Не желае семейство и брак
Здравейте, казвам се Дария на 20 години, приятелят ми е на 29 години, с него сме заедно 3 години и половина, тези 3 години почти прекарахме разделени, той в чужбина, а аз я България, защото уча, била съм при него живели сме заедно, той като си идва в Бг сме си заедно и така вече 3 години, той не говори нито за брак, нито за семейство, камоли за дете! Когато отворя тази тема, всеедно ток го бие, и изобщо не му се говори за това, казва само това: цитирам "има време за всичко", не желае дори да ми предложи брак! Иначе много се обичаме, твърди, че желае да останем заедно занапред, но не говорим за бъдещето си, защото той се изнервя и се караме, а това са сериозни неща, намеквам му понякога няма ли да ми предложи вече, и като повдигна темата и се скарваме жестоко, знам, че още съм млада, но не знам дали вече да не започна да мисля за раздяла, при това положение, аз искам да имам семейство занапред! Вие как мислите къде може да е проблема?

Коментари

1.   Проблемът ти е, че си твърде млада за семейство и брак, а той най-вероятно си има друга в чужбината
Хвани се и се стегни - учи висше или учи някаква професия (занаят се краде), а на този му бий шута. Той просто си те използва за секс като е в България и за кош за емоционални отпадъци.
Ако някой мъж те обича, той ще намери начин да е истински с теб и ще иска да поеме повече отговорност за връзката.
ж35

2.   Проблемът е, че ти не знаеш той в чужбина дали си няма приятелка. Може да иска и приятелка в България и там и затова да не иска семейство. На неговите години си му е време за семейство. Щом за 3 години не предприема нищо, според мен няма смисъл да го чакаш.

3.   Защо пък да ти предлага, всеки си има различно виждане за живота. Това, че си с янкого еди колко си време не означава че трябва да ти предложи, нали така?

4.   Малко прекаляваш и това те кара да изглеждаш отчаяна и нуждаеща се от брак и семейство, за да се валидираш като човек. Не се вкопчвай така в него, да не говорим, че си и малка още, за да се филмираш до такава степен на тема семейство.
Разберете най-накрая, че пръстенът, подписът и детето, не са гаранция за добър съвместен живот, половинката ви няма да ви е "вързана" завинаги, като сключите брак. Хората се карат, развеждат и правят страхотни панаири независимо дали са официално обвързани и с деца или не.
Приятелят ти най-вероятно не желае да сключва брак, но го е страх да ти го каже, защото се изнервяш и го притискаш. Насила хубост не става. Дори и да склони, няма да е по негово желание, а за да ти угоди на теб. Така не се създава семейство - трябва и двете страни да го искат искрено.
И двамата действате грешно - той отлага, избягва въпроса, замазва и т. н., а ти упорстваш и нахалстваш сякаш си отчаяна до крайност. Еми, няма да стане така. Сядате и говорите спокойно кой как ги вижда нещата и какво искате. С караници и разправии нищо няма да свършите. Даже да се ожените е най-лошият вариант в момента, защото не е по взаимно желание. Тия работи стават естествено бе, хора, не с женски истерии.

5.   Ж35
Аз не виждам проблем. Бракът не прави връзката и той не е причината ако не се получат еката да останете заедно. Също ти си на 20 може спокойно да почакаш още 5-10 години и да се радваш на живота. Приятелят ми е 8 години по-голям от мен, детето ни е на 1 и половина, а брак нямаме и не искаме да имаме. Заедно сме от над 10 години и се разбираме страхотно.
Би било хубаво да завършиш каквото учиш, да се съберете и да поживеете заедно в една държава, да поработиш, да попътувате и тогава ако все още сте заедно да решите за деца. Номера е да се живее тук и сега, а не в мечти и планове за бъдещето, което може никога да не дойде. Има много хора, които цял живот мизерстват и събират пари с много лишения, а когато напуснат този свят друг се радва на това, което са спестили.

6.   Ами намери си друг, дето му се е приженило. Като ти е толкова зор да си семейна.

7.   Твърде стар е за теб. Освен това е възможно да е женен/обвързан и да има дете там в чужбина. С една дума - зарежи го. Прекалено си млада за такива сложни и несигурни връзки. Дай си шанс за нещо по-добро.

8.   н. 5 Аз виждам проблем, че приятеля ти е на 43 с едногодишно дете, а ти си родила на 35. Само не се хвали, не е за хвалене. И не давай тъпи съвети, само защото ти си изгубила десет години в мотане.

9.   Важното е, че се обичате. Не е задължително той да си има друга в чужбина. Може да не се чувства готов психически за тази отговорност, може да няма още финансовата възможност за брак.... много неща може да са. Тези приказки, че на 20 години ти трябват брак деца и т.н. ги остави за баба си. Първо завърши образованието си, започни работа, пък тези неща ги остави за след 4-5 години. Желая ви много обич и щастие.

11.   Не желае брак и семейство ??? Вие г-це сте си намерила един умен мъж !

12.   8, научи се да смяташ!

Авторке, питай го директно и за последно!

14.   Когато един мъж обича една жена, той е готов за брак. Даже става по-романтачен и от жените. Крои планове, мечтае. Това се усеща. Ако на даден етап не го прави, просто вие не сте жената за него и той го знае.

17.   И аз съм на 29, все още нямам ни жена ни дете. Далеч съм от желанието си за брак и деца. Но това е живота. Не защото ми е все още рано а защото не искам Все пак кариерата и работата ми са на 1-во място.

18.   Много си млада ми се струва за подобни неща от моя гледна точка.
Другия месец се омъжвам, а работим и за дете.
Аз на 30 г., той на 34 г. На твоите години нямаше да мога да предложа нищо на дете, нито можех да се оправям сама.
Никой не е длъжен да ти предлага брак или да следва някаква твоя идеология.
Той явно има други представи, планове. Може би не се вижда с теб.

Ж30

19.   едновременно ти си твърде млада, междудругото според мен имат голяма разлика особено че е излязал с теб докато си била на 17 а той на 26, но щом на почти 30 той още не мисли за брак значи не е сериозен, а и сте в long distance relationship.. просто няма да стане

20.   Завърши висшето си образование и после се омъжвай, не пришпорвай нещата и не отнемай инициативата. От личен опит те съветвам да си гледаш живота и да си намериш друг, но по-млад приятел. Този, колкото и да няма нагласа да говори за брак и деца, нямаше да ве дразни, ако беше влюбен в теб. 9 години са ужасно много, споделям го от личен опит, като станеш на 37-40, а той на 46-49, ще започнат проблемите в секса заради еректилната дусфункция, която се появява при повечето мъже. Ти ще си в разцвета на силите си... Не ти пожелавам да се озовеш в такава ситуация.
Пожелавам ти да срещнеш мъж, който да се влюби истински в теб, защото с този дори и да създадеш семейство, ще имате големи разправии и проблеми. Той не трепери за теб и не е влюбен.

21.   Аз щях да го зарежа. Не за друго, ти си прркалено малка и за жрак, и за деца. Обаче той след 5 години ще ти приказва същите глуписти. Или е незрял, или не те харесва достатъчно. Хвани си друг и не бързай с бебетата. Наистина имаш 10на години още да си избираш мъж.