Вярвай, че ще срещнеш любовта и наистина ще я срещнеш. Не я търси отчаяно, просто вярвай. Посещавай сбирки, общувай, работи върху себе си и един ден ще се засечете.

5.   За мен изразът на любовта е в малките неща. Като го чуя, че се прибира, да отида да го посрещна на вратата с прегръдка. Да му сготвя нещо вкусно за хапване. Сутрин да му направя кафе и да го изпратя с целувка. Да си легнем на дивана и да подпра глава на него. Когато видя, че е уморен, да не го ръчкам, а да се погрижа да му е комфортно и нищо да не го дразни. Да му изпратя спонтанно съобщение с целувка. Да му донеса някоя малка почерпка, от събитие, на което съм била. Малки, спонтанно жестове, грижа и осигуряване на уют. Така показвам аз любовта си. Различните хора го правят различно, но ми е правило впечатление, че всякаш най-силно реагирам на хора, които изразяват чувствата си по сходен начин.

6.   Това поне е лесно, ако човека те поставя на първо място обича те, всичко друго е извинение. Ето пример: с моя мъ сме от ученически години заедно, той е по- голям от мен, докато учех 12 клас и работех в едно малко магазинче, вечер е седял и е чакал с мен да затворя, носеше ми закуска, винаги навсякъде се заедно, не се оставяме. Не мога да ти дам много точна дефиниция аз какво правя за него, не знам компромис според ситуацията, като видя нещо готино му го купувам като подарък, сготвям му нещо което обича, подкрепям го, помагам му.
Мога да ти дам обратния пример: имах една приятелка, беше се хванала с един смотъл. На рождения й ден той отиде да пие бира с приятели, а аз, моя мъж и още едно момче си събрахме последните пари ние тогава бяхме 9-10клас колко пари сме имали не знам, купихме й една торта и я изненадахме. Та в крайна сметка се разделиха, такъв човек не обича

7.   Това е добър въпрос и много хора остават с погрешни впечатления и дават грешни сигнали, защото си мислят, че всички обичат и се чувстват обичани по един и същи начин (като тях). Грешка -- виж книгата The Five Love Languages. Там езиците на любовта са поне 5 - думи, подаръци, услуги, време заедно, физическо докосване. Т.е. аз обичам да ме докосват и ако партньорът ми не ме прегръща, целува, прави много любов с мен, със сигурност ще си мисля, че не му пука за мен. А той изразява любов, като прави подаръци - малки, всекидневни подаръци, цветя, шоколад, книги, билети за кино, големи подаръци - пътувания, бижута, кола... Той си мисли, че ми дава всичко, но на мен хич не ми дреме за подаръци. И т.н. Като си изясни човек това с партньора си, много неща се подреждат.

8.   Ами няма жестове, цветя и демонстрации , за секс рядко се сеща . Не ми го казва , понякога ме дразни , но е нормално . Нямаме време за нас като двойка , но за в бъдеще се надявам . Предимно сами трябва да се обичаме ние .

9.   Номер 1 , глупости от хиляда и една нощ не ми се слушат. Всеки си има дефиниция за "важни събития" , но да речем , че за мен , примерно...важното събитие да излизам с приятели , да се съберем, дето се вика. Важно събитие за мен е всекидневното ходене на фитнес.
Няма как някоя си , ако ще и жената на живота ми ( то ако ги прави тези неща на проблем повече от ясно е , че не е тя ) ми се цупи за тези елементарни неща - пътя.

Не знам мъж ли си или жена , но ще ти кажа едно - затова жените ви сменят/изневеряват. Просто , защото им ставате скучни , когато винаги пренебрегвате себе си , за да й ходите по гайдата. Така автоматично тя си мисли , че ви притежава. Мисля , че всеки го е изпитвал , дали с гадже или с приятел , който постоянно ви звъни и иска да се виждате и да сте заедно - еми , просто е досадно.
Отначало ще е сладко , но всеки си иска свободата.

ENOUGH SAID!

10.   Бързо ще усетиш обичта и ще направиш разлика между обичащият и оправдаващият се. Единият ще прави жертви за теб, ще е склонен да наруши комфорта си, заради теб. Другият ще се оправдава с липса на време, пари, с родителите си, обстоятелствата и всичко. Единият ще е готов след месец да се изнесе с теб, другият и 5 години може да се оправдава, докато се усетиш, че при мама му е добре, нищо, че е на 40. Не винаги очите, жестовете разкриват човека. Има и добри актьори. Гениални актьори. Но действията - винаги. И не се тревожи, имах една позната навремето. До 18 не се беше целувала дори с мъж и много се притесняваше. Аз пък прекалено рано започнах с тези истории и й казах искрено, че може би е за добро, че на 18 е така и хубавото предстои. И да, така се оказа. Тя си намери човека.

11.   Аз съм Авторката. Може би трябваше да кажа какво аз мисля за любовта. Благодаря, че споделяте! Аз си я показвам с грижовност, питам го как е, ял ли е добре ли е. Помагам му винаги с каквото мога и се старая да му давам добри съвети. Обичам,когато ми споделя. Гледам да му е комфортно и уютно вкъщи. Когато имам време му готвя вкусни неща. Правя всичко, което съм искала някой да прави за мен. Прощавам му за грешките и не се отказвам, дори когато трябва. Губя себе си понякога, сливам се с него. Обичам да го виждам щастлив и още много други неща.

12.   "Грижи се за детето, което е мое от предишен брак." - е това е прекалено :Д.