Проблеми с доверието
Здравейте, преди 2 години майка ми изневери на баща ми. Изобщо не го очаквах и естествено ме травмира. Те останаха заедно, но аз го мисля всеки ден. Започнах да гледам различно майка си и вече не я прегръщам или целувам, защото ми причини болка. Тя все ме пита защо не я прегръщам и когато я прегърна насила изпитвам отвръщение. Мисля че, заради случката имам проблеми с доверието и не знам как да се справя с това. Имате ли някакви съвети?

Коментари

1.   Не е лошо да отидеш на психолог и да поговорите за проблема.
Иначе на теб са ти родители, но преди всичко са мъж и жена. Не че оправдавам изневерите, просто със сигурност има неща в отношенията им, за които не знаеш( например неразбирателства, липса на интимност, липса на отношение като цяло). А и със сигурност майка ти много страда от твоето отношение към нея, не можеш да я наказваш до безкрайност за постъпката ѝ. Говорете повече.

2.   Говори с нея - кажи и истината. Тя, ако е умна жена, ще знае, какво е загубила и че вече никога няма да е както преди. Това е всъщност наказанието за изневярата и предателството и, за болката, която е причинила. Като е била безотговорна и е мислила само за собствения си кеф, заслужава си да страда, че детето и се отвращава от нея.

3.   Кажи ѝ, че е долна курва и ти се повръща от нея.

Изневерниците заслужават кладите си!

Братан.

4.   Как Братан как може да го съветваш да нарича майка си курва? Ти така ли наричаш твойта?
Авторе не е твоя работа майка ти дали изневерява.
Това са отношения между родителите ти.Майка ти е рискувала живота си за да те роди а после те отгледала. Бъди благодарен.

5.   С кой проблем искаш да се справиш ? Генерална липса на доверие към хората, или конкретно към майка ти ?
В генералния случай, общо взето е достатъчно да запомниш че не всички хора са еднакви. Също максимално да преценяваш хората, без да даваш пълно доверие и без да имаш някакви очаквания.
Колкото до майка ти, едва ли може лесно да го преодолееш, основно защото имаш обострен усет за честност и справедливост. Ако тя не е демонстрирала дълбоко и искрено разкаяние пред теб, съзнанието ти не позволява да се чувстваш другояче.
Единствения начин е да мине това състояние е да ѝ простиш, но това може да стане единствено при наличие на съответните фактори. Като например да ти покаже че наистина е настъпила промяна в нея и подобно нещо не би се повторило. Но вероятно на подсъзнателно ниво усещаш как стоят нещата, и предателството е това което те отвращава, защото сама не би причинила подобно нещо на някой когото обичаш.